Lubię tańczyć

- opublikowano: 08-12-2010

9 letnia Sara Litorowicz, chodzi do SP nr 8 w Oławie 3 klasy. Mimo tak młodego wieku posiada już klasę taneczną C, najwyższa jaką można osiągnąć w wieku 10-11 lat. Uczestniczyła już w ponad 20 ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego zdobywając w większości miejsca medalowe. O tym jak zainteresowała się tańcem i jakie ma dalsze plany i marzenia zapytaliśmy ją i jej mamę.

D.S. - Kiedy zainteresowałaś się tańcem?

S.L. - Tańcem towarzyskim zainteresowałam się w wieku 5 lat, byłam wtedy jeszcze w przedszkolu, gdzie miałam zajęcia z rytmiki i tańca.

D.S. - Czy to tradycja rodzinna?

S.L. - Nie, nie jest to tradycja rodzinna. Choć tańczy też i mój brat Oskar, w kategorii 10-11 D.

D.S. - Ile zajmuję Ci trening, czy udaje się pogodzić szkołę i czas wolny spędzany z rówieśnikami?

S.L. - Na treningi jeżdżę do Wrocławia 3-4 razy w tygodniu, szkołę jak na razie udaje mi się pogodzić z tańcem oraz spotkaniami z przyjaciółmi. Czasem jednak brakuje mi dla nich czasu :) ale oni to rozumieją

D.S. - Czy poza tańcem masz inne zainteresowania?

S.L. - Oprócz tańca bardzo lubię pływać, nurkować i podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca.

D.S. - Czy tancerze maja swoich idoli, kto jest dla Ciebie tanecznym wzorem?

S.L. - Nie mam idola tanecznego, jednak myślę że takim wzorem są dla mnie trenerzy, to oni wszystkiego mnie uczą, dzięki nim osiągam takie wyniki, no i rodzicom oczywiście :)

D.S. - Który styl tańca jest dla Ciebie łatwiejszy, w którym czujesz się dobrze, a który wymaga więcej pracy i treningu?

S.L. - Jak na razie w obu stylach czuję się dobrze, choć z notowania sędziów wynika ze standard tańczymy lepiej. Od stycznia będę tańczyła już w 12-13 latkach i dwóch stylach osobno, w związku z tym że mam już klasę C będę tańczyła już wszystkie możliwe tance, a jest ich 10. Oba style wymagają takiego samego nakładu energii i pracy. Standard wymaga więcej skupienia: obroty, unoszenia, opadania, i różne skomplikowane figury, które nadają fantastyczny widok całej choreografii tańca, widok "płynący" :). Z kolei łacina (styl latynoamerykański) jest szybsza, energiczna wymagająca większego nakładu energii. Ruchy bioder, całego ciała.

D.S. - Jakie czekają Cię najbliższe starty ?

S.L. - Po nowym roku mamy zamiar wystąpić na Mistrzostwach Polski , już w kategorii Juniorzy Młodsi oraz na Mistrzostwach Polski w 10 tańcach oprócz tego wystąpić na turniejach punktowych oraz typu OPEN.

D.S. - Czy wiążesz swoją przyszłość z tańcem, jakie są związane z tym Twoje marzenia?

S.L. - Lubię tańczyć, sprawia mi to dużą radość. Mam nadzieję ze z roku na rok mój taniec będzie coraz bardziej doskonały.

D.S. - Dziękuję za rozmowę.dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 10. )
07-01-2011 ~ wielbicielka tańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo fajnie ,że w Oławie są tak młode i zdolne tancerki .Brawo Sara!.Ale też wiem ,że w wieku 9 lat klasę C posiadały Marta Sygiet i Asia Ziółkowska ,a w wieku 10 lat -uzyskały klasę B-tańcząc w kategorii 12-13 lat .Niezwykły sukces Athiny .No,no tylko pozazdrościć .Brawo dziewczynki oby tak dalej.yczę Wam sukcesu !! ! i szybkiego awansu .Bardzo ładne zdjęcia. :)
29-12-2010 ~ Krysia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To Sary partner jest od niej starszy o 3 lata ?,skoro bedzie tańczyła 12-13 lat?.Nic z tego nie rozumiem .
23-12-2010 ~ Agniesia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
...i była już na Mistrzostwach Polski !! ! Pozdrawiam Sara
23-12-2010 ~ Maciek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
nie wiem czy umiesz czytać, Sara ma dopiero 9 lat !! !!
22-12-2010 ~ Koleżanka -Karolina ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A ja znam tancerkę która w wieku 11 lat uzyskała klasę B,jest nią Asia Ziółkowska ,która w 2008 roku w Oławie tańczyła w kategorii 12-13 lat /ponieważ ma starszego partnera/ i otrzymała klasę B w STT i La.A w wieku 10 lat miała już klasę C .Nie pamietam ile maiała lat też Marta Sygiet ,która też wyjątkowo bardzo szybko awansowała do klasy B ,a obecnie ma klasę S-klasę międzynarodową .
yczę wybitnym tancerzom powodzenia .Gratulację !! !

foto
22-12-2010 ~ Michał ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Znam Sarę i życzę jej dalszych takich sukcesów !! !! ! powodzenia trzymaj tak dalej
20-12-2010 ~ tancerz ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ktoś tu chyba jest zazdrosny :) a w wieku 10-11 lat nie można miec klasy B niestety. Sara jest najlepsza z Oławy
19-12-2010 ~ wielbicielka tańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Oławie nie jest ona odosobniona .Jest wiecej tancerzy z wiekszymi tytułami.Dlaczego o nich sie nie pisze .Oni też w tym wieku mieli klasę C ,a nawet w wieku 10-11 lat klasę B.Szkoda ,że pisze się tylko o wybrańcach .Nie mniej jednak wszystkim tańcerzom z wysokimi tutułami -gratuluje
10-12-2010 ~ Ania ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bravo !! !! ! jesteś super
08-12-2010 ~ Magda M. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Maleńka jesteś wielka !! ! ;)

OSI - OLAWA.INFO - Lubię tańczyć
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin