Musisz być konsekwentny w tym co robisz.

- opublikowano: 26-10-2006

Rh+ formacja grająca rock i ska z Jelcza-Laskowic obchodzi swoje 10-lecie, zespół także wydał swoją debiutancką płytę,z która ruszył od października w trasę promocyjną - o krótką rozmowę poprosiłem Łukasza "Wodzu" Góźdź - gitarzystę zespołu.

D.S. - Jak doszło do powstania zespołu, czy jesteście zawodowymi muzykami?

Łukasz Góźdź - Był to spontaniczny pomysł Darka Marcinkowskiego (byłego wokalisty) i Maćka Krzewskiego, którzy byli wtedy harcerzami. W bardzo krótkim czasie ukształtował się czteroosobowy skład. Po kilku latach grupa powiększyła się o 2 członków. Naturalna kolej rzeczy sprawiła, że z czasem w składzie zespołu nastąpiły drobne zmiany personalne. W aktualnym składzie gramy od 1.5 roku.
Przez bycie zawodowym muzykiem rozumiem sytuacje, w której jesteś w stanie wyżyć z muzyki i jest to Twoje podstawowe źródło dochodu - jesteśmy młodzi i może kiedyś przyjdzie na to czas.

D.S. - Dlaczego ten rodzaj muzyki, Wasza muzyka nie jest typowo komercyjna, popowa?

Ł.G. - To, że nasza muzyka nie jest typowo komercyjna to nas cieszy i naszym głównym założeniem jest tworzenie utworów w stylistyce ska i rock, która ma daleko do typowej komercji (popu), którą słyszymy w radiu czy TV. Nie ukrywam, że nasze kawałki choć nie są typowo komercyjnymi są puszczane w radiu :)

D.S. - Co członkowie zespołu robią na co dzień?

Ł.G. - Każdy z członków RH+ poza graniem w zespole wykonuje masę innych zajęć, mam tutaj na myśli między innymi: prace, studia, szkołę muzyczną i inne...

D.S. - jakie są Twoje zainteresowania "pozamuzyczne"?

Ł.G. - Jeżeli chodzi o mnie to moje zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół muzyki: aranżacja, zabawa dźwiękiem, tworzenie muzyki z dodatkiem obrazu (prezentacje multimedialne), dodatkowo managering zespołu, promocja i marketing. Poza muzyką: sporty zimowe- jazda na nartach.

D.S. - Poniekąd odpowiedź po części padła już w pierwszym pytaniu lecz czy łatwo być muzykiem w dzisiejszych czasach czy można marzyć o tym by się z muzyki utrzymać?

Ł.G. - Żeby być muzykiem w dzisiejszych czasach 3ba bardzo chcieć, musisz być konsekwentny w tym co robisz, czemu się oddajesz. Mozolna praca, godziny ćwiczeń nad swoim instrumentem powoduje, że stajesz się np. muzykiem sesyjnym, a z tego można wyżyć. Ważną rolę tutaj odgrywa szczęście, że ktoś Cię zobaczy, zainteresuje się Tobą, zainwestuje, wypromuje, a później tylko robisz to co kochasz:)

D.S. - Czy przez 10 lat istnienia zespołu były chwile zwątpienia - na zasadzie "dajmy sobie spokój"?

Ł.G. - Oczywiście, że czasem były chwilę zwątpienia, ale nie typu DAJMY SOBIE PANOWIE SPOKÓJ. Bardziej chodziło tutaj o to, że zastanawialiśmy się czy nasza muzyka dotrze do potencjalnego słuchacza, czy się spodoba, czy będzie w należyty sposób skonsumowana - teraz już wiemy, że nasze grono fanów się powiększa i to cieszy :)

D.S. - Kto pisze teksty piosenek, a kto muzykę ?

Ł.G. - Muzyka i teksty są naszego autorstwa RH+.D.S. - Dajecie całkiem sporo koncertów, dlaczego trzeba było czekać na debiut płytowy tak długo?

Ł.G. - Początkowo muzykowanie traktowaliśmy jak hobby, zabawę jednak od 2 lat nasze spojrzenie na RH+ się zmieniło stąd teraz mamy na to dowód w postaci HABALI (tytuł płyty). Nie zapominajmy, że przez cały okres naszej działalności wydaliśmy kilka płyt demo :)

D.S. - Gdzie można zdobyć Waszą płytę?

Ł.G. - Naszą płytę można zdobyć np. w konkursach organizowanych przez duże portale internetowe, stacje radiowe (za darmo:) oraz na naszych koncertach, na aukcjach m. in. Allegro.pl - generalnie w internecie, w sprzedaży bezpośredniej, także na naszej stronie www.rhplus.band.pl

D.S. - Jakie są Wasze dalsze muzyczne plany, wiem że niedługo zagracie w Oławie?

Ł.G. - Już 3 listopada zagramy w Oławie koncert promujący naszą płytę, w chwili obecnej pracujemy nad tworzeniem trasy koncertowej, już kilka koncertów mamy zaaranżowanych, a wszystkiego można się dowiedzieć na naszej oficjalnej stronie lub na naszym międzynarodowym profilu www.myspace.com/rhplusband

D.S. - Życzę powodzenia i stałego powiększania się grona waszych fanów, do których także należę;).

Ł.G. - Dzięki.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Musisz być konsekwentny w tym co robisz.

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin