Policjanci zatrzymali złodzieja. Ukradł portfel z pieniędzmi

- opublikowano: 25-07-2019

Oławscy policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł kobiecie wypoczywającej nad wodą portfel z pieniędzmi, w kwocie około tysiąca złotych i dokumenty. Sprawcą kradzieży okazał się 22-letni oławianin. Podejrzanemu za popełnienie przestępstwa kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach lipca mieszkanka Oławy wypoczywała nad wodą, łowiła ryby. Niedaleko miejsca połowu zaparkowała samochód, w którym pozostawiła torebkę z portfelem, w którym miała około 1000 złotych i dokumenty. Niestety auto zostawiła otwarte. Nieuwagę kobiety wykorzystał 22-letni mieszkaniec Oławy, który ukradł jej torebkę, pozostawioną w samochodzie na fotelu pasażera. Pokrzywdzona zauważyła złodzieja, odjeżdżającego w pośpiechu na rowerze. Kobieta powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego policji. Funkcjonariusze mając na uwadze okoliczności kradzieży podane przez pokrzywdzoną oraz rysopis sprawcy, podjęli działania w wyniku których, po kilku dniach od kradzieży zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Oławy. Chłopak przyznał się do przestępstwa. Podejrzany zeznał, że pieniądze wydał „na swoje potrzeby” .Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży mienia i dokumentów.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Policjanci zatrzymali złodzieja. Ukradł portfel z pieniędzmi

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin