Ruszyła przebudowa dawnej stajni na potrzeby przedszkola

- opublikowano: 23-07-2019

W dniu 23 lipca burmistrz Oławy Tomasz Frischmann wraz z prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze, w towarzystwie oławskich mediów przekazali plac budowy inwestycji pn.: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części parteru budynku dawnych stajni i ujeżdżalni w Oławie przy ul. 3 Maja (dz. nr 23/76) na działalność związaną z prowadzeniem przedszkola oraz rozbudowa i przebudowa placu zabaw zlokalizowanego na dz. nr 23/68 wraz z zakupem, dostawą i montażem wyposażenia wszystkich zaprojektowanych pomieszczeń i placu zabaw”.

Inwestycja obejmuje przebudowę wnętrz przyziemia budynku zabytkowej ujeżdżalni i stajni wraz ze zmianą sposobu użytkowania na przedszkole oraz przebudowę i rozbudowę placu zabaw. W poziomie części przyziemia powstanie przedszkole o powierzchni 321,09 m2, które ogrzewane będzie z miejskiej sieci ciepłowniczej i posiadać będzie rekuperację tj. wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła.

Istniejący plac zabaw zostanie rozbudowany i wyposażony w dodatkowe urządzenia zabawowe. Generalnym Wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym została firma RBUD Budownictwo Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Opolskiej 188.

D.S.
źródło: UM Oławadodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 2. )
11-10-2019 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stajnie w których jest mops wyglądają już fatalnie, Na zewnętrznych ścianach są duże plamy wilgoci i wychodzi grzyb, Pieniądze przeznaczone na remont tych zagrzybionych ruin poszły w błoto. Ciekawe jak długo wytrzymają małe dzieci w zagrzybionym przedszkolu i czy sanepid na to pozwoli. Po krótkim czasie grzyb wyjdzie na wierzch. Przecież tam trzeba będzie robić co chwilę remont. Czy nasi radni i o tym nie wiedzą, czy tylko udają? Kto tak głupio wydaje pieniądze z naszych podatków?
28-08-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ceckowa oddała rozum na niesmiertelność

OSI - OLAWA.INFO - Ruszyła przebudowa dawnej stajni na potrzeby przedszkola

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin