Baby Driver w Letnim Kinie Plenerowym

- opublikowano: 22-07-2019

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na kolejny pokaz filmowy w Kinie Plenerowym.

Data: 23.08.2019
Godzina: 20:30 Miejsce: Oława, Park Miejski przy dworcu PKP
Wstęp wolny

Opis
Po entuzjastycznie przyjętym pokazie filmu “Bohemian Rhapsody” ponownie zapraszamy do parku miejskiego przy dworcu PKP na sierpniowe kino plenerowe, w którym pokażemy kinowy przebój “Baby Driver” w reżyserii Edgara Wrighta. Tym razem pokażemy brawurowe kino akcji, nadal jednak muzyka będzie ważnym elementem widowiska.

Historia filmu “Baby Driver” jest dość długa, ponieważ sięga jeszcze 1994 roku, gdy zaledwie 20-letni reżyser wpadł na pomysł produkcji opowiadającej losy kierowcy grupy przestępców. W 2003 roku na kanwie pomysłu powstało krótkie wideo muzyczne zatytułowane “Blue Song”, a w roku 2017 w pełnometrażowy film “Baby Driver”.

Baby (Ansel Elgort) jest małomównym chłopakiem, który z powodu wypadku w dzieciństwie cały czas słyszy szum w uszach. W jego złagodzeniu pomaga mu nieustanne słuchanie muzyki. Swój brak gadulstwa nadrabia za to brawurowymi wyczynami za kierownicą. Z jego umiejętności chętnie korzystają przestępcy, którzy po napadzie chcą jak najszybciej uciec przed pościgiem policji. Kiedy Baby w barze poznaje piękną Deborah (Lily James), postanawia za wszelką cenę zakończyć gangsterskie życie. Szybko jednak okaże się, że nie będzie to takie łatwe… Mafijny boss (Kevin Spacey) zmusza chłopaka do udziału w ostatnim skoku. Skoku, w którym Baby może stracić wszystko, co dla niego najważniejsze – miłość, wolność i… życie.

Fabuła “Baby Driver” w dużej mierze kręci się wokół muzyki. Dawno nie widziałem, żeby ścieżka dźwiękowa tak świetnie współgrała ze sferą narracyjną. Mało tego, muzyka w tej produkcji staje się kolejnym aktorem, potęgując emocje, które kryją się w poszczególnych scenach. Utwory wykorzystane w filmie zwiększają dynamikę scen akcji, budują romantyczny klimat albo sprawiają, że śmiejemy się do utraty tchu. Nieważne, czy na ekranie widzimy wyluzowany taniec do B-A-B-Y Carli Thomas, gangsterskie porachunki w rytm piosenki Tequilla czy pojedynek w podziemnym garażu do Brighton Rock grupy Queen, to piosenki nadają odpowiedni rytm sekwencjom i napędzają opowieść zawartą w filmie. (Norbert Zaskórski, naekranie.pl).

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie pokazem powiększamy ekran (8x5m) i wzmacniamy nagłośnienie. Wstęp wolny!

Zapraszamy w piątek 23 sierpnia o godz. 20:30 do parku miejskiego przy dworcu PKP.

źródło: Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Baby Driver w Letnim Kinie Plenerowym

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin