Król Lew w Kinie Odra

- opublikowano: 18-07-2019

Nowy film Disneya "Król Lew" to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów roku. Produkcja określana jako aktorska, jednak w filmie zobaczymy stworzone komputerowo zwierzęta, w które na planie wcielali się aktorzy w technice motion-capture. Film w reżyserii Jona Favreau to pod względem fabuły wierny remake niezapomnianej i kultowej wręcz animacji z 1994 roku, w którym usłyszymy kilka oryginalnych piosenek. Młody lew Simba ucieka ze swojego królestwa, kiedy jego ojciec Mufasa zostaje zamordowany przez swojego brata Skazę. Stryj oskarża Simbę o śmierć ojca i wypędza z Lwiej Krainy. Młody lew, odbywszy lekcję życia, powróci do Lwiej Krainy, aby zająć swe miejsce w wielkim kręgu życia. W filmie głosu do amerykańskiego dubbingu użyczają m.in: Beyoncé, Billy Eichner czy Seth Rogen. W polskiej obsadzie biorą udział m.in.: Wiktor Zborowski, Danuta Stenka, Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr.

Od czasu amerykańskiej premiery filmu pojawiają się bardzo pozytywne oceny, a sam obraz wywołuje różne emocje. Jedno nie ulega wątpliwości - "Król Lew" to przełomowe wizualne doświadczenie. Osiągnięcie techniczne, które nie ma sobie równych i sprawia, że chwilami mamy wrażenie oglądania filmu przyrodniczego, a nie fabularnego, przygodowego. Rozmach i bogactwo obrazu udowadniają jak siłę niosą ze sobą filmy Disneya i jak potrafią wpływać na całe pokolenia.

Zapraszamy do Kina ODRA na wersję z dubbingiem oraz z napisami. Pełny repertuar dostępny jest na kultura.olawa.pl.

Przypominamy też o naszej promocji "Rodzina chodzi do kina" skierowanej do rodziców i dzieci. Bilety rodzinne przysługują minimum 3-osobowym rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem do lat 12 i co najmniej jedną osobą dorosłą. Przy tej promocji cena biletu dla rodzica jest taka sama jak biletu dla dziecka.

Centrum Sztuki w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Król Lew w Kinie Odra
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin