Letnie kino plenerowe

- opublikowano: 11-07-2019

Za nami pierwsza odsłona tegorocznego Letniego kina plenerowego. Na pokazie "Bohemian Rhapsody" – pomimo kapryśnej pogody – gościły tłumy a na facebooku Organizatora – Centrum Sztuki w Oławie pojawiły się głosy z prośbą o kolejne pokazy filmowe w plenerze.

Uspokajamy, że już 26 i 27 lipca w ramach III Oławskiego Festiwalu Food Trucków zapraszamy na oławskie miasteczko na dwie komedie.

W piątek 26 lipca po godz. 21:00 pokażemy obraz w reżyserii Patricka Hughesa "Bodyguard. Zawodowiec", w którym Ryan Reynolds jako Michael Bryce wciela się w rolę najlepszego ochroniarza na świecie. Niektórzy twierdzą, że jeśli chroni cię Bryce, stajesz się nieśmiertelny. Ochroniarz zgadza się przetransportować z Manchesteru do Hagi zaprzysięgłego wroga – zabójcę na zlecenie (Samulel L. Jackson), który zgodził się zeznawać w procesie białoruskiego dyktatora-ludobójcy (Gary Oldman). Jeśli panowie nie dotrą na czas do siedziby Trybunału Sprawiedliwości, zbrodniarz wyjdzie na wolność. Jak nietrudno się domyślić, wspólna wyprawa przebiega w dosyć burzliwej atmosferze.

Z kolei w sobotę 27 lipca także po godz. 21:00 wyświetlimy film "Berek" autorstwa Jeffa Tomsica – inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami komedię o grupie znajomych, grających w jedną z najprostszych gier dla dzieci.

Grupka przyjaciół z dawnej szkoły organizuje grę w berka rozgrywaną na terenie całego kraju. Historia może i brzmi niedorzecznie, ale wydarzyła się naprawdę. Otóż grupa kumpli z podwórka, by nie stracić ze sobą kontaktu, jeden miesiąc w roku poświęca na odjazdową odmianę gry w berka. Wszystkie chwyty dozwolone. Nie ma znaczenia, czy jesteś na firmowym spotkaniu, porodzie syna czy na zakupach z rodziną, w każdej chwili ktoś może wyskoczyć z krzaków czy w przebraniu babci i klepnąć cię w ramię. Osoba, która zostanie berkiem, gdy miesiąc się skończy musi żyć w hańbie, z uczuciem przegranej, aż do następnej edycji.

W sierpniu planujemy kolejny seans filmowy w plenerze. Szczegóły wkrótce, tymczasem zdradzimy tylko, że powrócimy do parku miejskiego przy dworcu PKP.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Letnie kino plenerowe

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin