Zatrzymanie poszukiwanego, miał przy sobie amfetaminę

- opublikowano: 05-07-2019

Policjanci oławskiego wydziału prewencji zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oławie. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Za samo posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie gminy Oława zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Seatem Toledo. W samochodzie oprócz kierowcy znajdował się pasażer, którego zachowanie od samego początku wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, był bardzo pobudzony, utrudniał policjantom wykonywanie czynności służbowych. Funkcjonariusze po sprawdzeniu jego danych w systemie policyjnym odkryli przyczynę „dziwnego” zachowania pasażera. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Oławie, ponieważ nie zgłosił się do aresztu śledczego, w którym ma odbyć karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwa. Wobec powyższych ustaleń policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Oława. W toku dalszych czynności ujawnili przy nim 1.64 grama amfetaminy.

Za posiadanie środków odurzających mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ostatecznie, to sąd zdecyduje o wysokości wymierzonej mu kary.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin