Pod naszym patronatem: III Oławskie Lato Organowe | XII Bieg Koguta | III Termathlon w Termach Jakuba | Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaPołudniowa pierzeja oławskiego Rynku otwarta

- opublikowano: 04-07-2019

Mimo, że prace na południowej pierzei oławskiego Rynku zostały zakończone już wcześniej, to oficjalnie 4 lipca zostały zdjęte ogrodzenia budowlane z tej części rewitalizowanego terenu. Tak więc mieszkańcy Oławy mogą już dziś, na własne oczy i "stopy" ocenić pierwsze efekty tej inwestycji. Wprawdzie wysokie temperatury i nikła zieleń nie sprzyjają za bardzo spacerom, czy siedzeniu na ławce, to wszyscy mamy nadzieję, że stan ten zmieni się w niedalekiej przyszłości.

Jednocześnie ruszyły prace na pierzei północnej, co wiąże się z jej wyłączeniem z ruchu drogowego. Zamknięcie tej części mocno ogranicza ilość miejsc parkingowych dlatego też, kierowcom udającym się do ścisłego centrum polecamy parking przy ul. 11-Listopada na przeciwko Ośrodka Kultury. Droga piechotą do rynku zajmie dokładnie tyle czasu ile będziemy szukali miejsca do zaparkowania.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 19. )
22-07-2019 ~ Do Optymisty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Weź się nieudaczniku ratuszowy rusz z poza Oławy, weź sobie pojedź do Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa to zobaczysz rozwój j inwestycje. Już nie mówię o ruszeniu się poza granice kraju (chociażby do Czech) bo to wypadałoby jakiś język obcy chociaż znać, a tu widzę problemy z ojczystym.
Co do porównania z Brzegiem, z tego co pamiętam to Brzeg miał kryty basen z 15 jak nie więcej lat przed Oławą i tam z tego co słyszałem nikt 3 razy za projekt nie płacił (bo się przedawnił). Ponadto Brzeg ma obwodnicę, którą nieudolni wieczni kandydaci obiecują przy każdej okazji, Frischamann też w 2014 obiecywał i co?
22-07-2019 ~ Gosc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kobieta na wysokim stanowisku oceniana przez pryzmat braku urody to jakiś absurd.
22-07-2019 ~ do Optymisty ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu przestań wazelinować, bo ci hemoroidy popękają na języku chwosty dostaniesz.
......nowoczesny basen, pełno inwestycji- gdzie (?), czyste zadbane miasto (?)
22-07-2019 ~ Optymista ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na urodę wpływu nie mamy, wszystko zależy od natury, więc należy darować sobie krytykę wyglądu zewnętrznego zwłaszcza u kobiety. Po drugie w Oławie naprawdę widać wspaniały rozwój miasta, basen nowoczesny, rynek prześliczny, pełno inwestycji, super miejsce do życia.Spokojne, nowoczesne, czyste, zadbane miasto. Zawsze znajdzie się garstka osób smutnych, które widzą wszystko w ciemnych barwach i wszystko krytykują.
22-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przecież wiadomo, że urzędnicy czy radni BBS-u mają święty obowiązek chwalić dokonania burmistrza, bo tak trzeba, to tak świecka tradycja, najlepiej w Rynku postawić szafę z komedii MIŚ aby można było składać pochwały i życzenia dla naszego burmistrza za dokonania dla miasta. Przykładem jest komentarz mieszkańca , że rynek jest najpiękniejszy w Polsce , dużo zieleni, ślicznie- Bareja miałby ubaw po pachy.
Czy ty mieszkańcu widziałeś Rynki we Wrocławiu, Brzegu czy Oleśnicy?
21-07-2019 ~ Tito ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy siedzący w kieszeni ratusza mogliby przestać obrażać tych, którzy nie podzielają BBSowej bylejakości i nepotyzmu? Jest w Oławie wiele osób, które widziały coś więcej niż rynek w Oławie i basen w Brzegu i zgodnie uważają, że potencjał miasta jest marnowany przez niedolną ekipę kolesi, która z mieszkańców Oławy uczyniła dojną krowę. Dobrze by było gdyby nieudolni karierowicze, którzy generalnie poza Oławą i Brzegiem nigdzie nie byli, nigdy w życiu nigdzie nie pracowali a utrzymują się jedynie ze stołów, które ktoś im dał za pilnowanie plakatów przestali obrażać uczciwych mieszkańców, bo ta 5 letnia kadencja skończy się szybciej niż przypuszczają.
20-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Basen oławski jest dla mieszkańców pobliskiego Brzegu wzorem do naśladowania. Oławski rynek jest śliczny. Dlaczego w naszym mieście jest kilka osób, które ze wszystkiego są niezadowolone? Ich życie jest przez to smutne tak jak i oni. Takich osób mi żal.Co powoduje, że są smutni? Dlaczego niektórzy oceniają kobietę na podstawie wyglądu zewnętrznego?Czasami osoba, która z wyglądu jest nieladna jest o wiele bardziej wartościowa i szlachetna od ładnej. Przed nami wybory. Zróbmy wszystko, aby nasze miasto dalej tak ładnie się rozwijało.Aby wszystkie smutne osoby z miasta odzyskały radość życia.Żeby nie traciły czasu na narzekanie, tylko cieszyły się każdym dniem!
19-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W Oławie to obgaduja nawet kobietę za wygląd zewnętrzny a co dopiero za rynek.Zalosne !
11-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak na razie nowe ławki służą wieczorami do degustacji piwska i to jedyna atrakcja.
11-07-2019 ~ OLAV ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Piękny Rynek, świetne miejsce do wspólnej imprezy dla "STOP FABRYKOM ELEKTROLITÓW W GODZIKOWICACH" i "STOP MASZTOM TELEFONII KOMÓRKOWEJ W OŁAWIE". Czy w I dekada sierpnia to dobry termin?
09-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo ładny oławski rynek. Zielono, przyjemnie, ładnie, czyściutko. Oświetlenie super.
08-07-2019 ~ Marek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rynek to nie jest park aby było pełno zieleni.
Kiedyś było to miejsce handlu - targowiska - agora.
Teraz ma być to miejsce spotkań, defilad, pokazów i generalnie reprezentacyjne.
Chcesz zieleni to idź do parku za Oławką, tam dużo cienia i zieleni.
Mnie się forma Rynku podoba, wykonanie to trochę inna bajka.
08-07-2019 ~ do Mieszkańca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ładny towar macie w tym ratuszu, jak ty w rynku widzisz "dużo zieleni"
07-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oławski rynek jeden z najpiękniejszych w Polsce. Dużo zieleni, piękne oświetlenie. Jest ślicznie.
06-07-2019 ~ kobieta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jako kobieta chodząca w butach na obcasach jestem "zachwycona"" nową brukową nawierzchnią.... Wystarczyło mi do tej pory, że prawie nóg nie powykręcałam przechodząc obok banku PKO.
06-07-2019 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niestety oławski rynek wpisał się w, nie wiadomo czemu, panującą modę na kamienne lub niemal kamienne pustynie. Skoro będzie to teren wyłączony z ruchu ulicznego, to czy nie można było wygospodarować więcej miejsca na roślinność? Przecież w tej chwili jest to wielki grzejnik, który podnosi temperaturę o kilka stopni i akumuluje je na długo.
05-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tu nie chodzi o narzekanie bo jest nieporównywalnie lepiej jak przedtem tylko jak już robić to porządnie.
05-07-2019 ~ z Oławy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie narzekać! jest ładnie i będzie jeszcze lepiej :)
05-07-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Podoba mi się bruk na całej powierzchni, ale ten kto zaakceptował latarnie to musiał mieć wybujałą fantazję. W innych zabytkowych miasteczkach wymieniają komunistyczne betonowe latarnie na nowoczesne nawiązujące do staromiejskiego rynku a u nas ? Przecież mamy w zasobach archiwalnych zdjęcia latarni z przed wojny kiedy cały rynek był wybrukowany a latarnie były gazowe- można było nawiązać do zabytkowych latarni z tamtych lat - można było tylko trzeba mieć wizję.
Po za tym mam pytanie; dla kogo te ławki bez oparcia? Co ma oznaczać kawałek powierzchni z ,,polnych kamieni" - ni przyszył ni przyłatał.

OSI - OLAWA.INFO - Południowa pierzeja oławskiego Rynku otwarta
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin