Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

- opublikowano: 01-07-2019

Zdecydowana reakcja policjanta jadącego do pracy, na co dzień pełniącego służbę w Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach, zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Policjant zauważył jadący z naprzeciwka samochód, poruszający się zygzakiem od prawego do lewego pobocza, zagrażając innym uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusz podjął skuteczną próbę zatrzymania pojazdu. Nietrzeźwemu kierowcy zabrał kluczyki, a następnie przekazał go policjantom będącym w służbie.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca br. Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach w drodze do pracy, w miejscowości Ligota Mała (powiat oleśnicki) zauważył jadący z naprzeciwka samochód osobowy marki Opel Astra, którego tor jazdy wskazywał, że osoba kierująca może być nietrzeźwa lub pod wpływem innych substancji działających podobnie do alkoholu. Z uwagi na zagrożenie swoje i innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusz podjął zdecydowane i szybkie działanie, dzięki któremu zapobiegł tragedii na drodze. Funkcjonariusz zmusił kierowcę do zatrzymania pojazdu, podchodząc do kierowcy policjant podjął czynności służbowe - przedstawił się okazał legitymację służbowa i podał powód zatrzymania. Mężczyzna był nietrzeźwy, wstępnie wskazywała na to silna woń alkoholu i zachowanie kierowcy. Dlatego też funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki od auta uniemożliwiając dalsze jego prowadzenie. Natychmiast też powiadomił dyżurnego najbliższej jednostki policji. Badanie przeprowadzone przez policjantów oleśnickiej komendy potwierdziło, ze kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp .Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin