Mniejsze korki na ul. Wiejskiej w Oławie

- opublikowano: 27-06-2019

Problemy ze sporymi korkami na przejeździe przy ul. Wiejskiej znana jest mieszkańcom Oławy. Wzmożony ruch na trasie Oława centrum - Nowy Otok i samo działanie sytemu rogatek, to główny powód takiego stanu rzeczy. Na długość korków ma też wpływ usytuowanie przejścia dla pieszych zaraz za przejazdem, aby zmienić jego usytuowanie radni podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej podjęli uchwałę o „Udzieleniu się z budżetu Gminy Miasta Oława, pomocy rzeczowej dla Województwa Dolnośląskiego w postaci sfinansowania 100 % wartości zadania pn. “Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 396 w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą drogową na ul. Wiejskiej w m. Oława”. Pomoc rzeczowa dotyczy finansowania i realizacji prac projektowych i robót budowlanych zlokalizowanych w pasie drogowym drogi wojewódzkiej.”

W rzeczywistości oznacza to, że Miasto przekazuje zarządcy drogi środki na wykonanie odpowiednich projektów i przebudowę fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej do przejścia położonego bliżej ul . Paderewskiego.

Rozwiązanie to pozwoli uniknąć sytuacji, w której po podniesieniu się rogatek przez jezdnię przechodzą piesi i rowerzyści, co wydłuża czas opuszczenia przez samochody przejazdu kolejowego.

Zakończenie praz związanych z przeniesieniem przejścia dla pieszych planuje się w 2020 roku a przekazane przez Miasto środki na ten wynoszą łącznie 118 tys. zł.

D.S.

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 6. )
29-06-2019 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo fajnie, że od razu podniosły się głosy - karać, karać! Za co? Za błędy i ignorancję ludzi odpowiedzialnych za organizację ruchu? Ten pomysł był poroniony od samego początku. I przeszedł przez wszelkie etapy planowania, projektowania, zatwierdzania, wykonywania, odbiory... I NIKT się nie zorientował? To za co ci ludzie biorą pieniądze? Jedynym sposobem na upłynnienie ruchu, przynajmniej jeśli chodzi o pieszych i rowerzystów jest przeniesienie traktu na prawą stronę jezdni. Ale to się będzie wiązać z wykupieniem działki od ludzi zamieszkujących zaraz przy torach. Odsunięcie przejść zmieni tylko punkt zatoru, co dodatkowo spotęguje zagrożenie utknięcia na torach, bo kierowcy już zupełnie nie będą widzieć, czy po pasach poruszają się piesi/rowerzyści i będą wjeżdżać na przejazd.
A jedynym skutecznym rozwiązaniem jest oddzielenie ruchu drogowego od kolejowego za pomocą mostu. Bo na wiadukt jest za ciasno. Obwodnica dla dużych pojazdów i tunel dla mniejszych. A nie pitu pitu i absurdalne i udawane próby rozwiązania problemu.
29-06-2019 ~ mieszkaniec wiejskiej ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zgadzam się z Wacławem że nie wile to zmieni .
Przyczyną korków jest przejazd kolejowy nie wspominając o jego awaryjności.
28-06-2019 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wszystko się zmieni jak ustawi się urządzenie specjalne do rejestracji i od razu mandat i to ten najwyższy zarówno dla pieszych , rowerzystów jak i kierowców , inaczej nie nauczysz co niektórych!
28-06-2019 ~ stary rolof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
akurat za ten ruch ciężko skrytykować władze miejskie, w końcu ktoś w ratuszu poszedł po rozum do głowy, albo dotarł tam nareszcie jakiś rozsądny głos mieszkańców
27-06-2019 ~ Wacław ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niewiele to zmieni problem przesunie się parę metrów dalej.
Kierowcy dalej będą wjeżdżać na tory pomimo braku możliwości kontynuowania jazdy.
Słaba edukacja kierowców oraz brak mandatów to dwie przyczyny takiego stanu rzeczy.
27-06-2019 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No super. W końcu jakieś rozsądne kroki i plany. Szkoda tylko że tak późno i że na koszt mieszkańców. Widać błędy szybko się popełnia, a mądre rzeczy wymagają czasu.

OSI - OLAWA.INFO - Mniejsze korki na ul. Wiejskiej w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin