Epicki film o pierwszej misji Apollo na księżyc tylko w Odrze

- opublikowano: 27-06-2019

Już wkrótce 20 lipca, w 50. rocznicę lądowania pierwszego człowieka na księżycu, zapraszamy do Kina Odra na jedyne w swoim rodzaju filmowe wydarzenie.

„Apollo 11” to dokument o pierwszej załogowej misji na Księżyc przygotowany przez Todda Douglasa Millera, który postanowił odkurzyć wieloletnie materiały znajdujące się w archiwach NASA. Już dziś nagrań i zdjęć z misji Apollo można znaleźć w internecie setki, ale nie wszystko, czym dysponuje NASA, zostało publicznie udostępnione. Samo wykorzystanie wcześniej niepublikowanych ujęć to jedno, ale to co zrobiono z nimi w trakcie postprodukcji filmu, to zupełnie inna sprawa, o czym będzie się można przekonać już 20 lipca w Kinie Odra.

Na dokument składają się tylko i wyłącznie archiwalne nagrania. Kilkukrotnie jedynie oglądamy minimalistyczne animacje mające nam uzmysłowić, jakiego rodzaju manewry musieli wykonać astronauci w trakcie misji. Nie występują tu żadni goście, eksperci, brakuje też klasycznego lektora, który przeprowadziłby nas krok po kroku przez misję. Zamiast tego zdecydowano się na skorzystanie z archiwalnych nagrań audio z przekazów telewizyjnych, kiedy to widzom w całych Stanach Zjednoczonych relacjonowano wydarzenia z Centrum Kosmicznego Johna. F. Kennedy’ego, Mission Control w Center w Houston w Teksasie i wszystkich innych.

Film „Apollo 11” pokazywany jest od kilku miesięcy w amerykańskich kinach. W Polsce dokument można obejrzeć w niewielu kinach, tak więc w 50. rocznicę lądowania pierwszego człowieka na księżycu proponujemy Państwu pokaz w Kinie Odra w Oławie.

Szczegóły wkrótce!

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Epicki film o pierwszej misji Apollo na księżyc tylko w Odrze

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin