Radni Powiatu popieraj protest mieszkańców Godzikowic

- opublikowano: 26-06-2019

Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego budowy fabryk elektrolitu na terenie Powiatu Oławskiego.

Punkt pierwszy tej uchwały brzmi „w związku z planowana na terenie powiatu oławskiego inwestycjom polegająca na budowie fabryk elektrolitu w Godzikowicach Rada Powiatu w Oławie kierując się konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju oraz ustawową zasadą przezorności wyraża swój sprzeciw dla lokalizacji przedmiotowej inwestycji, uznając ja za przedsięwzięcie, którego skutki dla środowiska oraz dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu oławskiego nie są w pełni rozpoznane”.

Radny Hołyński w zapytaniu da Starosty Zdzisława Brezdenia odniósł się do stworzonego nie dawano Samorządowego Komitetu Strategicznego Powiatu Oławskiego , w którego statucie, jak zaznaczył, możemy przeczytać między innym że samorządy zobowiązują się w punkcie 13, Do współpracy w zakresie gospodarki niskoemisyjnej Powiatu Oławskiego i punkcie 15. Do współpracy w zakresie ochrony środowiska.

Zdzisław Brezdeń w odpowiedzi stwierdził, że spotkanie takie będzie miało miejsce 7 lipca i kwestia ta będzie także na nim poruszana.

Mimo ze uchwala wprawdzie nie ma mocy prawnej to obecny podczas sesji przedstawiciel Komitetu Społecznego Stop Zakładom Elektrolitów podziękował za wsparcie protestu.

Sprawa dotyczy budowy fabryk na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" w Godzikowicach . Rok temu Chiński producent elektrolitu wygrał przetarg na teren znajdujący się w tej strefie.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
26-06-2019 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ludzie i mieszkańcy Godzikowic walczcie o swoje zdrowie.Ani Gmina ani Starosta nie sa za WAMI ponieważ liczy się tylko kasa ale jaka.Nawet Ochrona Środowiska we Wrocławiu jest skorumpowana i wydaje pozytywne opinie.
Nikt nie kontrolował koreańczyków przy ul.Stalowej , a co tam się działo.Wg UG Oława Ochrona Środowiska wszystko
ok.Tylko niech się teraz wypowiedzą odbiorcy chemikaliów i odpadów jakie były , bo mówią po likwidacji firmy
Czy tam też powstanie fabryka elektrolitu


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin