Jest ugoda Powiatu z Miastem w kwestii rozliczenia budowy PCER

- opublikowano: 26-06-2019

Wygląda na to, że kilkuletni już spór dotyczący rozliczenia budowy Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie zostanie rozwiązany. Przypomnijmy Miasto Oława odmówiło Powiatowi, który był inwestorem budowy PCER zapłaty po zakończeniu budowy ostatniej raty rozliczenia, chodziło tu o kwotę blisko 2 mln zł. Mimo, że Burmistrz Oławy deklarował, że po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych kwota ta zostanie zapłacona, to do tej pory do budżetu powiatu pieniądze te nie wpłynęły, co stworzyło nie lada problem, gdyż 2 mln zł to spory ubytek dla powiatowej kasy a i dla samej spółki zarządzającej obiektem także, ponieważ wymagane 10-letnie jego funkcjonowanie, jeśli chodzi o koszty określono na 5 mln zł. Jak się okazało głównym problem była tu kwestia rozliczania VAT-u przez Powiat, które Burmistrz Oławy kwestionował.

W związku, że wszelkie próby uzyskania tej ostatniej transzy spełzły na niczym Zarząd Powiatu zdecydował się wejść na drogę sadową.

Jak mogliśmy się dowiedzieć podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, doszło do ugody pomiędzy tymi samorządami, lecz pieniądze te nie trafia na "konto" Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego, ponieważ ugoda ta określa rozwiązanie tej kwestii zupełnie inaczej.

Ponad 1,5 mln zł zostanie przekazane przez Miasto Powiatowi i przeznaczone na budowę niezwykle potrzebnego i planowanego od wielu lat ronda perzy ul. Lipowej / Kutrowskiego, 340 tys zł zostanie przekazane na rzecz budowy oświetlenia ulicy Ofiar Katynia, tu jak wiemy także mimo wzajemnych deklaracji nie udało się zrealizować do tej pory tej inwestycji. Zasądzone odsetki w wysokości około 200 tys. zł Zarząd Powiatu przekaże na własne inwestycje. Tym samym wydaje się, że konflikt ten między samorządami został definitywnie zakończony.

D.S.

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 3. )
27-06-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Musieli się dogadać bo są w koalicji.
27-06-2019 ~ Mietek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To miasto jest w plecy bo nie musiało dawać pieniędzy na to Centrum bo to zadanie powiatu.
Za te pieniądze można było wybudować jakieś ważne drogi, które poprawiły by komunikację w mieście, a tak to stoimy w korkach. Można było adaptować jakiś budynek bez budowy tego centrum, a tak na kilka lat mamy stagnację w mieście, pieniądze utopione.
27-06-2019 ~ Neo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Można powiedzieć, że dzięki burmistrzowi mieszkańcy miasta mają 200 tyś. mniej na inwestycje w mieście :/

OSI - OLAWA.INFO - Jest ugoda Powiatu z Miastem w kwestii rozliczenia budowy PCER

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin