Oficjalne otwarcie basenu letniego

- opublikowano: 25-06-2019

Choć oławski letni basen dostępny jest la amatorów kąpieli już o wielu dni, to jego oficjalne otwarcie nastąpiło w dniu 24 czerwca. Jak zaznaczył ks. dziekan Janusz Gorczyca, który poświęcił nowo oddany obiekt, jest to dobra tradycja, która wyłamuje się z typowych tego typu uroczystości, podczas której otwierana jest często "pusta" jeszcze inwestycja. Gospodarzem uroczystości był prezes Term Jakuba. Oficjalnego otwarcia, na którym obecni byli przedstawiciele lokalnych samorządów, wykonawcy basenu firma Astal oraz osoby, które uczestniczyły w budowie pierwszego basenu oraz dawni zarządcy dokonał Burmistrz Tomasz Frischmann. Jako, że basen to obiekt rekreacyjno-sportowy, to w iście sportowym stylu najmłodsi symbolicznie przerwali wstęgę wbiegając na teren basenu. Tego dnia przygotowano jeszcze piknik włśnie dla nich.

Przypomnijmy, że do końca czerwca wejście na basen kosztuje symboliczną złotówkę, to i fakt że zbliża się kolejna fala upałów wróży dużą cfrekwencję na tym właśnie basenie.

Oficjalne podpisanie umowy i przekazanie placu budowy firmie Astal nastąpiło w sierpniu 2017 raku, koszt modernizacji określono na 24,5 mln złotych.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
25-06-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak za 24,5 baniek to (...) nie urywa!

OSI - OLAWA.INFO - Oficjalne otwarcie basenu letniego
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin