X Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

- opublikowano: 21-06-2019

Czy mógłby istnieć świat bez muzyki? Raczej tak, jednak byłby on zdecydowanie smutniejszym miejscem. Muzyka to niezwykle ważny element w życiu wielu ludzi. Jest ona nie tylko prostą rozrywką, lecz również nośnikiem wyższych emocji i sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością. Dlatego również w tym roku 07 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta odbył się X Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Agnieszkę Szawan-Paras germanistkę z CKZiU w Oławie. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 7 i 8 szkół podstawowych, klas 3 gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Uczestnicy  prezentowali swoje umiejętności wokalne w wybranym przez siebie języku obcym. W tym roku utwory były wykonywane w języku angielskim, niemieckim, japońskim, francuskim i serbskim. Jury, którego przewodniczącą była pani Izabela Smoleń ze Studia Wokalnego w Oławie oceniało występy w oparciu o następujące kryteria: opanowanie tekstu, poprawność językową, zdolności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu,  jako formy rozwoju i ekspresji, zachęcenie młodzieży do nauki języków obcych, zainteresowanie muzyką i piosenką obcojęzyczną, kreowanie wzorców twórczego spędzania wolnego czasu oraz podnoszenie kwalifikacji artystycznych i estradowych. Cieszymy się, że konkurs wzbudza ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, a występy uczestników były na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie.

Laureaci

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce ex aequo – Martyna Sopata z CKZiU w Oławie oraz Sandra Guras i Wojciech Zarzycki z ZSP nr 2 w Oławie
II miejsce – Julia Fotyga z LO Nr I w Oławie
III miejsce ex aequo – Gabriela Gierula oraz Martyna Puć z CKZiU w Oławie

Szkoły podstawowe:
I miejsce – Oliwia Papierowska ze Szkoły Podstawowej w Siechnicach
II miejsce ex aequo- Katarzyna Ochramowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, Karolina Jóźków z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, Anna Dudek z Zespołu Szkół w Jelczu – Laskowicach
III miejsce ex aequo – Aleksandra Seidel oraz Aleksandra Waszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Na konkursie gościnnie wystąpiła Dominika Łuczak absolwentka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie oraz laureatka wielu konkursów muzycznych zarówno na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim towarzyszyła jej siostra Wiktoria Łuczak. Na zakończenie zaśpiewał Arkadiusz Sztandera absolwent CKZiU.

A.Sz-P

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - X Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin