Ziemia Oławska. Tradycja a współczesność

- opublikowano: 19-06-2019

W dniu 17 czerwca w czytelni Biblioteki „Koronka” odbyła się promocja długo oczekiwanej publikacji pt. „Ziemia Oławska. Tradycja a współczesność”. Na książkę składają się artykuły o bardzo zróżnicowanej tematyce. Większość z nich jest zapisem referatów wygłoszonych podczas konferencji zorganizowanej w naszym mieście w 2017 r. na jubileusz 700. rocznicy wyboru pierwszego burmistrza Oławy i rajców miejskich.

Na spotkaniu obecni byli autorzy trzech artykułów zamieszczonych w książce: Jolanta Szczepańska pisząca o elitach urzędniczych Henryka IV Probusa związanych z Ziemią Oławską; Grzegorz Seredyński badający historię oławskiego cechu złotników i przybliżający w publikacji postać burmistrza Oławy ostatniego ćwierćwiecza XVII w. Davida Metza oraz Tomasz Gałwiaczek, który opracował materiał związany z tworzeniem polskiej administracji w pierwszych latach powojennej Oławy.

„Ziemia Oławska. Tradycja a współczesność” jest pierwszym tomem zaplanowanego cyklu publikacji Biblioteki „Koronka” pt. „Śląskie Studia Regionalne – Studia i Materiały”. Podczas spotkania z sali odezwały się głosy z propozycjami kolejnych tematów opracowań związanych z historią naszego miasta.

Książkę „Ziemia Oławska. Tradycja a współczesność” można kupić w ratuszu w Punkcie Informacji Turystycznej - w wersji z miękką okładką za 28 zł, z twardą okładką za 35 zł.

Zachęcamy do zakupu i lektury.

źródło: Biblioteka Koronka w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Ziemia Oławska. Tradycja a współczesność

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin