I znów wygrał Domaniów

- opublikowano: 17-06-2019

W niedzielę, 16 czerwca br. na stadionie w Siechnicach przeprowadzono powiatowe zawody sportowo-pożarnicze OSP. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn męskich oraz 7 drużyn kobiecych. Wysokie temperatury w ubiegłym tygodniu, popierane alertami RCB o upałach, stanowiły istotny powód do obaw co do ich przebiegu. Na szczęście w sobotę wieczorem spadł deszcz, a niedzielny poranek przywitał zachmurzonym niebem.

Zawody rozpoczęto od sztafety pożarniczej. Najpierw męskie, a następnie kobiece drużyny pożarnicze stanęły na torze, podzielonym na siedem stref – na każdej strefie znajdowała się przeszkoda. Na końcowy wynik składał się zarówno łączny czas zdobyty przez siedmiu zawodników drużyny, jak również punkty karne za niewłaściwe pokonanie przeszkód. Punktów karnych nie było dużo, co świadczy o dobrym przygotowaniu zawodników. Technika pokonania przeszkód miała duże znaczenie, co widać było chociażby na ostatnim odcinku, gdzie zawodnicy tracili cenne sekundy łącząc wąż z prądownicą przed przekroczeniem linii mety.

W tej konkurencji najlepiej wypadły drużyny:

Grupa A – drużyny męskie:
1. OSP Sulimów
2. OSP Św. Katarzyna
3. OSP Domaniów

Grupa C – drużyny kobiece:
1. OSP Wójcice
2. OSP Siecieborowice
3. OSP Bystrzyca

Kolejnym etapem Zawodów było „ćwiczenie bojowe”. Rywalizację rozpoczęły drużyny kobiece. Jak zwykle, pewne obawy budził sprzęt, a konkretniej motopompy, które w latach ubiegłych potrafiły działać wadliwie. Tym razem jednak sprzęt działał bez zastrzeżeń. O wynikach decydowały więc umiejętności zawodników i zapewne też szczęście, jakie im towarzyszyło. W trakcie zmagań na niebie pojawiło się słońce, podnosząc i tak wysoką już temperaturę. Kolejne drużyny sprawnie przystępowały do wykonania zadania i ćwiczenie bojowe ukończono bez przeszkód.

W tej konkurencji najlepiej wypadły drużyny:

Grupa A – drużyny męskie:
1. OSP Wierzbno
2. OSP Domaniów
3. OSP Niemil

Grupa C – drużyny kobiece:
1. OSP Św. Katarzyna
2. OSP Sulimów
3. OSP Bystrzyca

Rywalizującym drużynom kibicowali znajomi, a także osoby które przybyły na stadion. Niewątpliwą ozdobą Zawodów była też Orkiestra OSP Domaniów. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, na czele ze Starostą Oławskim Zdzisławem Brezdeniem. Wraz z prezesami i komendantami gminnymi OSP, podczas ceremonii zamknięcia, odznaczali i wyróżniali uczestniczących w zawodach druhów i druhny. Nie szczędzili im również ciepłych słów, dziękując za zaangażowanie w budowę systemu bezpieczeństwa na terenie gmin. Trzeba również podkreślić, że dzisiejsza rywalizacja przebiegała w bardzo dobrej, koleżeńskiej atmosferze, co potwierdza brak złożonych protestów. Starosta Oławski ufundował najlepszej drużynie Powiatu Oławskiego bon o wartości 3tys. zł. na zakup sprzętu pożarniczego. Po raz kolejny trafił on do jednostki OSP Domaniów, która obroniła posiadany od kilku lat tytuł.

Najlepsi w klasyfikacji powiatowej zawodów sportowo-pożarniczych to:

Grupa A – drużyny męskie:
1. OSP Domaniów
2. OSP Wierzbno
3. OSP Jelcz-Laskowice

Grupa C – drużyny kobiece:
1. OSP Wójcice
2. OSP Bystrzyca
3. OSP Goszczyna

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

źródło: KP PSP Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - I znów wygrał Domaniów
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin