Wyrwał kobiecie torebkę z pieniędzmi i telefonem

- opublikowano: 11-06-2019

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Oławie, bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 24-latka, który zaatakował idącą chodnikiem kobietę. Sprawca jechał na rowerze i w chwili mijania poszkodowanej, wyrwał jej torebkę z pieniędzmi i telefonem, następnie odjechał. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwo grozi mu zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 7.5 roku.

Policjanci wydziału kryminalnego, po usłyszeniu komunikatu o kradzieży torebki na tzw. „wyrwę” podanego przez dyżurnego jednostki, natychmiast zareagowali. Pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie w rozmowie z poszkodowaną ustalili rysopis sprawcy i kierunek, w którym odjechał. W wyniku podjętych działań, na obrzeżach miasta zauważyli rowerzystę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przeszukali go. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie mienie należące do kobiety: portfel z pieniędzmi w kwocie prawie 600 zł, telefon komórkowy i dowód osobisty poszkodowanej. Po sprawdzeniu danych zatrzymanego ustalono, że jest to 24-letni mieszkaniec gminy Oława, który w przeszłości był karany za różnego rodzaju przestępstwa – narkotykowe oraz przeciwko życiu i mieniu. Mężczyzna został doprowadzony do komend , gdzie przedstawiono mu zarzuty kradzieży mienia i kradzieży dokumentów. Odzyskane rzeczy policjanci oddali kobiecie.

W normalnych warunkach za tego typu przestępstwo podejrzanemu groziłaby kara pozbawienia wolności do lat 5. Z uwagi na fakt, że 24-latek popełnił je w tzw. warunkach recydywy, grozi mu zaostrzona kara pozbawienia wolności, do 7.5 roku.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Wyrwał kobiecie torebkę z pieniędzmi i telefonem
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin