Jechał na zakazie, spowodował kolizję i uciekł

- opublikowano: 31-05-2019

Oławscy policjanci zatrzymali 20-latka, który kierował samochodem BMW po ulicach miasta pomimo orzeczonego prze sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Informacje zebrane przez policję od świadków zdarzenia przyczyniły się do szybkiego zatrzymania kierowcy. Jak się okazało, mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

28 maja dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Iwaszkiewicza w Oławie. Wysłani na miejsce funkcjonariusze w rozmowie ze świadkami ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki BMW jadąc ul. Iwaszkiewicza w kierunku ronda, na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo oraz w znak drogowy. Mężczyzna wysiadł z auta i uciekł. Dzięki zebranym od mieszkańców informacjom na temat wyglądu zewnętrznego sprawcy zdarzenia, funkcjonariusze natychmiast zaczęli szukać mężczyzny po okolicy. Zauważyli go na jednej z ulic i zatrzymali. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że zatrzymany 20-latek jest mieszkańcem Oławy i posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Oławie, ma również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. 20-latek był trzeźwy.

Po ujawnieniu tych informacji mężczyzna został doprowadzony do KPP w Oławie i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Jechał na zakazie, spowodował kolizję i uciekł

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin