Bezpieczny Senior - praktyczne warsztaty

- opublikowano: 24-05-2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie realizuje projekt socjalny pn. „Bezpieczny Senior”.

Celem projektu jest edukacja dla bezpieczeństwa z zakresu przeciwdziałania wykorzystywaniu osób starszych, prowadzenie działań profilaktycznych podnoszących świadomość seniorów wobec realnych zagrożeń oraz inicjowanie wspólnych działań aktywizujących społeczności lokalne do współpracy w obszarze przeciwdziałania patologiom i zagrożeniom wobec seniorów.

W ramach projektu zakłada się m.in. organizację zajęć, spotkań i prelekcji, dotyczących poprawy bezpieczeństwa, a także opracowanie i wydruk materiałów, w formie plakatów/ulotek zawierających praktyczne wskazówki i instrukcje poprawiające bezpieczeństwo seniorów w życiu codziennym.

W trakcie praktycznych warsztatów, poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z chwytami niedozwolonymi, stosowanymi i rozwijanymi przez oszustów a także pokazane sposoby radzenia sobie w sytuacji realnego zagrożenia.

Projekt ma za zadanie sprawić, by mieszkańcy poczuli się naprawdę bezpiecznie w swoim mieście, potrafili się obronić przed napastnikami, w także nie dać się oszukać, np. metodą na wnuczka.

Projekt realizowany jest we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Oławie oraz Strażą Miejską w Oławie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Bezpieczny Senior - praktyczne warsztaty

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin