Gala z okazji 20-lecia Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej

- opublikowano: 21-05-2019

W dniu 18 maja w Sali Rajców w oławskim ratuszu odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej.

Podczas tego spotkania zaproszeni goście mogli m.in. obejrzeć film, w którym dyrektor Biblioteki Koronka Janina Kordys i Marta Możejko opowiadały o tym jak Izba powstała i jak ważną pełni rolę w naszym mieście.

20 lat działalności było okazją do wręczenia podziękowań i prezentu a był to, jak określił burmistrz Tomasz Frischmann, prezent drogi ale trafiony, chodzi tu o adaptację piwnic ratusza na potrzeby biblioteki i IMZO.

O zagospodarowaniu piwnic oławskiego ratusza pisaliśmy: Oławskie piwnice pod ratuszem będą udostępnione.

Przy tej okazji wręczono także okolicznościowe statuetki „Przyjaciel Muzeum” tym, którzy przez te 20 lat wspierali działalność Izby Muzealnej.

Statuetki te otrzymali: Tomasz Frischmann, Jarosław Furgała, Jerzy Kamiński, Barbara Matusiewicz, Paweł Ożga, Bronisław Paszyński, Franciszek Październik, Zbigniew Pryjda, Magdalena Przysiężna-Pizarska, Bank Spółdzielczy w Oławie i Studio Reklamy WENA.

Galę zakończył kameralny koncert Zespołu Marzena Matyla Quartet oraz poczęstunek.

Ze swojej strony zachęcam wszystkich do skierowania kroków w stronę oławskiego ratusza całą rodziną, choćby w najbliższy weekend, w celu zapoznania się z historią naszego miasta.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Gala z okazji 20-lecia Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin