Oławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 42-latka

- opublikowano: 20-05-2019

Policjanci oławskiego pionu prewencji, po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo sygnałów dawanych mu przez funkcjonariuszy. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez oławski sąd, ponieważ nie stawił się do aresztu śledczego, gdzie miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, tj, 16 maja policjanci pionu prewencji pełniąc służbę w swoim rejonie, na jednej z ulic Oławy zauważyli samochód osobowy kierowany przez mężczyznę, który z ich wiedzy mógł być osoba poszukiwaną. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje informacje i zatrzymać pojazd do kontroli. Niestety, kierowca zlekceważył znaki policji nakazujące mu zatrzymanie się. Mężczyzna podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu, przy wsparciu innych patroli, mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy, zatrzymany do kontroli 42-letni mieszkaniec gminy Oława okazał się poszukiwany przez oławski sąd w celu odbycia zastępczej kary aresztu, za nieuiszczenie nałożonej na niego przez sąd grzywny. Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Miał jednak sporo szczęścia, nie trafił do aresztu ponieważ rodzina natychmiast uregulowała należność, którą zatrzymany miał już wcześniej opłacić.

To jednak nie koniec kłopotów z prawem 42-latka, mężczyzna odpowie przed sądem za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do stycznia przyszłego roku.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin