Zmieniaj otoczenie z Budżetem Obywatelskim

- opublikowano: 17-05-2019

Trwa zgłaszanie projektów do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice na rok 2020. Do dyspozycji mieszkańców jest 650 tys. zł. Wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć te pieniądze!

Budżet Obywatelski jest wydzieloną częścią budżetu miasta i gminy, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu mieszkańcy. W ten sposób mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środku budżetowe. W budżecie obywatelskim może uczestniczyć każdy mieszkaniec miasta i gminy Jelcz-Laskowice, który posiada stałe zameldowanie i ma ukończone 18 lat lub jest wpisany do Rejestru Wyborców Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.

Dotychczasowe edycje pokazały, że budżet obywatelski daje możliwość realnego rozwoju Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice i realizuje potrzeby mieszkańców. Dlatego zachęcam Państwa do zaangażowania się i współdecydowania o wydatkowaniu kwoty 650 tys. zł – apeluje burmistrz Bogdan Szczęśniak.

Zgłoszenie wniosków do Budżetu Obywatelskiego Jelcz-Laskowice na rok 2020 jest bardzo proste. Każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice może zgłosić jeden projekt. Wystarczy, że uzbiera pod nim 15 podpisów mieszkańców Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice i wypełni formularz zgłoszeniowy dostępny na
https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/

Termin przesyłania projektów upływa 28.06.2019. O ich realizacji decyduje głosowanie. Szczegółowe informacje na specjalnej stronie internetowej, do której link zamieszczony jest powyżej.

źródło: UMiG Jelcz-Laskowice

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin