Repertuar kina Odra 17-23.05.2019

- opublikowano: 16-05-2019

W RYTMIE KUBY
Kraj: KUBA/USA
Rok: 2019
Gatunek: dokumentalny, muzyczny
Data premiery: 26.04.2019
Reżyser: T.G. Herrington, Danny Clinch
Obsada: Ben Jaffe, Walter Harris, Charlie Gabriel

Opis
„W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić.
Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy.

TOPIELISKO. KLĄTWA LA LLORONY
Czas: 93'
Kup bilet
Rok: 2019
Gatunek: horror
Data premiery: 10.05.2019
Reżyser: Michael Chaves
Obsada: Linda Cardellini, Patricia Velasquez, Madeleine McGraw

Opis
La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni.

MANU. BĄDŹ SOBĄ!
Czas: 88'
Kraj: NIEMCY
Rok: 2019
Gatunek: animowany, komedia, przygodowy
Data premiery: 05.04.2019
Reżyser: Andrea Block, Christian Haas

Opis
Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości.

Po raz pierwszy na ekranie Kina Odra! Klasyka kina: Czarnoksiężnik z Oz Klasyka kina to nowy cykl filmowy w Kinie Odra, w którym prezentowane są klasyczne, niezapomniane produkcje odrestaurowane cyfrowo. Debiutem będzie niedzielny pokaz "Czarnoksiężnika z Oz", który w tym roku kończy... 80 lat!
Nie bez przyczyny rok 1939 nazywany jest przez znawców kina jednym z najlepszych okresów światowej kinematografii. To właśnie wtedy powstały takie dzieła, jak "Przeminęło z wiatrem", "Wichrowe wzgórza", "Pan Smith jedzie do Waszyngtonu" i właśnie "Czarnoksiężnik z Oz". Dzieła, które stały się kamieniem milowym w dziejach kina, wywierając wpływ na wiele filmów produkowanych później. Sprawiły, że kino nigdy już nie było takie jak wcześniej.
Nieoceniona Judy Garland gra Dorotkę Gale, dziewczynkę wychowaną na farmie w Kansas, która marzy o „krainie po drugiej stronie tęczy”. Jej marzenie ma szansę się spełnić, gdy wraz z pieskiem, małym Toto i całym domem przeniesiona zostaje przez trąbę powietrzną w cudowne miejsce. W rezultacie niefortunnego lądowania domu, dziewczynka staje się obiektem wielkiej złości Złej Wiedźmy. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń pustogłowego Stracha na wróble, pozbawionego serca Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa oraz chroniona magiczną mocą czerwonych pantofelków, Dorotka udaje się brukowaną drogą do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.

Bilety w cenie 14 zł już dostępne w kasie Kina Odra i online na www.kultura.olawa.pl.
Ten film naprawdę warto zobaczyć na dużym ekranie!

Majowe Kino w spódnicy w Kinie Odra: Niedobrani
Zapraszamy na jeden z ostatnich przed przerwą wakacyjną pokazów z cyklu Kino w spódnicy. W poniedziałek 20 maja o godz. 18:00 pokażemy w Kinie Odra komedię producentów hitów „SĄSIEDZI” i „ATOMIC BLONDE”. Piękna laureatka Oscara CHARLIZE THERON i niepoprawnie zabawny SETH ROGEN w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary. Zabawne dialogi, ich błyskotliwość i cięty komentarz dotyczący kondycji amerykańskiego społeczeństwa to jeden z atutów filmu. Ten film trzeba zobaczyć, bo Niedobrani są zabawni w ten najlepszy z możliwych sposobów.
Zapraszamy na Majowe Kino w spódnicy! Jak zawsze – wspólnie z naszymi Partnerami – szykujemy dla Was niespodzianki. Bilety dla pań w cenie 12 zł już dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.

Majowe Kino Seniora: Maksymiuk. Koncert na dwoje
Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, jednego z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy. W ramach Kina Seniora we wtorek 21 maja o godz. 16:00 pokażemy w Kinie Odra czuły i poruszający portret duetu doskonałego.
Osobowość twórcza, misterność i dynamika: oto On, Jerzy Maksymiuk, światowej sławy dyrygent, pianista i kompozytor. Spokój, równowaga i perfekcyjna organizacja – to Ona, Ewa Maksymiuk, bez której maestro wydaje się być zupełnie bezradny w otaczającej go codzienności. To ona wspiera go w najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.
Bilety dla Seniorów w cenie 10 zł już dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.

Centrum Sztuki w Oławie

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 17-23.05.2019
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin