Fabryka Toyoty wśród najbardziej pożądanych pracodawców

- opublikowano: 24-04-2019

Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych pracodawców w Polsce.

Ranking Randstad Employer Brand Research najbardziej pożądanych przez Polaków pracodawców jest efektem realizowanego od 9 lat badania przez firmę Randstad. Respondenci oceniają w nim pracodawców wskazując czynniki, które w największym stopniu świadczą o atrakcyjności miejsca pracy. W tym roku przebadano w Polsce ponad 10 tysięcy respondentów – osób pracujących, uczących się lub poszukujących pracy w wieku od 1 do 65 lat. To na podstawie ich opinii tworzone jest doroczne zestawienie najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy, a laureatom przyznawane są statuetki Randstad Award.

Toyota Motor Manufacturing Poland w zeszłym roku znalazła się na czwarty miejscu, w tym awansowała na drugie, tuż za Samsung Electronics Polska oraz przed Fujitsu Technology Solutions. Toyota postrzegana jest jako firma stabilna finansowo, mająca dobrą reputację i oferująca możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami. To lider przede wszystkim wśród mężczyzn, mieszkańców centralnych i południowych regionów Polski. „Ta nagroda stanowi potwierdzenie efektów naszych wieloletnich starań aby systematycznie uatrakcyjniać warunki pracy w naszych zakładach. To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne teraz, kiedy prowadzimy szerokie działania rekrutacyjne.” – podkreśla Marcin Szczeblewski, kierownik Sekcji Rekrutacji Toyoty w Jelczu-Laskowicach, który w imieniu fabryki odebrał nagrodę od organizatorów.

Działania Toyoty jako dobrego pracodawcy doceniło również Ministerstwo Edukacji Narodowej. W marcu podczas Kongresu Zawodów, jako jedna z 11 firm na Dolnym Śląsku, fabryka Toyoty odebrała wyróżnienie za działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego.

Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach przechodzi obecnie okres dynamicznego rozwoju związanego z wprowadzeniem do produkcji nowoczesnych silników benzynowych pracujących w napędach hybrydowych. We wrześniu ruszy produkcja silnika o pojemności 2,0 litra a od kwietnia przyszłego roku wytwarzana będzie 1,5-litrowa jednostka napędowa. W związku z tym od kilkunastu miesięcy Toyota prowadzi intensywne działania rekrutacyjne. Do tej pory zatrudniono 400 nowych pracowników. Rekrutacja będzie kontynuowana w następnych miesiącach. Firma poszukuje osób na stanowiska produkcyjne, utrzymania ruchu i logistyki.

TOYOTA Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Fabryka Toyoty wśród najbardziej pożądanych pracodawców

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin