Zatrzymano poszukiwanego z ponad 5 g amfetaminy

- opublikowano: 23-04-2019

Policjanci z Oławy zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w jednym z oławskich marketów ukradł butelkę alkoholu. Przy młodym oławianinie, oprócz skradzionego alkoholu, funkcjonariusze ujawnili ponad 5 gramów amfetaminy i kilka porcji marihuany. Ponadto, okazało się, że 22-latek był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez pracownika ochrony młodego mężczyzny, który ukradł butelkę alkoholu w jednym z oławskich marketów. Zgłaszający, po przyjeździe patrolu na miejsce, wskazał funkcjonariuszom sprawcę kradzieży. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez oławski sąd celem odbycia kary zastępczej za niestosowanie się do wyroków sądowych, za wcześniejsze naruszenia prawa. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ujawnili przy nim woreczek foliowy z 5- gramami amfetaminy i kilka porcji marihuany. Przy 22-latku znaleziono również książeczkę wojskową i dowód osobisty należący do innego mężczyzny. Zatrzymany tłumaczył, że dokumenty znalazł. Oławscy śledczy sprawdzą, czy wersja podana przez 22-latka jest prawdziwa.

Mężczyzna zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do aresztu śledczego. O jego dalszym losie ponownie zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymano poszukiwanego z ponad 5 g amfetaminy

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin