Filmowa kumulacja w Kinie Odra w Oławie

- opublikowano: 18-04-2019

Uwaga! Informujemy, że w dniach 19-21 kwietnia br. Centrum Sztuki w Oławie (filia nr 1 – OWE ODRA przy ul. Młyńskiej 3 oraz filia nr 2 – Ośrodek Kultury przy ul. 11 Listopada 27) będzie nieczynne. Zapraszamy do Kina ODRA od 22 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny).

Nadchodzący tydzień kinowy będzie wprawdzie krótki, ale bardzo intensywny filmowo. W Wielkanocny Poniedziałek 22 kwietnia pokażemy dwa Seanse specjalne. O 17:45 zapraszamy na film japońskiego reżysera, który zdobył Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 oraz kilkadziesiąt innych wyróżnień i nagród, w tym tegoroczne nominacje do Złotego Globu, Independent Spirit Awards oraz BAFTA. Historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio, utrzymującej się z drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości. „Złodziejaszki” są misternym i pełnym tajemnic filmem. Piękne i magiczne kino, które niekiedy wtrąca bezpośrednie realia, przez co historia działa na widza na kilku poziomach. Uwodzi językiem opowiadania, a jednocześnie przeraża i smuci świat, o którym opowiada.

O 20:15 zapraszamy na horror "Impostor". Młoda mama chcąc uciec przed przeszłością, przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi, mając nadzieję na rozpoczęcie nowego życia. Pewnej nocy dziecko znika w lesie, a gdy się odnajduje, nie jest do końca sobą. Z dnia na dzień jego zachowanie staje się coraz bardziej dziwne, a matka zaczyna podejrzewać, że chłopiec, który wrócił do domu, może nie być jej synem... Ten seans powtórzymy jeszcze raz w środę 24 kwietnia o godz. 20:00.

Z kolei we wtorek proponujemy na dużym ekranie ekstremalne sportowe emocje. Nagrodzony Oscarem film "Free Solo: ekstremalna wspinaczka" jest zapisem przygotowań Alexa Honnolda do wspinaczki, o której bohater marzył przez wiele lat. Honnold chce zdobyć najsłynniejszą ścianę skalną na świecie i wspiąć się na wznoszący się ponad kilometr nad ziemią granitowy monolit w Parku Narodowym Yosemite… bez żadnej asekuracji. Uznana za jedno z największych sportowych osiągnięć wspinaczka Honnolda na El Capitan wyznaczyła nowe standardy, bo gdyby nie została perfekcyjnie zrealizowana, zakończyłaby się jego śmiercią. To niezwykłe dokonanie sprawiło, że Honnold trwale zapisał się w historii ludzkich osiągnięć. Zapraszamy we wtorek 23 kwietnia o godz. 17:45. A o 20:00 na film "Faworyta", przewrotny, pełen złośliwości i intryg obraz, który wyróżniony został Złotym Globem 2019, Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage, dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji 2018 oraz tegorocznym Oscarem dla Olivii Coleman za najlepszą aktorkę pierwszoplanową. Władza to narkotyk. Gdy ktoś raz jej posmakuje, nie będzie umiał się z nią rozstać. W błędzie są ci, którzy twierdzą, że słabość do niej mają wyłącznie mężczyźni. Reżyser Yorgos Lanthimos postanowił pokazać historię walki o względy królowej Anny pomiędzy lady Sarą i nowoprzybyłą na dwór królewski Abigail.

To nie koniec filmowych emocji! W środę 24 kwietnia o 18:15 kolejny sportowy dokument – "Over the Limit" – portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej, 20-letniej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner, które wyznają odmienne filozofie uprawiania sportu. "Over the Limit" to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu. Film przedstawia również koszty, jakie musi zapłacić sportowiec uprawiający w wyczynowy sposób swoją dyscyplinę.

A w czwartek wielkie zwieńczenie filmowej kumulacji. O 17:45 w ramach Kina w spódnicy przedpremierowy pokaz "Vox Lux" – opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop, w którą wcieliła się hipnotyczna i prowokująca laureatka Oscara, Natalie Portman. "Vox Lux" to magnetyzujący portret XXI wieku i świata współczesnej popkultury, a jednocześnie historia dorastania w blasku fleszy, opowieść o utracie niewinności i wykreowanym wizerunku, od którego nie można uciec. Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej międzynarodową gwiazdę muzyki pop. Na ekranie oglądamy wydarzenia na przestrzeni 15 lat, obrazujące karierę artystki oraz ewolucję popkultury. Wyjątkowy, przedpremierowy i pełen niespodzianek pokaz dla Pań w promocyjnej cenie 12 zł!

A o 20:15 wiosenna powtórka – "Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą i Bradleyem Cooprem w rolach głównych. Wszakże są filmy, które warto powtarzać i do których warto wracać, szczególnie na dużym ekranie. "Narodziny gwiazdy" jest filmem, który nieprzerwanie cieszy się dużym uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Oscarową historię o słynnym artyście i młodszej kobiecie, która dzięki niemu staje się prawdziwą gwiazdą pokażemy tylko raz – 25 kwietnia o godz. 20:15. Bilety w cenie 13 zł.

W nadchodzącym tygodniu filmowych kumulacji KAŻDY znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do klimatycznego Kina Odra, które jest połączeniem 100-letniej tradycji filmowej i współczesnej sztuki!

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI





Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Filmowa kumulacja w Kinie Odra w Oławie

najnowsze tematy:




komentowane




Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin