Apel do nauczycieli Powiatu Oławskiego

- opublikowano: 16-04-2019

Publikujemy apel władz Powiatu Oławskiego, skierowany do nauczycieli ze szkół, których organem prowadzącym jest samorząd powiatowy, w sprawie zawieszenia strajku na czas sklasyfikowania uczniów i przeprowadzenia egzaminów maturalnych.

źródło: Starostwo Powiatowe

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 76. )
06-05-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be, ani me, ani kukuryku. Jakby nie było tematu.
02-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
wierzac, ze nie znajdzie sie jakis baran ktory sie podszyje pod inna osobe to faktycznie naiwny, unikatowy znaczy jednakowy przynajmnij przez czas pojedynczej dyskusji
02-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Unikatowy? O naiwny, naiwny...
01-05-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co się czubie misia czepiasz, co on ci zrobił?
Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo” –
Masz rację z nawiedzonymi gośćmi którzy wypisują bajki nie warto dyskutować.

Pozdro od Misia z okienka ;...a teraz drogie dzieci pocałujcie misia w (...)"
01-05-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
unikatowy nick na danym forum jest po to zeby wszystkie wypowiedzi jednej osoby mozna bylo latwo zidentyfikowac, tylko i az po to, to ulatwia komunikacje, rozumiesz?

wypowiedzi jakie przytoczylem nie sa anonimowe, naleza do 0riany Fallaci ( dziennikarka ), Adama Michnika ( brat Stefana ), Stanisława Żerki ( prof. historii ), Jana Olszewskiego ( premier RP, prawnik ).., to klasyka gatunku, wystarczylo spytac google... brak znajomosci jedynie swiadczy o twojej ograniczonej wiedzy

co do wypowiedzi panow z USA to jeden z nich w podobnej randze kazal nam zwracac Zydom jakies bezspadkowe miliardy zgodnie z ich ustawa 447... zapewne z nim tez sie zgadzasz i biezesz go za autorytet jak Lecha

tak jak juz mowilem, dyskusje o bajkach to nie ten adres malinowy misiu ( mozesz tego misia uzywac jako nick teraz :) ) )01-05-2019 ~ do popcorna ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rzeczywiście nick,, popcorn" jest zarąbiście unikatowy, tak jak twoje wypociny na tym forum.
Przetaczasz wypowiedzi nie wiadomo kogo, nie wiadomo po co, choć z takim zasobem wiedzy masz murowany stołek w TVP jako redaktor od niedorzeczności. Czyny naszych bohaterów powinni oceniać tylko i wyłącznie historycy na podstawie wiarygodnych dokumentów a nie uprzedzeni politycy.
Ty przetaczasz jakieś anonimowe wypowiedzi na temat Wałęsa, ja proponuję abyś zapoznał się a wypowiedzią tak ważnych osobistości jak wiceprezydent USA ;

Tak jak wielki polski bohater, Lech Wałęsa, powiedział: "trzymamy głowy wysoko w górze, ponieważ mimo zapłaconej ceny wiemy, że wolność ceny nie ma". I dzisiaj w Stanach, tak samo jak ludzie w Polsce, trzymamy głowy wysoko, bo stoimy z wami ramię w ramię, broniąc bezcennego daru wolności - oświadczył Pence wiceprezydent USA
P.S
W przeciwieństwie do garstki jego rodaków L.Wałęsa uznawany jest przez społeczność międzynarodową za bohatera.
30-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
kolego "do... " który jak widzę masz problem z samookreśleniem i nie możesz skonstruować unikatowego nicku... moje zdanie faktycznie, może nie mieć tu znaczenia, posłuchaj więc innych, ludzie którzy z Wałęsą spotkali się gdy był nieco młodszy:


„Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi i dlatego jest tak bardzo niebezpieczny. Jego wielkie zasługi przeobrażą się w swoje przeciwieństwo – staną się przekleństwem dla Polski.”

"Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, to nogi uginają się pod człowiekiem."

"Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie Bolek. adres do pozwu także na dm."

„Idea »Solidarności« wkroczyła w fazę agonii. Za tę agonię odpowiedzialny jest Lech Wałęsa”

„Czy zaskoczył Pana fakt, że Lech Wałęsa był zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa?
Nie, nie było to zaskoczeniem. Zaraz po podpisaniu porozumień gdańskich, gdy tworzyła się Solidarność, mówił o tym m.in. Jacek Kuroń, powołując się na Annę Walentynowicz, a jej stanowisko w tej sprawie było jednoznaczne."

.... szukać dalej czy sam sobie poradzisz?co do argumentu, że Wałęsa dostał Nobla,
może:
1.wyborcza.pl/56,75400,14724537,wielkie-wpadki-komitetu-noblowskiego,,4.html
może:
2.taka był potrzeba czasów
...
3.gdy teraz film obecnie dostaje Oscara to zawsze jest to dzieło na które warto poświęcić czas?Zgodzę się, że gdyby nie Solidarność... ale ruch to ogół społeczeństwa które go tworzyło, wierząc JPII, Reganowi, Olszewskiemu, Gwiaździe, Walentynowicz... i masie bezimiennych którym media tamtego i następującego po nim systemu nie poświęciły tyle czasu co "historii" Wałęsy.

Chcesz wierzyć w bajki, twoja sprawa... ale do tego, żeby dyskutować i obdarowywać dzbanami z poziomu słuchacza tvn, tokfm, gw musisz sobie poszukać innego słuchacza.
30-04-2019 ~ Miś ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uwielbiam pana Rolfa, nigdy nie da sobie w ,,kasze na pluć". Czy słowa ;,, popatrz w swoją załganą postubecką gębę w lustrze, to zobaczysz 100-procentowego trolla i hejtera- są obraźliwe?
Ileż w tych słowach miłosierdzia do drugiego człowieka i poszanowania.

Pan Rolf ciągle pracuje jako społecznik , walczy o prawa mieszkańców i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!


Trzymam za pana kciuki, niech pan walczy o prawdę, tylko nie wiem jaka , bo są podobno 3 prawdy?
30-04-2019 ~ do popcorna ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie interesują mnie twoje dywagacje na temat obecnych wypowiedzi Lecha W.- każdy niech odpowiada za to co mówi.
Fakt jest jeden, komuna została obalona przez ruch narodowy Solidarność - prawie 10 mln członków pod przywództwem Lecha Wałęsy, czy to się komuś podoba czy nie. Wielu wspaniałych opozycjonistów ryzykowało zdrowie i życie wspierało ruch Solidarnościowy. Kolejny fakt jest taki , że to L.Wałęsa a nie kto inny dostał pokojową nagrodę Nobla, to właśnie społeczność międzynarodowa dostrzegła jego wkład w obalenie sytemu totalitarnego w Polsce co zapoczątkowało upadek systemu komunistycznego w Europie.
Prawda jest też taka , że tacy jak ty gdyby nie Solidarność pod przywództwem L.Wałęsy dziś nie mielibyście okazji mundrować się w internecie.

Myślę popcornie, że swoimi wypowiedziami sam się nominujesz na Dzbana dekady.
30-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ktośka! Najpierw poczytaj w encyklopedii i w słownikach, co oznacza słowo troll, a potem popatrz w swoją załganą postubecką gębę w lustrze, to zobaczysz 100-procentowego trolla i hejtera.

Jestem czynnym i aktywnym działaczem społecznym, reprezentującym interesy Mieszkańców, więc mam prawo i obowiązek komentowania wszystkiego, co dotyczy praw Mieszkańców. A ty kim jesteś, że tak zajadle bronisz tych, którzy łamią prawa Mieszkańców?
30-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"gosciu" czy jak Ci tam, jeżeli choć po pobierznej lekturze twórczości jaką obecnie na swych internetowych kontach uprawia Lech Wałęsa nadal uważasz, ze to on jak sam sądzi samodzielnie obalił komunę to zrób samonominacje do dzbaban dzbanów ( ze użyje twojej skali )

włącz link jaki wrzuciłem poniżej i posluchaj jakie mądrości na tle JPII, Piłsudskiego, Ostatniej Wieczerzy, krzyża, flagi UE, Polski i czego jeszcze tam nie ma opowiada nasz Lech
30-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Również nominuję tego Rolfa . do tytułu DZBAN I TROLL ROKU !! !
30-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kilka tytułów honorowych Dzbana Miesiąca też by się znalazło.
Gdyby nie ten , tak wyszydzany tu mąż stanu noblista, to dzisiaj nasz ekspert od kosmosu nie miałby możliwości pisania takich durnot na necie.

Miałem koszmarny sen nasz Troll został wybrany na prezydenta.....
30-04-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf. Dla mnie jesteś murowanym faworytem bw walce o tytuł Trolla Roku! Żaden temat bez Twojego trollingu się nie obejdzie.
30-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „popcorn”

Nasz „mąż stanu”, noblista i esbecki agent, najwyraźniej nie czytał (o ile w ogóle umie czytać) strony Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców (stanowice-marcinkowice.hpage.com), gdzie pod zakładkami „Dekalog dla opozycji parlamentarnej” i „Dekalog dla radnych” jest już od dawna 10 świeckich przykazań dla tych, którzy uważają, że nie stworzył ich Bóg, lecz że pochodzą od głupiej i złośliwej darwinowskiej małpy.

Miałem w tym temacie kiedyś koszmarny sen. Śniła mi się Matka Boska z Wałęsą w klapie.
30-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „dalej to samo”.

Wszystkie twoje 5 punktów należy do programu PiS i jest realizowane przez rząd PiS. I tak:

1. Po skandalicznych rządach POstkomuny (rozkradanie Polski na setki miliardów, wyprzedaż polskiego przemysłu w obce ręce i w efekcie jego „wygaszanie”, wyprzedaż polskiej ziemi w obce ręce, wpędzenie olbrzymiej części społeczeństwa w nędzę, podnoszenie podatków, doprowadzenie do gigantycznego bezrobocia i emigracji kilku milionów Polaków z kraju za pracą, podporządkowanie Polski interesom innych, wrogich nam państw, dewastacja i demontaż Polskiej Armii, fałszowanie historii, całkowita bezkarność przestępców w rządzie, urzędach, sądownictwie, prokuraturze i w samorządach itd. itd.), rząd PiS wprowadza normalność, czyli ściga wszelkie POstkomunistyczne mafie i odzyskuje rozkradzione bogactwa, odbudowuje i dynamicznie rozwija przemysł, likwiduje bezrobocie, znacznie podnosi zarobki, znacznie obniża podatki, zablokował wyprzedaż przemysłu i ziemi w obce ręce, likwiduje przestępczość w urzędach, sądownictwie, prokuraturze i w samorządach, likwiduje nędze w polskich rodzinach itd. itd. Ponadto rząd PiS przestrzega Konstytucji, to rządy POstkomunistyczne ją łamały.

2. Nienawiść panuje wyłącznie w kołach totalnej opozycji, nienawiść do PiS i do Narodu, który odsunął POstkomunistów od władzy. Ściganie przestępców i wrogów Polski przez rząd PiS nie ma nic wspólnego z nienawiścią.

3. Polacy będą podzieleni tak długo, jak długo zwolennicy POstkomuny i rozkradania Polski będą propagować swoje kłamstwa.

4. Wstyd na arenie międzynarodowej przynoszą wyłącznie wypowiedzi polityków totalnej opozycji, o ile w ogóle można nazwać ich politykami, bo de facto są oni oszustami i zdrajcami.

5. Mową nienawiści posługują się wyłącznie „politycy” totalnej opozycji ich hejterzy, szkalujący rząd PiS. Nazywanie po imieniu rozkradania Polski, oszustwa, zdrady i morderstw, co miało miejsce za rządów POstkomuny, żadną „mową nienawiści” nie jest”. Głęboka pogarda POstkomunistów do PiS i do wyborców tej partii widoczna jest w każdej niemal publicznej wypowiedzi „polityków” totalnej opozycji, a także na słynnych „taśmach prawdy”.

Szkalowanie rządu PiS pod hasłem „stop mowie nienawiści” miało miejsce np. przy postawieniu znaku równości pomiędzy POstkomunistami, a PiS („jedni i drudzy są siebie warci”). Nie ma już ogólnego dostępu do tematu, pod którym znalazł się taki komentarz.
30-04-2019 ~ dalej to samo..... ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdzie w tekstach pod nickiem STOP MOWIE NIENAWIŚCI jest szkalowanie rządu? - bez odpowiedzi!

Przykro mi, ale sanatorium w San Escobar jest przewidziane tylko dla ekspertów od zmyślonych bajek 70+ !
Ja, mam wyrąbane kto będzie rządzić Polską i ogłaszam własną PIĄTKĘ;
1. Chciałbym NORMALNOŚCI, poszanowania i przestrzegania KONSTYTUCJI
2. Chciałbym, aby w przestrzeni publicznej nie było tyle nienawiści wśród tych którzy rządzą i tych którzy są w opozycji,
3. Chciałbym, aby Polacy nie byli podzielenia tak jak dzisiaj na lepszy i gorszy sort,
4. Chciałbym, abyśmy nie musieli wstydzić się wypowiedzi naszych polityków na arenie międzynarodowej,
5. Chciałbym aby w mediach społecznościowych zakazano publikowania mowy nienawiści, pogardy dla drugiego człowieka i komentarzy nie na temat.
30-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wielki Człowiek proponuje Europie otrzymane od Pana Boga ze swojego nowoczesnego komputera nowe 10 laickich przykazań.
www.youtube.com/watch?v=LA1ueY4NSWc

... i popiera KE
www.facebook.com/lechwalesa/videos/1258222274343367/?__tn__=-R

Mocne.
30-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be, ani me, ani kukuryku. Jakby nie było tematu.
30-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Opozycjo zmień PRowca.

foto
29-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pytalem co opozycja robi teraz z powaznymi tematami a hasztag mi podpowiada, ze #opozycjajebanana i mowia o tym nawet niemieckie media

noooo. brawo.
29-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Krzyk rozpaczy” można usłyszeć jedynie w szeregach totalnej opozycji, czyli POstkomuny. Nie ma dla nich już żadnych szans na powrót do rozkradania Polski. Natomiast w szeregach PiS słychać jedynie coraz to nowe informacje o osiągnięciach gospodarczych Polski pod rządami PiS, o rozbudowie przemysły, infrastruktury, obronności i o coraz lepszym standardzie życia wszystkich Polaków.

Ty jedź sobie do sanatorium w San Escobar, jeśli wcześniej nie wylądujesz za kratami za przestępstwa, a my tu będziemy budować bogatą i silną Polskę.
29-04-2019 ~ dalej to samo..... ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gdzie w tekstach pod nickiem STOP MOWIE NIENAWIŚCI jest szkalowanie rządu?
Ten krzyk rozpaczy pod hasłami ; POstkomuna, POstubecka kanalia,kremlowska agentura itp.itd. mam daleko w niedomówieniu i basta.
Sanatorium w San Escobar ciągle czeka.
29-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „odp”

Nie udawaj, ze nie wiesz, kto to my, a kto wy, skoro występujesz publicznie w obronie totalnej POstkomuny i przeciwko rządowi PiS.

Jesteś przeciwko „mowie nienawiści”, a sam tę „mowę nienawiści” uprawiasz. Ziejesz nienawiścią i pogardą do rządu PiS, a tym samym do sprawiedliwej i praworządnej Polski.

Co do „wolności słowa”, to my nie krytykujemy aktualnej władzy, bo nie ma za co jej krytykować, lecz krytykujemy zakłamane fałsz i manipulacje totalnej opozycji, która też nie krytykuje aktualnej władzy, bo nie ma za co, lecz, zamiast konstruktywnej krytyki, prowadzi działania dywersyjne, destabilizacyjne i sabotażowe przeciwko tej władzy, oparte na fałszu, kłamstwie i manipulacji, żeby ten rząd obalić i z powrotem przejąć władzę, w celu rozkradania Polski i służenia obcym, wrogim Polsce rządom innych krajów.

Jedyne, o co możemy mieć pretensje do aktualnej władzy, to to, że nie rozprawia się dość radykalnie z komunistami i POstkomunistami, szkodzącymi Polsce.

Nazwanie złodzieja – złodziejem, oszusta – oszustem, komunisty – komunistą, zdrajcy – zdrajcą, POstubecką kanalię – POstubecką kanalią itd. nie stanowi „obraźliwych określeń”, lecz jest stwierdzeniem faktów.

Wyjątkowym bezczelnym szkalowaniem jest stawianie znaku równości pomiędzy opozycją w PRL i opozycją dzisiaj. Opozycja w PRL, to byli ludzie walczący ze zbrodniczym reżimem komunistycznym, narzuconym nam przez Sowietów. Dzisiejsza opozycja, to właśnie ci komuniści i ich kolejne pokolenie, czyli POstkomuniści.

A już insynuacje, że premier Mateusz Morawiecki i jego rząd rzekomo postępują wobec dzisiejszej opozycji tak samo, jak za PRL Cyrankiewicz postępował z ówczesną opozycją, są „godne” jakiejś wyjątkowo wrednej POstubeckiej kanalii. Już sam fakt, że możesz bezkarnie tak szkalować demokratycznie wybrany rząd, świadczy o pełnej tolerancji wszelkiej opozycji, również tej posługującej się fałszem, kłamstwem i manipulacją.

I ty twierdzisz, że głosowałeś na PiS? To tak, jakby Jaruzel przekonywał, że on głosował na „Solidarność”.

Co do suwerena, który w 2015 roku oddał „tylko” 37,58% głosów na PiS, to idąc twoim tokiem myślenia, na PO suweren oddał tylko 24,09 % głosów. Więc tylko co czwarty Polak, który zdecydował się iść na wybory, głosował na POstkomunę. Dziś, po prawie 4 latach rządów PiS, wygląda to już zupełnie inaczej, bo sondaże wykazują, że w ogóle najwyżej co piąty Polak jest gotów głosować na POstkomunistów, a w miarę upływu czasu, przewaga PiS nad POstkomuną rośnie, bo Polacy zobaczyli, że PiS dba o Polskę i Polaków, zaś POstkomuna ma dla nich tylko kłamliwe frazesy.
29-04-2019 ~ GTW ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Od lat jest tak samo - najważniejsze, żeby nawet nikt nie mógł podjąć walki. Plankton sam się nawzajem wykończy i znowu wygrają ci, którzy mieli wygrać. Już wiele lat temu zrozumieli jak się to robi i nadal jest to skuteczne. Namaszczają siebie nawzajem na wysokie stanowiska i władza jest w rękach jednej grupy ludzi- trzymającej władzę
29-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Będzie! Będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało.
Będzie głośno...

foto
29-04-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn- jest kłopot na kogo zagłosować w jesiennych wyborach - czy na tych co byli z ,,ciepłą wodą w kranach" czy na tych podobno z dobrej zmiany - co ,,kasa im się naprawdę należała"?
29-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
kadzę?
wrzuciłem niedawno dwa wg. mnie ciekawe informacje... pies z kulawą nogą się nie zainteresował ( ok. Rolf odpowiedział ale nie za bardzo w temacie, jedynie w swoim niepodrabialnym "stylu" ), jedno zdjęcie uśmiechniętego Schetyny... i "można" podyskutować

~ ciekawski, szanuj to, że masz póki co wybór, że możesz iść lub nie i głosować na kogo Ci się podoba, za chwile działania dotyczące cenzury i słono opłacanych agencji PRowych w zastępstwie dziennikarzy zatroszczą się o to jak i kiedy masz to zrobić

2019-04-27 ~ popcorn
idą coraz fajniejsze czasy gdy będziemy na śmierć zadyskutowywac się w nieistotnych tematach podrzucanych nam przez agencje PRowe opłacane by odciągnąć uwagę ogółu od rzeczy istotnych... czyli jak? Wy nadal o strajku?

Billionaire investor Warren Buffett is pessimistic on the newspaper industry at a time when public relations specialists are increasingly outnumbering journalists.
Public relations jobs exceeded those of reporters by more than six-to-one last year, up from less than two-to-one 20 years ago, according to data from the U.S. Census.
Slowakow?

no, opozycjo... gdzie jestes z tymi tematami? co bedzie gdy USA przestanie oplacac sie handlowac z nami gazem, gdy zmieni sie tam opcja polityczna i nastawienie do tej czesci Europy?2019-04-26 ~ popcorn ( gość forum )
polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2300546,Georgette-Mosbacher-jestesmy-blisko-wlaczenia-Polski-do-Programu-Ruchu-Bezwizowego-i-dotrzemy-do-celu

ktos potrafi wyjasnic w miare obiektywnie o co chodzi w tym przekazie?

... na jesien ma powstac raport zwiazany z ustawa 447 gdzie bedzie powiedziane jaki majatek pozostawili po sobie bezspadkowo Zydzi w Polsce i NIEKONIECZNIE ma sie to wiazac z dalszymi dzialaniami?
... budujemy, ok, moze na razie planujemy najwiekszy port lotniczy w tej czesci Europy a USA ostrzegaja nas przed wspolpraca z Chinami ( tak, tak... tylko 5G )... to dla kogo to robimy, Slowakow?

no, opozycjo... gdzie jestes z tymi tematami? co bedzie gdy USA przestanie oplacac sie handlowac z nami gazem, gdy zmieni sie tam opcja polityczna i nastawienie do tej czesci Europy?
29-04-2019 bater79 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Pytam bo piszę prace dyplomowa.
Argumenty,za Koalicją PO-PSL-SLD..?
29-04-2019 ~ ciekawski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli jesteś obojętny ( pójdę, nie pójdę )to po co kadzisz na tym forum ?
29-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jeżeli zechcę mi się pójść to na kogo będę chciał, i to mi się podoba w tym zamordyzmie jaki póki co mamy w tym zacofanym skrawku nowoczesnej Europy
29-04-2019 ~ ciekawski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn taki jesteś dowcipny, to powiedz na kogo ty zagłosujesz na jesień?
29-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
-->

foto
29-04-2019 bater79 aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Do odp To na kogo teraz głosować?
Argumenty za Koalicją PO-PSL-SLD?
29-04-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co to za zwroty w liczbie mnogiej ; boicie się, wam, wasze - to nie komuna , ja odpowiadam we własnym imieniu i proszę mnie nie kojarzyć z żadną opozycją a już na pewno nie z tą totalną, bo mi to uwłacza.
Jestem przeciwko mowie nienawiści i głupocie wypisywanej na tym forum.
Co do krytyki władzy ; jak trzeba było to poprzedników też krytykowano , bo wolność słowa gwarantowana jest w naszej Konstytucji i w artykule 10 europejskiej konwencji praw człowieka.Ta krytyka powinna być wyważona i poparta faktami, bez obraźliwych określeń.

Ta obrona czci i wiary obecnie rządzących wybranych przez suwerena przypomina mi czasy z komuny;
....Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ....., niech będzie pewny, że mu tę rękę władza .......odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji ...
J.Cyrankiewicz
Co to jest suweren- tak często wspominany w przestrzeni publicznej;
Wybory parlamentarne w 2015 roku;
1. Uprawnionych do głosowania 30 732 398
2. Na PiS głosowało 5 711 671 co daje 37,58% biorących udział w głosowaniu
3. Frekwencja 50,92%
Czyli suweren, to tylko 37,58% głosujących którzy poprali rządzących!
Żeby pana zaskoczyć, ja też głosowałem na rządzących, czego niestety żałuję!
28-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co? Boicie się, że nie chcemy grzecznie dyskutować z waszymi bezczelnymi obelgami, tylko mamy ochotę lać was za to po waszych komunistycznych mordach? Tego się boicie? To dobrze. Bójcie się, bo przy was Judasz, to był mały pikuś.

Wygarnięcie wam prawdy o rozkradaniu Polski i służeniu wrogom Polski nazywacie „mową nienawiści”? To jak nazwać wasze ciągłe szkalowanie demokratycznie wybranego rządu, tak w kraju, jak i za granicą? Jak nazwać waszą wściekłą jadowitą antypolską propagandę opartą na fałszu, kłamstwie i manipulacji? No jak?

Kto tu błądzi? Ten, kto uprawia ewidentny sabotaż i szkaluje demokratycznie wybrany i służący Narodowi rząd? Czy ten, który takie nikczemne zachowania tępi?
28-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
....To, że ktoś ma ochotę dać po mordzie komuszemu hejterowi za publiczne obelgi- to uczucie darowane od Boga , bu.ha,ha, raczej od Czarta .

Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.

Autor: Aureliusz Augustyn z Hippony

P.S
Zejdź człowieku na ziemię, Polska to nie San Escoibar?
28-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „stop mowie nienawiści”.

Wszelkie uczucia i emocje są nam dane od Stwórcy, nie po to, żeby je sztucznie tłamsić, lecz po to, żeby z nich w życiu korzystać. Inaczej ZŁO rozpasało by się ponad wszelką miarę.

Nasze ludzkie uczucia i emocje są integralną częścią Stworzenia, przynajmniej dla tych, którzy uważają, że stworzył ich Bóg.

Innego zdania są jedynie ci, którzy nie wierzą w to, że są dziełem Boga, lecz wierzą w to, że pochodzą od głupiej, złośliwej, darwinowskiej małpy i że mogą bezkarnie szkalować i okradać innych.

Gdyby dziś brać dosłownie wszystkie zapisy z Biblii, świat stanąłby na głowie. Biblia jest pełna symboli, niedomówień i interpretacji faktów na czas, w którym była pisana, a więc na zupełnie innym etapie rozwoju ludzkości i ludzkiej świadomości. Wystarczy zresztą porównać Stary Testament z Nowym Testamentem, a znajdzie się skrajne sprzeczności.

Nie będę zatem chował miecza do pochwy, kiedy jakiś obrzydliwy, załgany i pragnący mojej zguby postkomunista wywija mi swoim mieczem przed twarzą. Mam święte, dane przez Boga, prawo do obrony, a atak, wobec realnego zagrożenia, jest formą obrony i to najlepszą.

Nie popisuj się zatem tutaj łaciną i nie interpretuj czegoś, czego nie rozumiesz i nie pojmujesz. Zacznij myśleć samodzielnie i przestań popierać komunistyczną hołotę w niszczeniu państwa i Narodu Polskiego.
27-04-2019 ~ STOP MOWIE NIENAWIŚCI ( gość OSI) zgłoś naruszenie
....To, że ktoś ma ochotę dać po mordzie komuszemu hejterowi za publiczne obelgi – tutaj za porównanie uczciwych ludzi do najgorszych POstkomunistycznych szumowin, nie może być i nie jest „mową nienawiści”, lecz normalnym ludzkim odruchem. Ciesz się, że jeszcze nad tym odruchem panujemy i nie przeginaj.

Odp.,,Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną.

Converte gladium tuum in locum suum: omnes enim, qui acceperint gladium, gladio peribunt. (łac.)
Źródło: Biblia, Ewangelia według św. Mateusza, 26, 52
Opis: słowa Jezusa do Piotra, który stanął w obronie Jezusa i odciął ucho Malchosowi, słudze arcykapłana.
27-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „stop mowie nienawiści”

Powiedz to do lustra, przed którym stoisz, bo „mową nienawiści” jest publiczne stawianie znaku równości pomiędzy POstkomunistyczną mafią, która rozkradła Polskę, zniszczyła gospodarkę, pognębiła Naród, zmusiła kilka milionów Polaków do emigracji z Polski za chlebem i występuje w interesie wrogów Polski, a rządem Zjednoczonej Prawicy, który wzbogaca Polskę, rozwija gospodarkę, znacznie poprawia byt Narodu i ściga Postkomunistyczną mafię.

Za co tak bardzo nienawidzisz rządu PiS? Za to, że nie pozwala już rozkradać Polski? Czy za to, że rozwija polską gospodarkę w tempie najwyższym w całej Europie, czy za to, że likwiduje nędzę w polskich rodzinach? A może za to, że cię niebawem wsadzi do pierdla za przestępstwa?

To, że ktoś ma ochotę dać po mordzie komuszemu hejterowi za publiczne obelgi – tutaj za porównanie uczciwych ludzi do najgorszych POstkomunistycznych szumowin, nie może być i nie jest „mową nienawiści”, lecz normalnym ludzkim odruchem. Ciesz się, że jeszcze nad tym odruchem panujemy i nie przeginaj.
27-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „historia”

Więc dlaczego, komuszy pomiocie, negujesz fakt, że w 2019 roku nauczyciele dostali podwyżkę i to aż 15% w roku? Leninowskie wykształcenie? Jeśli fakty przeczą komunistycznej propagandzie, to tym gorzej dla faktów?

Do tego, negocjacje nie są jeszcze zakończone. A twój ukochany rząd kopaczki smoleńskiej przynajmniej na metr, kazał strzelać do strajkujących górników. Tego faktu też nie da się zanegować.
27-04-2019 ~ historia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Strajkowałem w 1993 i w 2019r . Nic nie wywalczyłem , nauczyciele nie wywalczyli podwyżek podczas strajku.
Takie są fakty . z faktami się nie dyskutuje.
27-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.

Autor: Aureliusz Augustyn z Hippony
26-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „historia”

Fałszujesz historię i to bardzo podle, bo dziś nauczyciele wywalczyli sobie aż 15% podwyżki tylko w jednym roku, a negocjacje jeszcze trwają. Ten rząd rozmawia, jest konstruktywny, idzie na ustępstwa, a nader wszystko dba o dobro Polski i wszystkich Polaków.

W 1993 roku ówczesny rząd nie chciał w ogóle rozmawiać ze strajkującymi nauczycielami, więc nie pisz tu banialuków, że „historia zatoczyła koło”. To ty się zataczasz na tym forum, jak pijany i bredzisz, jak potłuczony.
25-04-2019 ~ historia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Maj 1993 i kwiecień 2019r
Strajk nauczycieli trwał kilkanaście dni. Nauczyciele nie wywalczyli podwyżek.
Obcięto im pensje, nie zapłacono za czas strajku.
Historia zatoczyła koło
25-04-2019 ~ wiktoria ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Strajk zawieszony czyli nadal będą w Polsce nauczyciele zarabiający po 2000 zł miesięcznie.
W kraju, który 30 lat temu pokonał komunizm. W kraju, w którego stolicy wynajem 40-metrowej kawalerki kosztuje 2200 zł miesięcznie.

Czy to jest wielkie zwycięstwo i powód do dumy ?
25-04-2019 ~ Stop mowie nienawiści ( gość OSI) zgłoś naruszenie
....Już samo twierdzenie, że „jedni i drudzy są siebie warci” (czyli PO/PSL i PiS) stawia cię w jednym szeregu z takimi komunistycznymi/POstkomunistycznymi załganymi kanaliami, jak tuSSki, komoruski, kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, czy Jan Vincent „piniendzy nie ma”, albo Zdradek. Za twierdzenie, że np. Donald Tusk i Mateusz Morawiecki „są siebie warci” powinieneś po prostu dostać po twojej ubeckiej załganej mordzie i to solidnie. My jednak nie stosujemy żadnej przemocy i nie nawołujemy do niej, jak to robicie wy – komunistyczny pomiot i dlatego nie dostaniesz po twojej ubeckiej załganej mordzie.

W tym wieku grozić; cyt.; ,,powinieneś po prostu dostać po twojej ubeckiej załganej mordzie i to solidnie? Na szczęście w tym wieku to już tylko można co najmniej złożyć ręce i się pomodlić.
Człowieku powinieneś się wstydzić takiego słownictwa.
25-04-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ABCD, poczytaj sobie jak rzad PO/PSL "przejal" za pieniadze od Czarneckiego Rzeczpospolita rezygnujac ze 110 mln propozycji Brytyjskiego Mecomu oddajac ja za 80 mln Hajdarowiczowi ( ten zaraz po tem wymienil wiekszosc dziennikarzy ). Innym sposobem na utrzymanie medialnego monopolu bylo niewpuszczenie TRWAM na platforme cyfrowa rekami niezaleznego prezesa KRRiT Dworaka, przypadkowo kolegi Komorowskiego.

Jak jest teraz? Mamy w miare wyrownane sily po obu stronach walczacych propagand ( jezeli ktos uwaza, ze TVP powinna byc apolityczna niech mi powie kiedy byla ( patrz wyzej KRRiT ) i sprawdzi skad byly pieniadze na powstanie i rozwoj TVN, POLSAT, RMF, Zet, jak wygladal wtedy "wolny rynek" dotyczacy koncesji na nadawanie i kredytow ). Po wielu latach "spokoju medialnego" tak spolaryzowany obecnie przekaz powoduje u niektorych problemy z odbiorem rzeczywistosci... dlatego UE i popierajaca jej zmiany w tym kierunku PO wprowadzaja pod przykryciem checi ochrony praw autorskich odpowiednie ustawy, w tym niedawno ACTA2... jezeli uda im sie, juz za pewien czas zamiast zwalczajacych sie sil zapanuje jeden prawidlowy glos a z nim cisza i spokoj dla wielu niemogacych obecnie zaznac spokoju dusz.
25-04-2019 ~ Parodia ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Rząd dzisiaj zaproponował dla nauczycieli rozwiązanie, które funkcjonuje od lat :
na podst. art. 42 ust. 4a nauczyciele mogą realizować większe pensum (od 19 do 27 godz.). Mogą sami zdecydować i ... nie wybierają takiego rozwiązania.
25-04-2019 ~ ABCD ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przejrzałem życiorysy tylko dwóch wymienionych tu dziennikarzy i jakoś nie dostrzegłem ,ze stracili pracę ( byli berobotni) za rządów Po-Psl

Cezary Franciszek Gmyz – polski teatrolog, dziennikarz, publicysta, w latach 2007–2012 dziennikarz dziennika „Rzeczpospolita”, od 2013 do 2016 był publicystą Telewizji Republika. W 2013 został dziennikarzem tygodnika „Do Rzeczy”, a od 2016 jest też korespondentem TVP w Niemczech.

Michał Karnowski-od 2001 do 2006 był dziennikarzem działu krajowego redakcji tygodnika Newsweek Polska. W następnych latach pracował w Dzienniku, gdzie najpierw był publicystą, następnie szefem działu politycznego, szefem działu opinii i zastępcą redaktora naczelnego. 1 września 2009 przeszedł do dziennika Polska The Times, gdzie zajmował się działem opinii[1]. Z dziennikiem rozstał się na początku października 2010 r.[2] W czerwcu 2010 r. założył serwis informacyjno-publicystyczny wPolityce.pl, którego był redaktorem naczelnym i wydawcą[3]. Był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika Uważam Rze od początku jego istnienia do 28 listopada 2012.
25-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Odpowiadam „ciekawskiemu”:

1. Jak można mówić o zamordowanych opozycjonistach za rządów PO/PSL, BEZ OFIAR ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ i wielu zamordowanych świadków organizacji i przeprowadzenia tej zbrodni? Pogięło cię zupełnie. Przykładem zamordowanej opozycjonistki poza zbrodnią smoleńską jest np. Jolanta Brzeska.

2. Wszyscy członkowie rządów SLD/PO/PSL byli albo oryginalnymi komunistami, jak np. Włodzimierz Cimoszewicz, czy Leszek Miller, albo POstkomunistami, czyli kolejnym pokoleniem komunistów.

3. Po przejęciu władzy przez PO i PSL w 2007 r. rządzący przystąpili do bezwzględnego monopolizowania mediów. Wyrzucili nie tylko szefów spółek nadawców publicznych, znanych dziennikarzy, ale i szeregowych pracowników podejrzewanych o związki z IV RP.
Wyrzucono z pracy takich znanych dziennikarzy, jak np. Bronisława Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Skowrońskiego, Marka Pyzę, Anitę Gargas, Katarzynę Hejke, Tomasza Sakiewicza, Jacka Sobalę, Michała Karnowskiego, Annę Sarzyńską, Piotra Skwiecińskiego, Wandę Zwinogrodzką, Artura Dmochowskiego, Cezarego Gmyza i wielu, wielu innych.

Nie zadawaj na przyszłość tak durnych pytań, bo odpowiedzi na nie każdy zna, a nawet jak nie zna na zawołanie, to są one dostępne w Internecie w tysiącu różnych miejsc. Nie szukaj jednak prawdy na onet, czy wp, w GW-nie, TVN-nie i różnych Newsweek-ach, bo tam jej nie znajdziesz.

Już samo twierdzenie, że „jedni i drudzy są siebie warci” (czyli PO/PSL i PiS) stawia cię w jednym szeregu z takimi komunistycznymi/POstkomunistycznymi załganymi kanaliami, jak tuSSki, komoruski, kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, czy Jan Vincent „piniendzy nie ma”, albo Zdradek. Za twierdzenie, że np. Donald Tusk i Mateusz Morawiecki „są siebie warci” powinieneś po prostu dostać po twojej ubeckiej załganej mordzie i to solidnie. My jednak nie stosujemy żadnej przemocy i nie nawołujemy do niej, jak to robicie wy – komunistyczny pomiot i dlatego nie dostaniesz po twojej ubeckiej załganej mordzie. Prędzej, czy później dosięgnie cię jednak sprawiedliwość, bo nie masz czystego sumienia, o czym doskonale wiesz i boisz się odpowiedzialności karnej, dlatego wszelkimi środkami próbujesz zwalczać rząd PiS.
25-04-2019 ~ ciekawski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
....Jeszcze 4 lata temu, jak rządziła POstkomuna, bo komuniści pozostali u władzy mimo zmiany ustroju na kapitalistyczny, kraj był nadal rozkradany przez POstkomunistyczną mafię, opozycja była mordowana (np. zbrodnia smoleńska), dziennikarze mówiący prawdę tracili pracę i Naród nadal żył w nędzy.
Nie jestem fanem PO i ogólnie na politykę mam ,,wyrąbane", bo jedni i drudzy są siebie warci, ale czytając te sensacje mam kilka pytań ;
1. Proszę podać listę zamordowanych opozycjonistów , tylko błagam bez ofiar katastrofy smoleńskiej!
2. Kto z członków rządu PO/PSL był komunistą?
3. Kto z dziennikarzy mówiących prawdę stracił pracę?
Żeby było wszystko jasne - co to jest PRAWDA?
Zasięgnięte z PWN ; PRAWDA powinna być;
- zgodna z rzeczywistością treść słów, interpretacja faktów, przedstawienie czegoś zgodne z realiami
- to, co rzeczywiście jest, istnieje lub było»
- zasada dowiedziona naukowo lub wynikająca z doświadczenia, uważana powszechnie za niepodważalną
25-04-2019 ~ ciekawska ( gość OSI) zgłoś naruszenie
kto to jest brzydka baba z Oławy ?
24-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be ani me ani kukuryku. Muuuu.
22-04-2019 ~ matury 1993 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Matury w 1993r sie nie odbyły. Świat sie nie zawalił. Przewodniczacą komitetu strajkowego jak podają media w swym mieście była...Anna Zalewska.
22-04-2019 ~ Strajk nauczycieli ( gość OSI) zgłoś naruszenie
11 maja 1993 r. uczniowie przyszli do szkół ubrani na galowo, by zdawać matury. Przedstawiciele komitetów strajkowych wyszli do nich przed budynki i obwieścili, że egzaminy się nie odbędą.
Nauczyciele czuli się jak wrogowie publiczni. Zarzucano im, że biorą uczniów za zakładników.
Strajk trwał kilkanaście dni. Nauczyciele nie wywalczyli podwyżek.
Obcięto im pensje, nie zapłacono za czas strajku.
Koszty protestu rozłożono im na trzy raty.
22-04-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
w Czechach nie ma bezpłatnych wizyt lekarskich tam płacisz .... niewiele ale płacisz ... zawsze!
22-04-2019 ~ Pico ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W lutym PiS ogłosił program obietnic wyborczych, który budżet państwowy będzie kosztował około 40 miliardów złotych.
Podwyżki dla nauczycieli po obniżeniu żądań płacowych podczas negocjacji mają kosztować ok 7 miliardów zł i dalej nie ma pieniędzy!
Mateusz Morawiecki: „Nauczyciel ma troszeczkę więcej czasu wolnego w porównaniu do innych osób pracujących, ale nauczyciel chce więcej zarabiać”, Wg rządu nauczyciele mogą dostać więcej pieniędzy, ale tylko wówczas, gdy zgodzą się na zwiększenie liczby godzin przy tablicy. Rząd zaproponował to w rozmowach 5 kwietnia, przed rozpoczęciem strajku – nauczyciele mieliby mieć zwiększone pensum do 22-24 godzin w zamian za podwyżki.

Problem w tym, że wielu nauczycieli bierze kilka dodatkowych godzin tablicowych w tygodniu. Według rządowej propozycji właściwie nie dostaliby podwyżki, ale otrzymywaliby pieniądze z tytułu pensum zamiast pieniędzy za nadgodziny. 18 godzin pensum nie znaczy, że nauczyciele i nauczycielki pracują mało – według badań Instytutu Badań Edukacyjnych (z 2013 roku) – jest to średnio 47 godzin tygodniowo.
22-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „eee”

Znowu piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. To typowe dla POstkomunistycznych hejterów. Publiczne kłamstwa, fałsz i manipulacja, to wasz jedyny fach. Nie wiesz, co to jest socjalizm, ale ci starsi wiedzą doskonale, więc twój fałsz jest oczywisty, a młodszym wytłumaczymy, żeby też wiedzieli.

Socjalizm, inaczej komunizm, to krwawy reżim oparty na fałszu, kłamstwie i manipulacji, w którym wszystkie środki produkcji i całe państwo należą do wąskiej grupy przestępców, żyjących kosztem społeczeństwa. Nie ma w tym reżimie miejsca na żadną własność prywatną (poza własnością rządzącej mafii), na żadną demokrację i na żadną krytykę rządzących. Ludzie żyją w nędzy, choć ciężko pracują i nie wolno im wyjeżdżać za granicę, żeby nie mogli zobaczyć, że można żyć dostatnio i godnie. Wszelka opozycja jest mordowana lub więziona. Kościół jest prześladowany i tępiony, a wszelka wiara i religia zakazana. Za wzięcie ślubu kościelnego albo ochrzczenie dziecka traci się pracę i ma się wilczy bilet, bo wszyscy pracodawcy należą do rządzącej mafii.

Czy naprawdę chcesz ludziom wciskać kit, że tak dzisiaj jest w Polsce, bo za studia się nie płaci?

Jeszcze 4 lata temu, jak rządziła POstkomuna, bo komuniści pozostali u władzy mimo zmiany ustroju na kapitalistyczny, kraj był nadal rozkradany przez POstkomunistyczną mafię, opozycja była mordowana (np. zbrodnia smoleńska), dziennikarze mówiący prawdę tracili pracę i Naród nadal żył w nędzy. Jednak rok 2015 przyniósł radykalną zmianę, bo POstkomuniści, czyli złodzieje, oszuści i mordercy, zostali odsunięci od władzy i dziś, po 4 latach uczciwych rządów, ludziom żyje się znacznie lepiej, rozkradanie Polski zostało ukrócone, a gospodarka kwitnie i rozwija się najszybciej w Europie.

Ewentualna odpłatność studiów, choćby częściowa, będzie z pewnością przedmiotem rozważań i dyskusji, jednak twierdzenie, że dziś w Polsce panuje socjalizm, jest bezczelnym kłamstwem szkalującym Polskę, Polaków i aktualny rząd.
21-04-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
po co państwo wcina się w szkolnictwo ?? ? podstawówka 8 klas i koniec edukacji to max .... pozostałe poziomy nauczania co najwyżej system bonów dotacji....ale nie bezpłatne wyższe ... potem co zdolniejsi i tak wyjadą do bogatszych krajów ....za edukację zapłacimy wszyscy

skończyć z tym socjalizmem ... zawsze będą strajki żądania na tym polega socjalizm--- sie leży sie należy --- nie pasuje zmieniam zawód !
21-04-2019 ~ Prawda ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Zamiast zastanawiać sie nad spndażami ilu nauczycieli w Polsce strajkuje, warto byłoby pokusić się o sondaż: ilu młodych nauczycieli na polskich uczelniach pedagogicznych schowało dyplom i siedzi obecnie na kasie w hipermarkecie, aby zarobić na wynajem mieszkania czy ratę kredytu? Ilu z nich wyjechało za granicę? Ilu zmieniło zawód, aby utrzymać rodzinę?

Ci, co zostali, dziś strajkują, jutro przejdą na emeryturę lub odejdą z oświaty.
A wówczas głównym problemem stanie się pytanie: nie za ile, a kto będzie uczył nasze dzieci?
21-04-2019 ~ luk ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Potrzebna jest szeroka narada w sprawie szkoły. Najpierw jednak trzeba ugasić pożar, a nie go podsycać.
Nauczycielom życzę wytrwałości i skuteczności!
21-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „eee”.

Nie masz zielonego pojęcia, o czym piszesz i porównujesz rzeczy, których porównać się nie da. Polska była najpierw przez 150 lat pod obcymi zaborami, potem, po krótkiej przerwie najpierw 5 lat pod faszystowską okupacją niemiecką a potem 45 lat pod sowiecką okupacją bolszewicką, a ostatnio prawie przez 30 lat pod rządami POstkomunistów. Elita Polski została w olbrzymiej większości wymordowana, Naród Polski został poddany potwornej demoralizacji i degeneracji.

Jak można coś takiego porównać z rozwojem USA? Trzeba nie mieć ani śladu mózgu, albo być załganym komuchem. Nie możemy brać gotowych systemów z USA, bo systemy, to przede wszystkim ludzie, a u nas ludzie są zupełnie inni, niż w USA, bo taką mamy historię. Polskie społeczeństwo zaczyna dopiero wychodzić ze skrajnej nędzy i państwo musi społeczeństwu w tym pomóc. Innej drogi nie ma.
Musimy najpierw odbudować społeczeństwo, wychować i wykształcić nową elitę. Dopiero to odbudowane i wyciągnięte z nędzy społeczeństwo i nowa elita może przenosić wzorce systemowe z USA do Polski.

Niestety to bardzo nie podoba się POskomuszej chołocie, bo straci swoje przywileje i nie będzie już mogła żyć kosztem innych. Dlatego na plan wychodzą takie obrzydliwe, moralnie zgniłe kanalie, jak np. „Ktośka”, plujące jadem dookoła i chcące, żeby Naród nadal żył w nędzy, a oni żeby się tuczyli na tej nędzy.
20-04-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nauczyciele powinni olać ten stół Morawieckiego. Rząd i tak zrobi co zechce. Ludzie przy stole są jedynie po to by potem Mateuszek Kłąmczuszek mógł ogłosić, że zastosowane rozwiązanie jest wynikiem szerokich konsultacji. Tak było z mającą uzdrowić oświatę reformą Zalewskiej. Niby konsultacje, niby słuchamy nauczycieli, uczniów, rodziców, pracodawców, a tak naprawdę mamy ich w d...e bo przecież my wiemy najlepiej co trzeba zrobić. Olać te konsultacje! To kolejna pułapka PiSiorów którzy chcą wyrolować kolejną grupę zawodową, która ich nie popiera. A dlaczego nie popiera? Bo MYŚLI! PiS to partia nieuków, nieudaczników i frustratów, ludzi którym w życiu nie wyszło i mają żal do całego świata tylko nie do siebie, ludzi którzy potrafią funkcjonować tylko dzięki państwu opiekuńczemu.
20-04-2019 ~ OMKS ( gość OSI) zgłoś naruszenie

Lokalne Komitety Strajkowe z całej Polski łączą siły i zakładają Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy. OMKS obok ZNP będzie reprezentować nauczycieli i nauczycielki w rozmowach z rządem. Pierwszy raz już we wtorek po świętach podczas prezydium Rady Dialogu Społecznego
W stolicy 16 kwietnia 2019 powstał pierwszy Komitet zrzeszający ponad 90 szkół ponadgimnazjalnych. Podobne inicjatywy działają już w innych miastach, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi, Zakopanem, Opolu czy Gorzowie Wielkopolskim
23 kwietnia (wtorek po świętach) czteroosobowa reprezentacja OMKS weźmie udział w spotkaniu prezydium Rady Dialogu Społecznego i obok Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych będzie reprezentować nauczycielki i nauczycieli w sporze z rządem.

Włączenie oddolnych komitetów w negocjacje to wynik spotkania WMKS z ZNP, do którego doszło 19 kwietnia. Obydwie inicjatywy zgodziły się, że dołączenie nauczycieli niezrzeszonych, którzy stanowią znaczącą większość protestujących (2/3), może wytrącić rządowi z ręki argument, że na porozumienie nie chce zgodzić się wyizolowany związek (ZNP) i jego prezes (Broniarz).

20-04-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ok ale USA są mocarstwem właśnie dla tego ,że nie bawią się w socjalistyczny system bezpłatnych świadczeń ... jak chcesz walczyć z socjalizmem ? medycy też strajkowali .... i na jakim poziomie jest medycyna finansowana z NFZ totalne dno lepiej jak by jej nie było ! to samo szkolnictwo miliony debili i pół debili nie umiejący dosłownie nic i mający tylko nic nie wart dyplomu wyższej uczelni z Polski --- jak wyciągasz ten papier z Polski w Anglii budzisz tylko uśmiech politowania ---

20-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
POstkomunistyczni hejterzy nie mogą sobie darować złośliwych i kłamliwych komentarzy nawet w przeddzień Wielkiejnocy.

Do „ABC”. Stadion Narodowy to potężny obiekt nie tylko sportowy. Znajdują się tam również potężne sale konferencyjne i widowiskowe z całą potrzebną do tego infrastrukturą. Doinformuj się, zanim znowu palniesz taką bezdenną głupotę. Wesołych Świąt.

Do „donat” (brzmi prawie, jak „denat” i odpowiada stanowi umysłu tego trolla). Podpisanie porozumienia z rządem przez przewodniczącego związku zawodowego, obojętnie jakiego, stanowi WYGASZENIE STRAJKU, a nie „upolitycznienie”. Upolitycznienie strajku ma wtedy miejsce, kiedy politycy podburzają do strajku. Wesołych Świąt, Wielkanocny Baranku.

Do „Lilka”. Łżesz w żywe oczy, jak najęta, twierdząc, że PiS nie ma nauczycielom nic do zaproponowania. Dostali aż 15% podwyżki w jednym tylko roku, co jest ewenementem na skalę światową. Kolejne propozycje, dotyczące dalszych podwyżek, ale za więcej czasu pracy, będą dyskutowane zaraz po Świętach. Nie słyszałaś nic o tym? To najpierw się dowiedz, a dopiero potem wypowiadaj się publicznie, bo wstyd na całą Oławę. Wesołych Świąt.

Do „Seba”. Szkalujesz rząd i Minister Zalewską. Przeprowadzona, a właściwie jeszcze trwająca reforma szkolnictwa dotyczy tylko jednego, ale bardzo ważnego elementu oświaty, a mianowicie likwidacji gimnazjów. Jeśli ci się ta reforma nie podoba, to nie wystarczy głupia uwaga, że ta reforma jest zła. Takie stanowisko trzeba merytorycznie uzasadnić. Potrafisz? Jeśli tak, to słuchamy. Jeśli nie, to zamilcz.

Nie da się przeprowadzić głębokiej reformy oświaty bez czynnego udziału nauczycieli, którzy chcieliby tej reformy. Nauczyciele już pokazali przy likwidacji gimnazjów, że nie chcą żadnych zmian i że w POstkomuszej rzeczywistości czują się bardzo dobrze (podobnie jak sędziowie), tylko rząd PiS im przeszkadza, więc rozpętali strajk, który jednak obrócił się przeciwko nim i teraz muszą wreszcie usiąść do poważnych rozmów z rządem, rodzicami, samorządami, ekspertami i politykami opozycji.

Bezczelnym kłamstwem jest twierdzenie, że rząd rzekomo ignoruje postulaty nauczycieli. Najlepszym dowodem na twoje bezczelne kłamstwo jest podpisanie porozumienia z nauczycielami spod znaku „Solidarności”. Tylko nauczyciele spod znaku sierpa i młota stawiają zaporowe i zupełnie nierealne żądania, żeby sparaliżować państwo. Ale państwo jest dziś rządzone przez mądrych i uczciwych ludzi, którzy na paraliż państwa nie pozwolą, a dywersantów potraktują tak, jak na to zasłużyli. Wesołych Świąt.

Do „eee”. Rzecz jest oczywiście do dyskusji, więc proponuję, abyś zgłosił się do tej debaty jako „ekspert”. Weź jednak pod uwagę, że taki model szkolnictwa jest możliwy tylko w bardzo bogatych krajach, jak np. właśnie USA. Polska jest dopiero na dorobku i musi najpierw osiągnąć taki poziom, a to wymaga wykształcenia nowej elity. Tobie też życzę Wesołych Świąt.
20-04-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
po co debata ?? ? likwidacja szkolnictwa państwowego ze skutkiem natychmiastowym i po problemie ... chcesz chodzić do szkoły to płać i wymagaj ... nie stać Cię ?? nie prawda znajdzie się wiele firm jakie zainwestują w zdolnych ... potem odpracujecie .... nie macie talentu do nauki ok więc szkoła zawodowa i dobry poszukiwany zawód --- w czym problem ?? ? dla czego beztalencie ma mieć dyplom tylko dla tego że nauka jest bezpłatna ?
Bezpłatna szkoła podstawowa i to w opcji tak aby każdy miał szansę na starcie i dalej radzisz sobie sam .... tak jak w waszym idolu w USA nic nie ma darmo ... i co są mocarstwem ? są więc naśladujmy ich system
19-04-2019 ~ Seba ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Czas dojrzał do tego, żeby powiedzieć: jest potrzebna głęboka reforma całego systemu oświaty” – stwierdził Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej 15 kwietnia.
„Jesteśmy gotowi, żeby przeprowadzić bardzo poważną debatę na temat gruntownej reformy oświaty” – zaznaczył szef KPRM Michał Dworczyk.

Jest jednak pewien problem – PiS dopiero co wykorzystało szansę na gruntowne zmiany w oświacie. Dzięki „świetnie przygotowanej” reformie minister Anny Zalewskiej polska edukacja miała zostać uzdrowiona.Przyciśnięty przez strajkujących rząd, ignoruje ich postulaty, za to odkrył nagle, że jest potrzeba głębokiej reformy, obecnego systemu nie da się utrzymać i w ogóle trzeba zwołać okrągły stół, by ratować edukację.
To jest hucpa!
19-04-2019 ~ Lilka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Potrzeba debaty” i „porozmawiajmy” to klasyczne odpowiedzi rządu PiS na protesty, gdy nie ma nic do zaproponowania.
W 2017 roku z identycznym apelem zwrócił się do protestujących lekarzy-rezydentów ówczesny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł: „Nasza propozycja wspólnej pracy nad poprawą sytuacji w służbie zdrowia jest nadal aktualna. Zapraszam państwa, skończcie protest i usiądźmy razem do pracy"
Jaki odniosło to skutek - każdy z nas widzi.
19-04-2019 ~ donat ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przewodniczącym nauczycielskiej Solidarności jest radny PiS. Podpisał on porozumienie z rządem już wcześniej, czyli strajk upolitycznił .
19-04-2019 ~ ABC ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Premier organizuje rozmowy w sprawie reformy oświaty na stadionie narodowym. Miejsce jak widać nie trafione, mieści sie tam 60 tys. osób.
Bedzie zatem uzdrawiał czy przemawiał?
18-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „Reforma oświaty – pytania”!

Właśnie po to, żeby odpowiedzieć na te i inne pytania oraz stworzyć nowe ramy prawne i nowe systemy w polskiej oświacie, Premier RP organizuje debatę przy „okrągłym stole”. Nazwa ta niezbyt dobrze mi się kojarzy, ale inicjatywa, jej ranga i zaproszenie do debaty wszystkich zainteresowanych, czyli poza związkami zawodowymi również nauczycieli niezrzeszonych, rodziców, ekspertów, samorządy itd., pozwala mieć pozytywne oczekiwania.

Poprzednia Premier RP, Kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, najpierw wiele tygodni w ogóle nie chciała rozmawiać ze strajkującymi górnikami, a potem kazała do nich strzelać. Zaś nauczycieli Broniarz trzymał wtedy za mordę, żeby nie strajkowali, bo u władzy byli jego kolesie spod znaku sierpa i młota.

Dziś władze sprawują ludzie spod znaku „Solidarności”, czyli antykomuniści, więc Broniarz napuszcza nauczycieli na rząd, żeby wraz z „totalną opozycją” rząd ten obalić. Nic z tych zamiarów jednak nie wyjdzie, bo ludzie wreszcie przejrzeli na oczy, wybrali rządy PiS i nadal te rządy popierają olbrzymią większością.
18-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak widać z podpisu apelu, to inicjatorem jest Wicestarosta a Starosta popierającym.
Ja to tak odczytuję.
18-04-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wstyd panie starosto.Popisał się Pan jak zwykle
17-04-2019 ~ Reforma oswiaty- pytania: ( gość OSI) zgłoś naruszenie
- czy zawód nauczyciela ma być zawodem o wysokim statusie społecznym?

- czy pensum nauczycielskie ma być tylko to „tablicowe”, czy do pensum dodać trzeba dyżury na przerwach między lekcjami, sprawdzanie prac klasowych i domowych, wypełnianie rubryk i tabelek, doszkalanie, wycieczki, akademie, rady pedagogiczne i spotkania z rodzicami?

- czy słowo „dodać” oznacza „zapłacić”?

- czy nauczyciel ma zajmować się organizacją wycieczek, wyjść do teatrów, kin i innych imprez, czy ma się tym zajmować administracja szkoły?

- czy nauczyciel ma być urzędnikiem państwowym, pozbawionym prawa do strajku, w zamian za co państwo zobowiązane będzie do utrzymywania odpowiedniego statusu zawodu nauczyciela?

- czy nauczyciel ma być tylko nauczycielem, czy także wychowawcą, niańką, pielęgniarką, a czasami też sprzątaczką? (Nie uwłaczając żadnemu z tych zawodów).

- czy nauczyciel ma mieć prawo zawieszenia ucznia, jeśli jego zachowanie odbiega od ogólnie przyjętych norm? Czy w ramach tego uprawnienia, jeśli uczeń nadal zachowuje się niewłaściwie, nauczyciel ma mieć prawo do wyznaczenia opiekuna (rodzic lub opiekun z rodziny), który będzie miał obowiązek przebywania z takim uczniem w klasie podczas zajęć?

- czy jako społeczeństwo mamy akceptować zwracanie się ucznia do nauczyciela per „ty *****”?

- czy system szkolnictwa ma kształcić armię nieprzystosowanych do współczesnych realiów życia młodych ludzi, czy ma kształcić młodzież zdolną do samodzielnego myślenia oraz zdolną do dalszego się uczenia, bo we współczesnym świecie człowiek w zasadzie uczy się aż do śmierci?

- czy wakacje nauczyciela mają być faktycznymi wakacjami, czy fikcją, podczas której nauczyciel wykonuje różne obowiązki zawodowe?

- czy polski system edukacji musi „wypluwać” na siłę armię maturzystów, którzy nie mają adekwatnej wiedzy, i którzy de facto obniżają rangę tego egzaminu?

- i wreszcie: co ze szkolnictwem zawodowym? Nowoczesnym, dostosowanym do realiów XXI wieku.

OSI - OLAWA.INFO - Apel do nauczycieli Powiatu Oławskiego

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin