Policjanci odzyskali mienie wartości powyżej 100 tys. zł

- opublikowano: 16-04-2019

Policjanci z Oławy zatrzymali 23-letniego oławianina podejrzanego o włamania i kradzieże rowerów, skuterów, elektronarzędzi i sprzętu budowlanego. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości przekraczającej 100 tys. złotych. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

14 kwietnia br. policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. W trakcie kontroli okazało się, że motocykl został skradziony 12 kwietnia na terenie powiatu brzeskiego (woj. opolskie). Wobec powyższych okoliczności mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W wyniku wspólnych działań policjantów służby kryminalnej i funkcjonariuszy prewencji, ustalono iż zatrzymany 23-latek kilka dni wcześniej dokonał włamań i kradzieży na terenie powiatu brzeskiego. Jego łupem padły rowery, dwa skutery, elektronarzędzia i sprzęt budowlany (niwelator, pompa). Skradzione przedmioty policjanci odzyskali w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania podejrzanego. Wartość odzyskanego mienia przekroczyła 100 tys. złotych.

Ponadto, w trakcie czynności procesowych z zatrzymanym policjanci ustalili, że mężczyzna w połowie kwietnia br. ukradł z oławskiego supermarketu noże kuchenne i wkrętarki. Część skradzionego ze sklepu mienia policjanci również odzyskali.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Policjanci odzyskali mienie wartości powyżej 100 tys. zł

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin