Repertuar kina Odra 12-18.04.2019

- opublikowano: 11-04-2019

DUMBO
Czas: 112'
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: familijny, fantasy
Data premiery: 29.03.2019
Reżyser: Tim Burton
Obsada: Eva Green, Michael Keaton, Colin Farrell

Opis
Dumbo w reżyserii Tima Burtona to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić niezwykłe sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają rzutkiego przedsiębiorcę V.A. Vandevere’a, który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki o nazwie Dreamland. Dumbo odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku zjawiskowej mistrzyni akrobacji, Colette Marchant. Sielanka trwa to do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety.

OCALIĆ I ZGINĄĆ
Czas: 116'
Kraj: FRANCJA
Rok: 2019
Gatunek: dramat
Data premiery: 12.04.2019
Reżyser: Frederic Tellier
Obsada: Pierre Niney, Anais Demoustier, Vincent Rottiers

Opis
Franck jest jednym z najlepszych strażaków w Paryżu. Ich credo to: ratuj albo giń! Ma piękną żonę, spodziewają się bliźniąt, są szczęśliwi. Podczas jednej z interwencji gaszenia pożaru Franck z poświęceniem ratuje swoich kolegów, a sam wpada w pułapkę ognia. Kiedy budzi się w centrum leczenia oparzeń, uświadamia sobie, że jego twarz rozpłynęła się w płomieniach, a jego ciało już nigdy nie będzie takie samo.

Narodziny gwiazdy na bis w Kinie Odra
Są filmy, które warto powtarzać i do których warto wracać, szczególnie na dużym ekranie. W ramach wiosennych powtórek w kwietniu pokażemy w Kinie Odra "Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą i Bradleyem Cooprem w rolach głównych. Film, który nieprzerwanie cieszy się dużym uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Oscarową historię o słynnym artyście i młodej piosenkarce, która dzięki niemu staje się prawdziwą gwiazdą, pokażemy tylko raz – 25 kwietnia o godz. 20:15. Bilety w cenie 13 zł.
Zapraszamy!

Zjawiskowa Natalie Portman w przedpremierowym pokazie "Vox Lux"
Zbliża się kolejny seans dla Pań w Kinie Odra. W kwietniowym Kinie w spódnicy zapraszamy na przedpremierowy pokaz "Vox Lux" – opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop, w którą wcieliła się hipnotyczna i prowokująca laureatka Oscara, Natalie Portman.
"Vox Lux" to magnetyzujący portret XXI wieku i świata współczesnej popkultury, a jednocześnie historia dorastania w blasku fleszy, opowieść o utracie niewinności i wykreowanym wizerunku, od którego nie można uciec. Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej międzynarodową gwiazdę muzyki pop. Na ekranie oglądamy wydarzenia na przestrzeni 15 lat, obrazujące karierę artystki oraz ewolucję popkultury.
Na wyjątkowy, przedpremierowy i pełen niespodzianek pokaz dla Pań w promocyjnej cenie 12 zł zapraszamy – także w imieniu Partnerów – w czwartek 25 kwietnia o godz. 17:45. Przypominamy, że jeśli nie macie z kim zostawić dzieci, w sali zabaw Figloraj za okazaniem biletu do kina czeka na Was promocja: cena za opiekę nad dzieckiem podczas całego seansu wynosić będzie jedynie 16 zł.

Zapraszamy!

Ekstremalne emocje w Kinie Odra
Czas na dokument. W kwietniu wyświetlone zostaną dwa wyjątkowe filmy o tematyce sportowej. To naprawdę warto zobaczyć na dużym ekranie!
Nagrodzony Oscarem film "Free Solo: ekstremalna wspinaczka" jest zapisem przygotowań Alexa Honnolda do wspinaczki, o której bohater marzył przez wiele lat. Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażająca sceneria – wspinaczka na wysokość 2300 m po prawie pionowej skale... bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. To niezwykłe dokonanie sprawiło, że sportowiec trwale zapisał się w historii ludzkich osiągnięć. Zapraszamy we wtorek 23 kwietnia o godz. 17:45. A już dzień później, w środę 24 kwietnia o godz. 18:15 dokument "Over the Limit" – portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej, 20-letniej Margarity Mamun. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu - przygotowanie do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz cel główny – złotego medalu olimpijskiego. Wyjątkowy dostęp do kulis codziennego reżimu treningowego ukazuje wyjątkową więź Margarity z dwoma trenerkami Aminą Zaripovą i Iriną Viner, które wyznają odmienne filozofie uprawiania sportu. "Over the Limit" to intymny dramat brutalnych relacji, które prowadzą do sukcesu. Film przedstawia również koszty, jakie musi zapłacić sportowiec uprawiający w sposób wyczynowy swoją dyscyplinę.

Mistrzowskie dokumenty tylko w kwietniu w Kinie Odra.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 12-18.04.2019
OSI - OLAWA.INFO - Film dokumentalny w kinie Odra w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Film dokumentalny w kinie Odra w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Kino w spódnicy w kinie Odra w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Filmy dla najmłodszych w kinie Odra w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Filmy  na bis w kinie Odra

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin