Strajk nauczycieli - komunikat

- opublikowano: 05-04-2019

Szanowni Państwo!

Biorąc pod uwagę wiadomości docierające do nas o braku porozumienia pomiędzy stroną rządową a związkami zawodowymi, informujemy Państwa o planowanej akcji strajkowej od 08.04.2019 r. do odwołania i w związku z tym o ograniczonych możliwościach zapewnienia opieki dzieciom, które zgłoszą się w dniach strajku do szkoły bądź przedszkola. O wszelkich zmianach w s sytuacji będziemy Państwa na bieżąco informować.

Z poważaniem
Dyrektorzy oławskich szkół i przedszkoli

Poniżej podajemy linki do stron internetowych oławskich szkół i przedszkoli, na których można znaleźć aktualne informacje:

Szkoła Podstawowa nr 1:
https://sp1olawa.szkolnastrona.pl/

Szkoła Podstawowa nr 2:
https://www.sp2.olawa.pl/

Szkoła Podstawowa nr 3:
http://www.gim2.olawa.pl/

Szkoła Podstawowa nr 4:
http://www.sp4olawa.szkolnastrona.pl/

Szkoła Podstawowa nr 5:
http://sp5olawa.szkolnastrona.pl/

Szkoła Podstawowa nr 6:
https://sp6olawa.edupage.org/

Szkoła Podstawowa nr 8:
http://zsp1.olawa.szkolnastrona.pl/sp/

Miejskie Przedszkole nr 1:
http://zsp1.olawa.szkolnastrona.pl/pm/

Miejskie Przedszkole nr 2:
https://mp-2olawa.szkolnastrona.pl/

Miejskie Przedszkole nr 3:
http://mp3olawa.szkolnastrona.pl/

Miejskie Przedszkole nr 4:
http://www.mp4olawa.szkolnastrona.pl/

źródło: UM Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 59. )
28-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „ktośka”

Znowu imputujesz mi coś, czego nigdy nie napisałem, ani nie powiedziałem, załgana komunistyczna szczekaczko. Imputujesz też PiS-owi coś, czego PiS nigdzie nie napisało, ani nie wypowiedziało. Jak śmiesz ubecko-diabelski odpadzie ludzkości, o moralności wszy łonowej, nazywać mnie publicznie „matołem”?! JAK ŚMIESZ?!

Porównujemy jedynie pensum nauczycieli w Polsce z pensum nauczycieli w innych krajach Europy. NIKT nie twierdzi, że nauczyciele pracują tylko tyle, ile są „przy tablicy”. Przedmiotem dyskusji jest tu poza tym to, ile czasu naprawdę nauczyciele pracują poza „pracą przy tablicy”, bo nie jest to w żaden sposób kontrolowane.

Aktualny rząd uznaje, że nauczyciele w Polsce zarabiają zbyt mało, podobnie jak kilkadziesiąt innych grup zawodowych, bo do takiego stanu doprowadziły Polskę rządy POstkomunistów. Dlatego też rząd przyznał nauczycielom aż 15% podwyżki w jednym tylko roku i zaprosił do negocjacji o dalszych podwyżkach na kolejne lata, ale też o przebudowie systemu oświaty w Polsce. Co robi komunista Broniarz i jego zwolennicy? Nie przystępuje do tych negocjacji, bo nie o to mu chodzi. Chodzi mu o obalenie rządu, a to się nie udało.
26-04-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf jak zwykle gada o czymś na czym się nie zna. Jak widać i jemu potrzebna jest edukacja. Poczytaj matole przepisy. Nauczyciel ma etat 40 godzin, a nie mityczne 18. Mówienie, że nauczyciel pracuje tylko jak stoi przy tablicy, to tak jakby powiedzieć że strażak pracuje tylko jak gasi pożar. Przestań powtarzać PiSowską propagandę. To nie TVPiS.
26-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy nie zabrała głosu. Będziemy pamiętać
24-04-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
zawód nauczyciel to nie jest wyrok .... to nie jest coś do odsiedzenia .... jak chcesz to nam wmówić ... oni nauczycielami dziś są jutro nie będą ... proste ?? na ich miejsce jest wielu chętnych
24-04-2019 ~ Popieram nauczycieli ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jasne, po co nauczycielom pieniądze! niech pracują dla idei
24-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be, ani me ani kukuryku.
21-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I czego chcecie, strajkujący ciągle jeszcze „uczitiele”? Chcecie obalić rząd PiS? I co wam to da? Gdyby POstkomuniści powrócili do władzy, wylądowalibyście z powrotem pod ich neobolszewickim buciorem, z zamrożonymi płacami, tak jak siedzieliście pod nim za poprzednich rządów przez 25 lat i tak jak siedzieliście pod bolszewickim buciorem przez 45 lat PRL. Naprawdę tego chcecie? Pozamienialiście się rozumami ze świniami i z krowami? Chyba jednak nie, bo ani świnie, ani krowy nie są aż tak beznadziejnie głupie.

Nie starcza wam 15% podwyżki rocznie przy waszych niesłychanych prawach do pracowania tylko połowy tego, co muszą pracować inne zawody? No to strajkujcie dalej. Wylądujecie na bruku i pójdziecie do pracy w pampersach na kasach w niemieckich supermarketach. Powodzenia!
20-04-2019 ~ Brawo! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jest Ogólnopolski Komitet Strajkowy. „To my jesteśmy szansą zmian, nie okrągły stół Morawieckiego”
Tylko 1/3 strajkujących to członkowie związków zawodowych.Wiekszośc to nauczyciele niezrzeszeni.
Brawo, nauczyciele! W jedności siła.
18-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be, ani me ani kukuryku.
17-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ładna Wiola to pewnie już zmęczona tym strajkiem.Czas na odpoczynek w Egipcie albo Dubaju.
17-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gościu!

Jest bezpośredni związek z dyskutowanym tu strajkiem nauczycieli i ciężkimi grzechami komuny i POstkomuny. Związek ten polega na tym, że komunistyczna/POstkomunistyczna organizacja, jaką jest Związek Nauczycielstwa Polskiego, z zatwardziałym komunistą Wincentym Sławomirem Broniarzem na czele, wykorzystuje protest nauczycieli do próby obalenia demokratycznie wybranego rządu i posuwa się do sabotażu przeciwko Państwu Polskiemu.

To tobie trzeba współczuć, że próbujesz to zatuszować i przez to bierzesz czynny udział w szkodzeniu Polsce i Polakom.

Bardzo wielu nauczycieli i opiekunów, którzy zobaczyli, jak są bezczelnie wykorzystywani przez komunistów/POstkomunistów do destabilizacji państwa, odstąpiło już od strajku, albo go zawieszając, albo całkowicie przerywając.

Ci nauczyciele, którzy nie chcą szkodzić ani państwu, ani dzieciom i młodzieży, są szykanowani i zaszczuwani przez tych, którzy służą komunistom/POstkomunistom.

Strajk nauczycieli osiągnął swój cel – nauczyciele dostali 15% podwyżki w jednym roku, co jest ewenementem na skalę światową, bowiem podwyżki wywalczane strajkami w innych krajach Europy i nie tylko, sięgają najwyżej 5 – 6 % w skali roku.

Dalsze strajkowanie i sabotowanie państwa, poza próbą obalenia rządu, nie ma żadnego sensu, bo rząd zapowiedział już dalsze rozmowy i to zakrojone na bardzo szeroką skalę, bo wezmą w nich udział nie tylko związki zawodowe, ale też nauczyciele niezrzeszeni w związkach, rodzice, eksperci i samorządy.

Zatem, wbrew twoim insynuacjom, że każdy temat na forum bezpodstawnie kojarzy mi się z POstkomuną itd., wiele tematów poruszanych na tym forum ma ścisły związek z POstkomuną i interesami obcych, wrogich Polsce sił, którym służy pewna część naszego społeczeństwa, za kasę i wpływy, rozumie się.
16-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Temat poddany dyskusji -,,Strajk nauczycieli''- gdzie tu złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo ?? ?
Że też każdy temat rzucony na forum dyskusyjne kojarzy się gościowi jednoznacznie z POstkomuną, agenturą ,ubeckim trolem itp.itd!
Pozostaje tylko współczuć gościowi- San Escobar czeka!
16-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani me, ani be, ani kukuryku
16-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „do naszego etyka”

Jeszcze raz powtarzam, że złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo, TO NIE SĄ INNE POGLĄDY! Nie wciskaj ludziom kitu, że nie potrafisz odróżnić poglądu od przestępstwa, bo nawet najbardziej zatwardzały komunista nie może być aż tak durny.

16-04-2019 ~ demaskator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
komunista tak on może być niewyobrażalnie głupi--- bezgranicznie .... tutaj się mylisz Rolfie socjalizm to oznaka debilizmu często bezgranicznego
15-04-2019 ~ do naszego etyka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Człowieku ja jestem z planety ziemia a ty jesteś z planety San Escobar i nigdy się nie zrozumiemy.
15-04-2019 ~ do naszego etyka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To trzeba mieć tupet, aby kogoś pouczać czym jest mowa nienawiści określając każdego kto ma inne zdanie postkomunistą , ubekiem czy agentem kremlowskim. Możesz sobie pisać felietony, bajki z mchu i paproci o agentach obcego wywiadu czy też baśnie o ubecji czy postkomunie i tak pan nikogo nie przekonasz.
Biorąc pod uwagę wiek - to z jakiej epoki się wywodzisz, przecież też żyłeś w czasach PRL-u?
Tobie jednak twój Stwórca nie dał ani uczucia wstydu, ani sprawiedliwości, a jeśli dał, to szatan ci te uczucia odebrał.
15-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be ani me ani kukuryku.
14-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do „Stop nienawiści”.

Poczytaj sobie na ten temat mój najnowszy felieton w rubryce „Aktualności” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”. Może ci się rozjaśni w twojej POstkomunistycznej głowie.

Jak będziesz wspierał i popierał złodziei, oszustów, zdrajców i morderców, to musisz liczyć się z gniewem Narodu, czyli ze zdrową, normalną, ludzką uzasadnioną nienawiścią, bo to normalne ludzkie uczucie dane nam przez Stwórcę razem ze wszystkimi innymi uczuciami. Tobie jednak twój Stwórca nie dał ani uczucia wstydu, ani sprawiedliwości, a jeśli dał, to szatan ci te uczucia odebrał.

Dopóki komuniści i ich kolejne pokolenia (POstkomuniści) będą szkodzić Polsce i Polakom, współpracując za kasę z odwiecznymi wrogami Polski, będą nienawidzeni, bo to normalny, ludzki odruch i nie będziemy go tłamsić tylko dlatego, że komuniści i POstkomuniści chcą zataić prawdę.

To, co ty nazywasz mową nienawiści, jest mową prawdy. Jeśli już, to komuniści i POstkomuniści posługują się mową nienawiści, bo próbują siać nienawiść za pomocą kłamstw, fałszu i manipulacji, żeby ludzi skłócić i podzielić, bo Naród skłócony i podzielony jest słaby i nie ma siły skutecznie walczyć ze ZŁEM.
14-04-2019 ~ Idea ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Marszałek Senatu z pensją 20 tys. miesięcznie do nauczycieli: Pracujcie dla idei. Jak ja
14-04-2019 ~ STOP NIENAWIŚCI ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Takie określenia jak ; POstkomuniści, ,,Ubecki troll się wściekł",,,ratować polską oświatę przed Broniarzem i jego POstkomunistyczną sitwą, a przede wszystkim przed propagowaniem zboczeń seksualnych i sodomii.",,Gdyby były, to mafia TuSSka napuściłaby na strajkujących nauczycieli swoich prowokatorów, którzy wszczęliby rozróby, a to mafia TuSSka wykorzystałaby do rozpędzenia strajków za pomocą Policji. - TO NIE JEST MOWA NIENAWIŚCI ?? ?? :-/ :*
14-04-2019 ~ eee ( gość OSI) zgłoś naruszenie
mamy jedno z najgorszych szkolnictw na świecie najlepszy polski uniwersytet nie mieści się w pierwszej 500 uniwersytetów na świecie Czesi uniwersytet Karola w Pradze ... są lata świetlne przed Plakami ...a Polacy strajkują :)

zawsze jest tak ,że durny jest durny dla tego ,że durny ... niestety ... tumaneria zawsze preferuje rozwiązanie siłowe strajki ...
czego te miernoty chcą nauczyć nasze dzieci ?
13-04-2019 ~ SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zarzucił, że wobec strajkujących nauczycieli stosuje się „mowę nienawiści”.
Właśnie ukazał się nowy felieton Rolfa Michałowskiego pt. „Mowa nienawiści”, stawiający dotychczasowe kanony POstkomunistów na głowie. Jest opublikowany w rubryce „Aktualności” na stronie internetowej „stanowice-marcinkowice.hpage.com”. Polecamy.
13-04-2019 ~ Popieram nauczycieli ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popieram strajk nauczycieli- walczycie nie tylko o podwyżki, ale przede wszystkim o godność tego zawodu i lepszą edukacje przyszłych pokoleń.
13-04-2019 ~ Emeryt ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kogo trzeba znać ,żeby dostać tak dobrze płatną prace będąc jak pan Jasiński na emeryturze?
13-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ano to z tego, że nie „zarabia” już 120 tys. miesięcznie w spółce Skarbu Państwa, zaś 29 tys. miesięcznie na tak wysokim stanowisku nie jest żadnym ewenementem.
13-04-2019 ~ iko ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co ten 70- latek zarobił to już jego. został odwołany w lutym 2018r dostał gigantyczną odprawe i Jasiński od początku maja 2018 jest... pełnomocnikiem zarządu ds. operacyjnych w Enerdze i zarabia miesięcznie 29 tys. zł.
Zatrudnienie w energetycznej spółce byłego szefa Orlenu potwierdził Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Energi. "Pan Wojciech Jasiński jest współpracownikiem Grupy Energa" - poinformował.
"Dzięki temu spółka jest wspierana merytorycznie, korzystając z doświadczenia Pana Wojciecha Jasińskiego w zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa, w tym także w sektorze paliwowo-energetycznym" - podkreślił.."
Cop z tego ,że Pis odwołuje, jak zaraz zatrudnia w innej spółce skarbu panstwa za niebotyczne uposażenie
13-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlatego Jasiński został odwołany ze stanowiska prezesa Orlenu już grubo ponad rok temu. Kogo odwołał rząd PO/PSL za niebotyczne zarobki w spółkach skarbu Państwa przez 8 lat? Absolutnie nikogo.
12-04-2019 ~ OKO ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wojciech Jasiński, od lat wierny towarzysz Jarosława Kaczyńskiego, za rządów "dobrej zmiany" jako prezes Orlenu i członek rady nadzorczej PKO BP zarobił w sumie ponad 5,34 mln zł.
W Orlenie, licząc wszystkie dodatki, otrzymywał miesięcznie średnio ponad 191 tys. zł, w PKO BP -przeciętnie 10 tys. zł.
To sa dopiero zarobki, a nie ochłapy jak dostają nauczyciele !
12-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „KOD Oława”

Chyba jednak rzecz jest zbyt poważna, żeby robić sobie z niej jaja. Nie potrafię żartować ze spraw, od których zależy dzisiejszy byt i przyszłość Polski. Za dużo przeszedłem w moim życiu i nie mogę tego traktować niepoważnie. Pozwoli Pan więc, że nie będę turlał się ze śmiechu z takich żartów. Pozdrawiam.
12-04-2019 ~ KOD Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a z czego mamy żyć ... my KOD Oława niewiele potrafimy więc Panie Rolfie robimy co umiemy i za co nam płacą !
Niech żyje Mateusz .... Mateusz Kijowski :) nie ten Morawiecki ... no chyba ,,że zapłaci więcej ...
12-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do „KOD do pana Rolfa”

Oto typowy przykład myślenia KODerasty. Za kasę zrobi wszystko, sprzeda własną matkę, nie mówiąc już o sprzedaniu Ojczyzny i Rodaków. Na takich szmatach o moralności wszy łonowej opiera się KOD i ich „demokracja” i cała ta totalna opozycja.
12-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brzydka baba z Oławy ani be ani me ani kukuryku.
12-04-2019 ~ KOD do pana Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Za jaką kwotę jest pan w stanie poprzeć Platformę w najbliższych wyborach?
11-04-2019 ~ KOD Enigmy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uwaga J-23 znowu nadaje.
Znowu postkomuniści, znowu SB-jak tu żyć, Panie Naczelniku państwa? :P
11-04-2019 ~ KOD Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Niech żyje Mateusz Kijowski ... prowadź nas Mateuszu do zwycięstwa !! !!
11-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ubecki troll się wściekł i powtarza swój idiotyczny wpis 6 razy pod rząd i mówi „my naród”, a powinien powiedzieć: „my POstkomuna wołamy ze śmietnika historii”
11-04-2019 ~ oławiak, do Oli!!! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popieram was w 100%. Próbują was zastraszyć i grają na zwłokę! Nie możecie odpuścić i dopuścić aby osoba która was zniszczyła i zrugała z błotem dostała się wyżej POPIERAM WAS OLU, to nie chodzi wyłącznie o pieniądze! Nie dajcie się zastraszyć , tak jak osoby niepełnosprawne! Jeden związek zawodowy was opuścił , ale my naród , wyborcy jesteśmy z wami! Tu nie chodzi tylko o pieniądze !! !! Zakonnica,lub strażak nie zastąpi was na radzie pedagogicznej , tu już nie poradzą nic, teraz ruch należy do rządu! Albo krowa , albo człowiek !! !
11-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ola! Przed czym chcesz ratować polską oświatę? Żądam dokładnego wyliczenia zagrożeń i ich udokumentowania. Inaczej jest to zwykła komunistyczna propaganda.

Na pewno trzeba ratować polską oświatę przed Broniarzem i jego POstkomunistyczną sitwą, a przede wszystkim przed propagowaniem zboczeń seksualnych i sodomii. Innych zagrożeń nie widzę.

Poczytaj sobie najpierw dzisiejszy apel Zarządu SMSM w rubryce „Aktualności” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com” i dopiero potem odpowiedz.

Jedno jest pewne. Strajki jeszcze nigdy nigdzie niczego nie uratowały, za to zawsze powodowały wysokie straty.
11-04-2019 ~ ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja strajkuję i nie uległam żadnemu naciskowi, nie należę do żadnego związku, a strajkuję, bo to jest ostatni moment, żeby ratować oświatę.
11-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Pomiocie domyślny”!

Sam mam znajomych nauczycieli i wychowawców, którzy jeszcze strajkują, a nie są ani w związkach zawodowych, ani w żadnej partii politycznej. Po prostu dali się wmanipulować. Ulegli naciskowi otoczenia wiadomej orientacji politycznej, a teraz trudno im się z tego wycofać, tym bardziej, że ci, którzy nie strajkują, często poddawani są ohydnemu agresywnemu hejtowi.

Mam jednak też znajomych i to sporo, którzy przerwali, albo przynajmniej zawiesili strajk i nadzorują egzaminy. Muszę Panu przy okazji powiedzieć, że ostrość mojego języka, to malutki pikuś w porównaniu z hejtem, jakiemu poddawani są nauczyciele, którzy od początku nie strajkowali, albo od strajku odstąpili.
11-04-2019 ~ do pomiotu domyślnego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ja nikomu nie zamierzam się kłaniać w odróżnieniu do ciebie , kimkolwiek jesteś . Wnioskuję iż nauczycielem . Co do ciętego języka osoby o której mowa powiem krótko -nie wdawać się z tym człowiekiem w jakąkolwiek dyskusję . Ten osobnik taki już jest i nikt ani nic go nie naprostuje . W pełni podzielam zdanie nauczycieli domagających się podwyżki jestem z wami i nie odpuszczajcie . Musicie wytrwać do końca , dość ustępstw . Też nie mam żadnych powiązań z PO a na pewno nie ma poparcia na rządy PIS w taki sposób w stosunku nie tylko do was ale do każdej grupy zawodowej. Na koniec dobra rada chociaż cięta jak język osoby , o której mowa! (olać to), inaczej nie da rady . Niech sobie tkwi W swojej bajce , bo tyle mu pozostało! Bajka jego powoli zbliża się do puenty lub morału jak cały PIS ! Pozdrawiam i powodzenia wytrwałości !! !
11-04-2019 ~ pomiot domyślny ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Michałowski. Rozumiem poglądy, rozumiem emocje, ale stwierdzenie "Nauczyciele są podzieleni, jak cała Polska – na uczciwych patriotów, którzy po osiągnięciu rocznej 15% podwyżki płac odstąpili od strajku i na nadal strajkujący załgany POstkomunistyczny pomiot" jest przegięciem. Wielu moich znajomych w tej chwili strajkuje. I żaden z nich nie nic wspólnego ani z PO, ani, tym bardziej, z komuną.
Wiem, że uwielbia Pan ostry język i kwieciste określenia, ale są jakieś granice.
Kłaniam się.
11-04-2019 ~ Idea ( gość OSI) zgłoś naruszenie
" Już kiedyś mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować"

Tak to wypowiedź z dnia dzisiejszego drugiej osoby w państwie
11-04-2019 ~ Aszdziennik ( gość OSI) zgłoś naruszenie
XXI wiek
Rząd likwiduje zawód nauczyciela. "Skoro kraj wytrzymał trzy dni, to znaczy, że nie byli potrzebni"
11-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
--------------- List ZNP do Józefa Stalina z okazji 70-tych ur. (1948) ------------------- ----- -- --- --- „Drogi Nauczycielu! My nauczyciele i pracownicy oświatowi Polski Ludowej, zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego, w dniu Twoich Urodzin ślemy Ci z głębi serca gorące pozdrowienia. W tym wielkim dla wszystkich ludzi pracy dniu pragniemy Ci wyrazić wdzięczność, iż dzięki nieugiętej Twej woli, która poprowadziła naród radziecki do zwycięstwa nad faszyzmem, Ojczyzna nasza odzyskała wolność i mogła wstąpić na szeroki socjalistyczny szlak. Twój trud i Twoją pracę oceniają z wdzięcznością setki milionów prostych ludzi na świecie, dla których imię Twe jest symbolem pokoju, sprawiedliwości społecznej i międzynarodowego braterstwa ludzi pracy. Szczęściem jest dla nas, nauczycieli polskich, że w trudnej pracy wychowawczej możemy czerpać w pełni niezawodne wskazania z wielkiego Twego życia i Twej twórczości naukowej. Czerpiemy naukę i wskazania z wielkich doświadczeń szkolnictwa radzieckiego, któremu poświęcasz tyle uwagi i troski. Zapewniamy Cię, największy Nauczycielu naszych czasów, że dołożyliśmy sił, by wychowywać nasze młode pokolenie w duchu najgłębszej przyjaźni z narodami Związku Radzieckiego i ofiarnej walki o pokój i socjalizm. W siedemdziesiątą rocznicę Twych Urodzin, życzymy Ci, największy przyjacielu Polski, gorąco i serdecznie: długich i szczęśliwych lat życia dla dobra, szczęścia narodów i dla zwycięstwa socjalizmu na całym świecie”.
11-04-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nazywanie brzydka baba z Oławy czyli czepianie się wyglądu zewnętrznego kobiety to jeszcze wieksza parodia. Takie mamy społeczeństwo.
11-04-2019 ~ Monia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Te komisje w Wrocławiu to była parodia na egzaminie jak mówią znajomi, których dzieci pisały te egzaminy. Ale dzieci zadowolone i o to chyba chodzi!
11-04-2019 ~ lili ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"faktyczne średnie zarobki nauczycieli przekraczają średnią krajową, mimo znacznie krótszego czasu pracy, co łatwo ustalić w danych GUS"
Wg tego rozumowania - nauczyciele powinni uczyc za darmo !! !Po co im pensje! Po co im pieniądze , tylko wolontariat we wszystkich szkołach w Polsce!
11-04-2019 ~ witek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak w oławskich szkołach skompletowano komisje? Też z łapanki jak we Wrocławiu ( strażacy, zakonnice, dziadkowie, rodzice,) czy nauczyciele wrócili do pracy?
We wrocławiu brakowało tylko kominiarzy w komisjach - na szczęscie!
11-04-2019 ~ Do gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
,, brzydka baba z Oławy jest za czy przeciw ? "-ty nie zadawaj takich pytań. Ty lepiej zastanów się czy jesteś mądry czy może jednak nie?
11-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Doris”! Nauczyciele są pracownikami, jak wszyscy, choć korzystają jeszcze z komunistycznych przywilejów (Karta Nauczyciela itp.). Wszyscy chcą więcej zarabiać i rząd PiS w stosunkowo krótkim czasie bardzo znacznie poprawił dochody wszystkich, w tym automatycznie również nauczycieli.

Podział nauczycieli, o którym piszę, polega na tym, że po wyciśnięciu z rządu bardzo wysokich podwyżek (15% w skali roku, co jest światowym ewenementem), ci przyzwoici i uczciwi wrócili do pracy, a ci pozostali nadal strajkują i to w taki sposób (w czasie ważnych ogólnopolskich egzaminów), że zagraża to stabilizacji państwa, bo tylko o to chodzi Broniarzowi i jego komunistycznej sitwie.

Twierdzenie, że nauczyciele zarabiają zaledwie 80% średniej krajowej, jest bezczelnym kłamstwem, chociażby dlatego, że średnia krajowa dotyczy pełnego wymiaru pracy, czyli 40 godzin tygodniowo przez 11 miesięcy w roku. Nauczyciele nie pracują nawet połowy tego czasu i to się teraz zmieni.

Poza tym, faktyczne średnie zarobki nauczycieli przekraczają średnią krajową, mimo znacznie krótszego czasu pracy, co łatwo ustalić w danych GUS.

Nie o zarobki chodzi tym nauczycielom, którzy mino tej olbrzymiej podwyżki nadal paraliżują państwo, lecz właśnie o paraliż państwa, żeby zaszkodzić rządowi PiS, co się jednak nie uda i dlatego Broniarz jest teraz taki wściekły i tak się odgraża.

Skończy się to tym, że Broniarz wyląduje w pierdlu, a nadal strajkujący nauczyciele nie dostaną w ogóle żadnego wynagrodzenia za czas strajku.
11-04-2019 ~ Doris ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nauczyciele nie sa podzieleni jeżeli chodzi o ich pensje. Każdy chce zarabiać chociaż średnia krajową, a nie 80 % tej średniej. Nauczyciele mają swoje rodziny- opłaty, dzieci, chca normalnie żyć, a nie wegetować od 1- pierwszego do 1-szego.
11-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale brzydka z Oławy jakie ma stanowisko?
11-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nauczyciele są podzieleni, jak cała Polska – na uczciwych patriotów, którzy po osiągnięciu rocznej 15% podwyżki płac odstąpili od strajku i na nadal strajkujący załgany POstkomunistyczny pomiot, który chce wrócić do władzy, żeby znowu rozkradać Polskę, okradać Polaków i służyć za pieniądze rządom wrogich nam państw i obcym nieuczciwym koncernom.

Ci drudzy są narzędziem POstkomuny, użytym do próby obalenia demokratycznie wybranego rządu. Część z nich świadomie, bo sami są przekonanymi komunistami, a część nieświadomie, bo są zbyt głupi, żeby zrozumieć, jak ich zmanipulowano.

Zobacz w tym temacie mój felieton z dnia 9 kwietnia, opublikowany w rubryce „Aktualności” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”.

11-04-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A brzydka baba z Oławy jest za czy przeciw? Niech się określi bo ani me ani kukuryku w tej sprawie
09-04-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Trafiłem w sieci na bardzo ciekawe liczby, oto one:

W kontekście strajku nauczycieli warto przypomnieć o tym, co działo się w polskiej oświacie w latach 2008 - 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół, a z pracy musiało odejść 47 tys. nauczycieli. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Co ciekawe - likwidacja szkół i masowe zwolnienia nauczycieli nie przekuły się wówczas w powszechny strajk. Dlaczego? Czy kwestia zwolnień i likwidacji stała w zbyt dużej sprzeczności do uprawianej w tamtym czasie polityki "ciepłej wody w kranie"?

Źródło: niewygodneinfo.pl

Gdzie wtedy był Broniarz i jego komunistyczna klika? Dlaczego nie było strajków nauczycieli?

Gdyby były, to mafia TuSSka napuściłaby na strajkujących nauczycieli swoich prowokatorów, którzy wszczęliby rozróby, a to mafia TuSSka wykorzystałaby do rozpędzenia strajków za pomocą Policji.

A jak jest dzisiaj? Dzisiaj rząd rozmawia ze strajkującymi i bardzo idzie im na rękę.
09-04-2019 ~ D.S. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak informuje Urząd Miejski w Oławie w Szkołach Podstawowych 3 i 6 egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem.
08-04-2019 ~ STRAJK,STRAJK ,STRAJK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tym nauczycielom ,którzy strajkują Burmistrz i cała rada miejska powinna kazać w czasie strajku iść za miasto i zbierać SZCZAW ,żeby z głodu nie umarli ,bo im tylko to w życiu zostało do zrobienia gdyż towarzysz Broniarz im za strajk nie zapłaci.


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin