Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie

- opublikowano: 02-04-2019

Komenda Powiatowa Policji w Oławie, jako jedna z nielicznych jednostek w województwie dolnośląskim nie posiada jeszcze swojego sztandaru. Jest jednak szansa, że ta sytuacja wkrótce się zmieni, a oławskim funkcjonariuszom zostanie nadany ten symbol najwyższych wartości – honoru i męstwa, których wymaga od nich ojczyzna. Wszystko zależy od hojności mieszkańców powiatu oraz efektów akcji, organizowanej w tym celu.

Działaniami zmierzającymi do zgromadzenia środków finansowych na ten szczytny cel oraz zorganizowania uroczystości wręczenia sztandaru KPP w Oławie - zajmie się Honorowy Komitet Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Do członkostwa i udziału w działaniach komitetu zaproszono przedstawicieli lokalnych samorządów oraz przedsiębiorców, znanych z dobroczynnej działalności, którzy spotkali się 19 marca, w oławskim starostwie.

Uczestnicy spotkania podpisali „Akt Założycielski Honorowego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie”. W skład komitetu weszli: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, burmistrz miasta i gminy Jelcz-Laskowice Bogdan Szczęśniak, pełniący obowiązki wójta gminy Oława Henryk Kuriata, wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski, mł. insp. w st. spoczynku Jacek Gałuszka - b. komendant powiatowy policji, ks. dziekan Janusz Gorczyca oraz przedsiębiorcy: Janusz Cieślak, Tomasz Jurczak, Jacek Jurczak, Józef Waś, Andrzej Jeżewski oraz prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Oławie - Henryk Joński.

Jest to inicjatywa, dzięki której zostanie uhonorowana trudna i odpowiedzialna służba funkcjonariuszy oraz pracowników KPP, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i zapewnienia porządku publicznego. Będzie także wyrazem uznania, akceptacji i zaufania społeczności dla policji. Mieszkańcy powiatu oławskiego mogą w ten sposób odwdzięczyć się policjantom za ich codzienną pracę oraz niestrudzone czuwanie na straży praworządności. Zwieńczeniem działalności komitetu będzie ufundowanie oraz przekazanie sztandaru oławskiej jednostce policji, podczas tegorocznych obchodów Święta Policji. Okazja jest wyjątkowa - w tym roku przypada setna rocznica powstania Policji Państwowej w Polsce.

Posiadanie sztandaru umożliwi wystawianie pocztu sztandarowego i udział w ważnych dla społeczeństwa uroczystościach państwowych oraz rocznicowych, podnosząc tym samym rangę i prestiż KPP w Oławie.

Wesprzyj akcję i przyczyń się do ufundowania sztandaru!

Zbiórkę darowizn będzie prowadziło Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Oławie, które otworzyło specjalne subkonto. Każdy może wpłacić na konto dowolną kwotę. Adresem komitetu do korespondencji jest Starostwo Powiatowe w Oławie, ul. 3 Maja 1, 55 – 200 Oława.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sztandaru, wyposażenie pocztu sztandarowego i zorganizowanie ceremoniału wręczenia oraz obchodów Święta Policji w Oławie, podczas których oławskiej komendzie zostanie przekazany ufundowany przez społeczeństwo sztandar.

Numer konta: BS 02958500072004001118780002 z dopiskiem Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin