Repertuar kina Odra 29.03-4.04.2019

- opublikowano: 28-03-2019

CORGI – PSIAK KRÓLOWEJ
Czas: 85'
Kraj: BELGIA
Rok: 2019
Gatunek: animowany, dla dzieci, familijny, komedia
Data premiery: 01.03.2019
Reżyser: Ben Stassen
Ograniczenia wiekowe: 5

Opis
Nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej, mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności psiak traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, psiak odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE
Czas: 90'
Kraj: POLSKA
Rok: 2019
Data premiery: 29.03.2019
Reżyser: Michał Kondrat
Obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior

Opis
Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów „Najlepszy” i „Listy do M. 3”. W filmie „Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. produkcji „Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

WSZYSCY WIEDZĄ
Czas: 132'
Kraj: Hiszpania/Francja/Włochy
Rok: 2019
Gatunek: thriller
Data premiery: 15.03.2019
Reżyser: Asghar Farhadi
Obsada: Penelope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darin

Opis
Wszyscy wiedzą” to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Penelope Cruz wciela się w rolę Laury – kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Javier Bardem gra Paco – jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We “Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia. Podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku film całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch, burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których wszyscy wiedzą, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

Seans specjalny
Berlińscy neohippisi w gościach na podlaskiej wsi – wyjątkowy dokument w Kinie Odra.
Już w najbliższy czwartek 28 marca o godz. 18:00 zapraszamy do Kina Odra na dokument Katarzyny Trzaski "Wieś pływających krów".

Grupa Berlińczyków żyjących w zgodzie z naturą wyrusza w podróż do Polski... a dokładnie odwiedzić jedną z polskich wsi. Pragną zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie bliskie temu, które sami chcieliby prowadzić. Na miejscu szybko okazuje się, że rzeczywistość jest mniej swojska i idylliczna niż im się wydawało. Film pokazuje różnice dwóch grup - wegan z dużej metropolii z właścicielami ziemi z małej wsi. Jak może różnić się podejście ludzi, którzy na pierwszy rzut oka powinni mieć ze sobą wiele wspólnego? „Wieś pływających krów” to odkrywanie różnych idei związanych z życiem bliżej natury. Bardzo ciekawy filmowy eksperyment. Film warto zobaczyć dla kilku intrygujących spostrzeżeń, dotyczących naszego codziennego życia. Naprawdę warto poświecić 85 minut na seans „Wsi pływających krów”.

Kino Odra w czwartek 28.03.2019 o godz. 18:00.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSIWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 29.03-4.04.2019
OSI - OLAWA.INFO - Marcowy seans specjalny w kinie Odra w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin