Filmowy zawrót głowy w Kinie Odra

- opublikowano: 21-03-2019

Repertuarowo:
W tym tygodniu w Kinie Odra filmowa niespodzianka: bardziej urozmaicony repertuar, trochę nowości, trochę wspomnień i kilka filmów wcześniej w Oławie nie pokazywanych. Premierowo na dużym ekranie zobaczymy historię z pogranicza kina przygodowego oraz fantasy dla dzieci i młodzieży pt. „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”, opowieść o jednej z najważniejszych misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego w filmie "Kurier" Władysława Pasikowskiego oraz komedię romantyczną "Całe szczęście" z Romą Gąsiorowską i Piotrem Adamczykiem.

Wiosenne powtórki:
Ponadto w repertuarze Kina Odra "Wiosenne powtórki" w specjalnej cenie 13 zł, czyli hity ubiegłego roku na specjalne życzenie widzów, jeszcze raz na dużym ekranie: "Kler" – głośny i nagradzany film Wojtka Smarzowskiego (23.03.2019, godz. 17:30), "Zimna wojna"– piękny poemat o smutnej miłości w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, który wprawdzie nie otrzymał tegorocznej statuetki Oscara, ale i tak odniósł ogromny sukces na arenie międzynarodowej (24 marca, godz. 18:15) oraz "Bohemian Rhapsody" - porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym. Rami Malek za rolę rockowego idola otrzymał w tym roku statuetkę Oscara za najlepszą rolę męską (26 marca godz. 20:15 i 30 marca godz. 15:15). Te filmy warto zobaczyć na dużym ekranie jeszcze raz.

Pokazy specjalne:
Kolejna porcja filmowych emocji to warte uwagi seanse specjalne: „Vice” – opowiadający losy Dicka Cheneya – jednej z najbarwniejszych postaci w historii amerykańskiej polityki i jego kontrowersyjnej kariery politycznej (22.03.2019, godz. 20:15), „Oni” - będący biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego, milionera i potentata medialnego, a także uniwersalna historia o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy (25 marca i 27 marca godz. 20:15). Jednorazowe pokazy specjalne zakończy wielokrotnie nagrodzony dokument „Wieś pływających krów”– film, który w zabawny sposób opowiada o poszukiwaniu utopijnej jedności z naturą i przygląda się modnym obecnie trendom na tzw.: "zdrowe życie w zgodzie z naturą" (28 marca, godz. 18:00). Na seanse specjalne obowiązują bilety zgodne z cennikiem.

Na koniec zapraszamy najmłodszych widzów na „Kino Malucha” czyli nowy cykl filmowy w Kinie Odra. To projekcja krótkich bajek dla dzieci w wieku do 5 lat a po seansie zabawa z animatorem w holu kina. W niedzielny poranek 24.03.2019 o godz. 11:30 zapraszamy na I część zestawu filmów "Basia", w których bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak pojawi się na dużym ekranie. Koszt biletu dla opiekuna to 12 zł, bilet dla dziecka - 10 zł. Cena zawiera udział w animacjach.

Centrum Sztuki Oławadodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Filmowy zawrót głowy w Kinie Odra

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin