Budowa infrastruktury rekreacyjnej w Bystrzycy i Jankowicach

- opublikowano: 21-03-2019

18 marca br. p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata przy kontrasygnacie skarbnika gminy Danuty Król podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego dwie umowy dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jedna z umów dot. budowy elementów infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Jankowicach. Koszt inwestycji wynosi około 130 tys. zł, z czego kwota dofinansowania w przybliżeniu wynosi 83 tys. zł., co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych. W ramach zadania powstanie podest z zadaszeniem, który będzie pełnić funkcje amfiteatru oraz będzie wykorzystywany jako kino plenerowe. Powstanie wiata integracyjna, służąca jako widownia. Zostanie również utwardzony kostką betonową teren pomiędzy tymi obiektami oraz powstanie tor do gry w boule o wymiarach 4x15m.

Druga z umów dot. budowy elementów infrastruktury rekreacyjno-integracyjnej w Bystrzycy. Koszt zadania wynosi około 130 tys. zł, z czego kwota dofinansowania 83 tys. zł. W Bystrzycy podobnie jak w Jankowicach, powstanie podest z zadaszeniem, tzw. amfiteatr oraz wiata integracyjna. W ramach zadania przewidziano również budowę linii energetycznej zasilającej obiekty.

Planowany termin zakończenia obydwu inwestycji to październik bieżącego roku. Zadanie realizowane w ramach LGD – Stowarzyszenie Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej, będące lokalną grupą działania do której należy gmina Oława.

źródło: Gmina Oława

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 6. )
28-03-2019 ~ kiki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie do wiary! Naprawdę będzie kontrola rządowa w PKS w Oławie ?? ?? ?? ??
27-03-2019 ~ Zenek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nieudolny prezes PKS jeszcze nie dostał żadnej kasy od rządu, więc nie pluj na rząd, bo jeszcze nie wiadomo, kto tę kasę dostanie. Na obsługę przywróconych połączeń autobusowych będą przetargi a gospodarowanie rządowymi środkami będzie kontrolowane przez organy rządowe.
26-03-2019 ~ Och! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nawet nieudolny dotychczas prezes PKS teraz daje rade jak dostaje rządową kasę do PKS w Oławie .
26-03-2019 ~ Jacek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I właśnie o to chodzi. Zobacz na ten temat artykuł w „Aktualnościach” na stronie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.
26-03-2019 ~ oławka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
komisarz zawsze bedzie inaczej wykonywał powierzone zadanie bo nie jest uwiklany w układy towarzysko -rodzinno -biznesowe ,obojetnie czy to w powiecie ,gminie miejskie czy gminie wiejskiej,,,,
24-03-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I co można ? Można, jak na razie komisarz bo komisarz, ale jednak daje radę.

OSI - OLAWA.INFO - Budowa infrastruktury rekreacyjnej w Bystrzycy i Jankowicach

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin