Zatrzymany za włamanie - policjanci odzyskali skradzione mienie

- opublikowano: 19-03-2019

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jelcza-Laskowic, a podejrzanemu o włamanie do budynku magazynu i kradzież mienia. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia i zamki zabezpieczające skrzynki energetyczne. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia o wartości przekraczającej 1800 złotych.

Wczoraj, tj. 18 marca br. około południa policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic uzyskali informację o włamaniu do magazynu przy ul. Parkowej w Jelczu-Laskowicach. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca ukradł piłę spalinową oraz 20 wkładek do zamków zabezpieczających skrzynki energetyczne. Wartość strat została wyceniona na 1800 złotych. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie w toku dalszych czynności służbowych wytypowali sprawcę. Po sprawdzeniu najbliższej okolicy, na terenie ogrodów działkowych, policjanci zauważyli znanego im 30-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawnili skradzione mienie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności procesowe. Piła i wkładki do zamków wróciły do właściciela. Podejrzany przyznał się do włamania, nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Zatrzymany za włamanie - policjanci odzyskali skradzione mienie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin