Repertuar kina Odra 15-21.03.2019

- opublikowano: 14-03-2019

LEGO PRZYGODA 2
Czas: 106'
Kraj: Dania/Kanada/Norwegia/USA/Australia
Rok: 2019
Gatunek: animowany
Data premiery: 08.02.2019
Reżyser: Mike Mitchell

Opis
W “Lego Przygodzie 2” bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, pełnej akcji przygodzie i ocalić ukochane miasto. Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO, Emmet, Lucy, Batman i ich przyjaciele wyruszają w podróż do odległych nieodkrytych światów, także do galaktyki pełnej fantastycznych planet, dziwacznych postaci i nowych chwytliwych piosenek. Podróż ta stanie się dla nich sprawdzianem odwagi, kreatywności i umiejętności Architektów, a ponadto pokaże, jak bardzo są wyjątkowi.

CAŁE SZCZĘŚCIE
Czas: 109'
Kraj: POLSKA
Rok: 2019
Gatunek: komedia romantyczna
Data premiery: 08.03.2019
Reżyser: Tomasz Konecki
Obsada: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk
Ograniczenia wiekowe: 13

Opis
W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie “sportowego trybu życia”. Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta… Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć “Całe szczęście”?

KURIER
Rok: 2019
Gatunek: biograficzny, dramat
Data premiery: 15.03.2019
Reżyser: Władysław Pasikowski
Obsada: Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht

Opis
Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.
Nowy film reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski:
„Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych” – Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”

WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO
Czas: 106'
Kraj: POLSKA
Rok: 2019
Gatunek: familijny, komedia, przygodowy
Data premiery: 21.03.2019
Reżyser: Tomasz Szafrański
Obsada: Maciej Makowski, Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk, Mikołaj Grabowski

Opis
Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka, główni bohaterowie filmu, odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego, uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. “Za wszelką cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

Historia Jana Nowaka-Jeziorańskiego w marcowym Kinie Seniora w Kinie Odra

18 marca o godz. 15:30 Kino Odra w ramach Kina Seniora wyświetli film "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
Historia jednej z najważniejszych misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który należał do grona najwybitniejszych emisariuszy Polskiego Państwa Podziemnego. W czasie II wojny światowej zrealizował cztery misje kurierskie z okupowanego kraju do Londynu i z powrotem. Starszemu pokoleniu znany jest jako pomysłodawca i wieloletni dyrektor Radia Wolna Europa. Zrealizowany w konwencji sensacyjnej historii szpiegowskiej „Kurier” opowiada współczesnemu odbiorcy o fascynującej i złożonej postaci – bohaterze, odważnym żołnierzu przygotowywanym do wykonywania trudnych zadań w tajnym ośrodku szkoleniowym, ale niepotrafiącym np. jeździć na rowerze...
Bilety na Kino Seniora w w promocyjnej cenie 10 zł dla posiadaczy Karty Seniora lub legitymacji emeryta dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.

Gratka dla kinomanów: pokazy specjalne w Kinie Odra Kino Odra zaprasza w marcu na pokazy specjalne filmów: „Vice”, „Oni” oraz „Wieś pływających krów”.
„Vice” to film w reżyserii Adama McKaya, twórcy świetnego „The Big Short”. Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat mroczną stronę Stanów Zjednoczonych, opowiadając historię Dicka Cheneya – jedną z najbarwniejszych person w historii amerykańskiej polityki i jego kontrowersyjną karierę polityczną. Nagrodzona m.in. Oscarem, Złotym Globem, statuetką BAFTA historia człowieka, który przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy – wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha. Film jest do zobaczenia w piątek 22 marca o godz. 20:15 w kinie Odra.

Na prośbę widzów, pozostając w klimacie polityki bliższej nam Europy, pokażemy włosko-francuską produkcję Paolo Sorrentino „Oni”. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego, milionera i potentata medialnego, Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków.  Tytułowi „Oni” to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. W Kinie Odra odbędą się 2 pokazy - w poniedziałek 25 marca oraz w środę 27 marca o godz. 20:15.
Jednorazowe pokazy specjalne zakończy dokument „Wieś pływających krów” w reżyserii Katarzyny Trzaski. Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych Berlińczyków w ramach wakacyjnej wyprawy, a także poszukiwań miejsc, gdzie ludzie żyją w zgodzie z naturą, zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś, gdzie wynajmują stary drewniany dom bez żadnych wygód od miejscowego gospodarza, zajmującego się hodowlą krów i produkcją mleka - pana Stanisława. Film w zabawny sposób opowiada o poszukiwaniu utopijnej jedności z naturą i przygląda się modnym obecnie trendom na tzw.: "zdrowe życie w zgodzie z naturą". Czy poszukiwania zdrowego i ekologicznie świadomego pożywienia nie jest tylko modą zamożnych mieszkańców dużych miast? Co się wydarzy gdy bardzo szczytne poglądy młodych Berlińczyków zderzą się z twardą prozą wiejskiego życia? „Wieś pływających krów” do obejrzenia w czwartek 28 marca o godz. 18:00 w kinie Odra.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 15-21.03.2019
OSI - OLAWA.INFO - Marcowe Kino Seniora w Kinie Odra w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Marcowe Seanse Kinomana w Kinie Odra w Oławie

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin