Sprawcy włamań do altan ogrodowych i piwnic zatrzymani

- opublikowano: 13-03-2019

Policjanci z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o 7 włamań do piwnic i altan ogrodowych oraz o 2 kradzieże - roweru i motoroweru. Jeden ze sprawców, to 16-latek poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczego w Jaworze, drugi, to 34-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic karany za przestępstwa narkotykowe i inne. Łupem sprawców padło mienie w postaci elektronarzędzi, żywności, sprzętu wędkarskiego oraz inne przedmioty należące do właścicieli piwnic i altan ogrodowych. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia - rower i motorower o łącznej wartości przekraczającej 5 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie.

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w lutym br. dokonali 7 włamań do altan ogrodowych i i piwnic w Jelczu-Laskowicach , ponadto 2 kradzieży – roweru i motoroweru. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego wytypowali, a następnie zatrzymali sprawców przestępstw. Jednym z nich okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, aktualnie przebywający w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze, drugi to 34-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i inne. Podejrzani, na przestrzeni lutego włamali się w sumie 7 razy do piwnic i do altan ogrodowych. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, artykuły gospodarstwa domowego, żywność i inne rzeczy. Mężczyźni ukradli także dwa niezabezpieczone jednoślady, rower i motorower, których łączna wartość wynosiła blisko 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali oba pojazdy. Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałego mienia oraz wyjaśnienia wszelkich okoliczności popełnionych przestępstw.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. O dalszym losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie, natomiast dorosłemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Sprawcy włamań do altan ogrodowych i piwnic zatrzymani

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin