W terenie zabudowanym jechał z prędkością 153 km/h

- opublikowano: 13-03-2019

Policjanci oławskiego ogniwa ruchu drogowego od początku marca 10-krotnie wnioskowali do starostów o zatrzymanie prawa jazdy na okres 3-miesięcy, kierującym którzy w miejscach zabudowanych znacznie przekraczali prędkość, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Od początku marca br. policjanci oławskiego ruchu drogowego prowadząc działania na drogach powiatu ukarali mandatami karnymi 10 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekraczali dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista, 50-letni mieszkaniec województwa opolskiego, w miejscowości Stanowice jechał z prędkością ponad 153 km/h. W sumie, w pierwszej dekadzie marca analogicznych sytuacji policjanci odnotowali 10. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, a oprócz tego zatrzymano im dokument prawa jazdy. O zatrzymaniach dokumentów powiadomiono właściwego starostę, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Oławska Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego działania edukacyjno-represyjne na drogach powiatu oławskiego , będą kontynuowane.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - W terenie zabudowanym jechał z prędkością 153 km/h

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin