Dozór dla 28-latka za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

- opublikowano: 11-03-2019

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oławskiej komendy zatrzymali 28-letniego mężczyznę, przy którym ujawnili ponad 10 gramów amfetaminy. Z tej ilości można by było uzyskać ponad 100 porcji handlowych narkotyku. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

9 marca, tuż przed godziną 02.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego realizując zadania z zakresu przestępczości narkotykowej, na ul. Grota Roweckiego w Oławie wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn. Przy jednym z nich, 28-letnim mieszkańcu Oławy, ujawnili woreczek strunowy ze sporą zawartością białego proszku. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki, funkcjonariusze doprowadzili legitymowanych mężczyzn do komendy aby wyjaśnić, z jaką sytuacją mają do czynienia. Biała substancja po zrobieniu testu okazała się amfetaminą. Podjęte wobec mężczyzn czynności służbowe dały podstawę do zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie jednego z nich, 28-letniego mieszkańca Oławy. Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Policja wniosła również do Prokuratury Rejonowej w Oławie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Prokuratura przychyliła się do wniosku i zastosowała wobec 28-latka dozór Policji.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Aktualnie policja sprawdza, czy podejrzany za posiadanie narkotyków nie popełnił innych przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 2. )
13-03-2019 ~ Aron Szechter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a może tak łaskawie Policja wysmaruje kilka tekstów wyjaśniających szkodliwość białego proszku ... konsekwencje posiadania -używania ... jak ustrzec siebie i bliskich ?

bo pisanie o własnych sukcesach to rozumiem powód do wypłacenia sobie premii z naszych podatków ...

kilka pytań na jakim poziomie policja oławska szacuje wykrywalność procederu dystrybucji narkotyków ?
czy są z siebie zadowoleni?
12-03-2019 ~ Prl-legalna w aptece ( gość OSI) zgłoś naruszenie
co za debile i żli ludzie,chcą karać kogoś za to ,że sam se krzywde robi. za szlugi nielagalne bałwany niech sie wezmą, bo polskie pkb dużo więcej na tym traci, za nielegalny alkohol. a nie za ofiare Dilera.

foto

OSI - OLAWA.INFO - Dozór dla 28-latka za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin