Ruszają prace nad budową drugiego mostu w Oławie na rz. Odrze

- opublikowano: 11-03-2019

W dniu 11 marca w Sali Rajców oławskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której podpisano porozumienie między 6 samorządami w kwestii budowy mostu na rzece Odrze, będący drugą przeprawą przez tą rzekę w Oławie i mostu na rzece Oława, co jest kluczowe dla rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszym mieście. Porozumienie dotyczy opracowania dokumentacji m.in. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Jej przygotowanie może potrwać nawet 3 lata, sama budowa zajmie drugie tyle. Koszt całości inwestycji wyniesie 140 mln zł i znacznej większości pokryte zostanie z rządowego programu "Mosty dla Regionów".

Podczas konferencji wspomniano również o budowie innej przeprawy przez Odrę na wysokości miejscowości Ścinawa.

W spotkaniu/konferencji udział wzięli:
marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski,
wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak,
starosta Zdzisław Brezdeń,
wicestarosta Witold Niemirowski,
burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak,
komisarz gminy Oława Henryk Kuriata,
wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski,
oraz gospodarz burmistrz Oławy Tomasz Frischmann.

D.S.dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 9. )
15-03-2019 ~ Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No właśnie. Przedstawiciel OTVK zadał bardzo istotne pytanie. Konkluzja jest tylko jedna. Ten most nie rozwiąże w żadnym stopniu problemów zakorkowanej Oławy. Mało tego, kwestia dróg łączących jakoś za bardzo nie była podnoszona na tej konferencji, a przecież to składowa inwestycja i bardzo droga. Ale ogólnie panowie spotkali się w miłej atmosferze.
14-03-2019 ~ fan ładnej wioli i tomka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ładna wiola z mężem pewnie są zadowoleni z tego sukcesu.Przecież to takie osiągnięcie.
12-03-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ... pisze to zupełnie poważnie .
Pan i pańscy zaufani ludzie powinniście kontrolować inwestycje miasta i gminy Oława ... . O trafności inwestycji nie dyskutuje mogło by być różnie -- pomnik Kaczyńskiego w Oławie ... synagoga i wielki obelisk upamiętniający zbrodnie Polaków na żydach ... pomińmy to ... Ale dosłownie każdy grosz byłby rozliczony ... i jestem przekonany ,że każdy urzędnik mający jakikolwiek wpływ na finanse zostałby przez Pana przebadany warografem ---
Panie Rolf jestem za tym aby to Pan był nadzorcą inwestycji miasta i gminy Oława !
12-03-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uważam, że wcale nie jest tak, że burmistrz i cała ta koalicja tylko obiecują i wcale nie chcą budować tego mostu, czy obwodnicy. Przy tak dużej inwestycji można wyprowadzić mnóstwo pieniędzy, a to kusi i to bardzo. Zapytajcie sitwę Kownackiego. Zobaczcie sami, ile kasy zostało wyprowadzone przy budowie kanalizacji w Gminie Wiejskiej Oława – zakładka „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”

Wierzę jednak w to, że aktualny rząd RP zbuduje takie mechanizmy kontrolne dla samorządów, że takie inwestycje będą musiały być rozliczane uczciwie. Bardzo wiele zależy przy tym od radnych, bo to oni stanowią lokalne prawo i są ustawowo zobowiązani do kontrolowania przestrzegania tego prawa i to zanim dojdzie do korupcji urzędników przez oligarchów. Rozliczymy ich z tego obowiązku bardzo skrupulatnie.
12-03-2019 ~ kierowca ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Burmistrzu prosze zrobic wszystko aby ten most zostal zbudowany.
12-03-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Cosik cichuteńko o obwodnicy a przecież obwodnica dla naszego miasta jest ważniejsza jak mosty ?
12-03-2019 ~ do oławiaka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak wygra wybory PO to się zmieni koalicjanta i tyle. Jaki to problem dla BBSu? Pokazali już pod koniec zeszłego roku, że nie ważne z kim byle przy korycie.
A w obwodnicę uwierzę jak po niej przejadę. Natomiast wszystko wskazuje na to, że Tomasz kłamał w swoim programie wyborczym.
12-03-2019 ~ do oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
No niestety w Oławie PO mamiło nas latami obwodnicą, więc przez to teraz też patrzę na to chłodnym okiem....ale mam nadzieję, że będzie OK.
11-03-2019 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Super sprawa ale jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej inwestycji.Samo projektowanie nawet 3 lata, a budowa co najmniej drugie tyle . Szmat czasu a papier wszystko przyjmie . Moje pytanie brzmi co się stanie kiedy obecny obóz dobrej zmiany zostanie odsunięty od władzy a zwłaszcza na jesieni . Jak potoczą się losy tej trafionej w punkt inwestycji co wtedy? Na razie to tylko papierek który nie wiele oznacza , zobaczymy co pokaże kwiecień i dalej kolejne miesiące . Chciałbym aby ten most powstał ale wiele już przeżyłem i wiem jak mają się różne inwestycje na terenie Polski , które już dawno powinny funkcjonować a są nadal w powijakach albo na niewiele zaawansowanym etapie . Budowa mostu to nie kładka, rondo , droga ale 3 lata co najmniej projektowania to bardzo długi okres a przez ten czas bardzo wiele może wydarzyć się w Polsce . Cóż będę bardzo bacznie przyglądał tej inwestycji i czekam na konie kwietnia i co dalej? Oby , powodzenia!

OSI - OLAWA.INFO - Ruszają prace nad budową drugiego mostu w Oławie na rz. Odrze

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin