Repertuar kina Odra 8-14.03.2019

- opublikowano: 07-03-2019

GREEN BOOK
Czas: 130'
Kraj: USA
Rok: 2019
Gatunek: komedia
Data premiery: 08.02.2019
Reżyser: Peter Farrelly
Obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini
Ograniczenia wiekowe: 13

Opis
Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni. Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

CAŁE SZCZĘŚCIE
Czas: 109'
Kraj: POLSKA
Rok: 2019
Gatunek: komedia romantyczna
Data premiery: 08.03.2019
Reżyser: Tomasz Konecki
Obsada: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk
Ograniczenia wiekowe: 13

Opis
W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie “sportowego trybu życia”. Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta… Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć “Całe szczęście”?

CZARNE BRACTWO. BLACKKKLANSMAN
Czas: 135'
Kraj: USA
Rok: 2018
Gatunek: biograficzny, dramat, kryminał
Data premiery: 14.09.2018
Reżyser: Spike Lee
Obsada: John David Washington, Adam Driver, Topher Grace
Ograniczenia wiekowe: 15

Opis
“Czarne Bractwo. BlacKkKlansman” to film oparty na prawdziwej historii. Jest początek lat siedemdziesiątych. Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth decyduje się na niebezpieczną misję: infiltrację Ku Klux Klanu. Razem z kolegą, Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzyli grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu – udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.

Oscarowy Green Book dla Pań w Kinie Odra

W marcowym KINIE W SPÓDNICY - Green Book, film, który pokochali widzowie i krytycy na całym świecie. Zdobywca ponad 50 nagród i tegorocznych Oscarów w kategorii najlepszy film oraz najlepsza rola drugoplanowa. Mahershala Ali, wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego szofera, czyli cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni w dniu 11 marca o godz. 17:45 w Kinie Odra dla pań w promocyjnej cenie 12 zł. Oprócz genialnego filmu, który bawi, śmieszy i wzrusza zapraszamy na spotkania w holu kina z naszymi marcowymi partnerami. Jak zwykle przewidziano niespodzianki. Do wygrania będą zaproszenia na wydarzenia w Centrum Sztuki w Oławie. Przypominamy też, że jeśli nie macie z kim zostawić dzieci, w sali zabaw Figloraj czeka na Was promocja – okazując bilet na Kino w spódnicy za opiekę animatorów nad dzieckiem w trakcie trwania seansu zapłacicie tylko 16 zł. Zabierzcie więc siostrę, mamę, koleżankę i przyjdźcie na marcowe KINO W SPÓDNICY do kina Odra!

"Czarne Bractwo BlacKkKlansman" w Seansie Kinomana w Kinie Odra

W cyklu Seans Kinomana w marcu na ekranie Kina Odra obsypany nagrodami (Grand Prix w Cannes, nagroda BAFTA za scenariusz, Oscar 2019 za najlepszy scenariusz adaptowany) komediodramat sensacyjny, oparty na prawdziwej, choć groteskowej historii. Jest początek lat 70-dziesiątych. Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Policjant decyduje się na niebezpieczną misję: infiltrację Ku Klux Klanu. Udając zwolennika supremacji białych, razem z kolegą, Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzy grupę, której udaje się przeniknąć do struktur tej organizacji. Chcą udowodnić jej rasistowskie działania i powstrzymać jej członków przed kolejnymi zamachami na Afroamerykanów.
"Czarne Bractwo BlacKkKlansman" w reżyserii Spike'a Lee 14 marca o godz. 18:00. Seans poprzedzi komentarz Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Kina Oda i online na kultura.olawa.pl.

Nowy cykl dla najmłodszych widzów w Kinie Odra

Kino Malucha najnowsza propozycja seansów cyklicznych dla najmłodszych widzów w Kinie Odra. Raz w miesiącu odbywać się będą projekcje krótkich bajek dla dzieci w wieku do 5 lat a po seansie zabawa z animatorem w holu kina. Pierwsze Kino Malucha wystartuje w niedzielny poranek 24 marca o godz. 11:30. Wyświetlony zostanie zestaw filmów "Basia" (cz. I), w których bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak pojawi się na dużym ekranie. W poszczególnych odcinkach serii: "Basia i Anielka", "Basia i biwak", "Basia i dziadkowie", "Basia w zoo" poznajemy otoczenie i świat wewnętrzny małej Basi: jej rodziców, dziadków i rodzeństwo, jej dylematy i dziecięce problemy, marzenia i fantazje.
Koszt biletu dla opiekuna to 12 zł, bilet dla dziecka - 10 zł. Cena zawiera udział w animacjach.

Centrum Sztuki Oława
OSI - OLAWA.INFO - Marcowy Seans Kinomana w kinie Odra w OławieOSI - OLAWA.INFO - Marcowe Kino w Spódnicy w kinie Odra w OławieOSI - OLAWA.INFO - Kino Malucha - miniseanse i animacje w kinie Odra w Oławie


dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 8-14.03.2019

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin