XLII gminny konkurs Młodzież zapobiega pożarom

- opublikowano: 06-03-2019

Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oławie. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych.

Po uroczystym otwarciu przez pełniącego obowiązki wójta gminy Oława Henryka Kuriatę oraz komendanta gminnego OSP Tadeusza Frysztaka, uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę ogólną. Liczba zdobytych punktów pozwoliła wyłonić finalistów, którzy odpowiadali na wylosowane zestawy pytań przed komisją konkursową. O zwycięstwie w konkursie decydowała punktacja z części ustnej.

W grupie młodszej I miejsce wywalczył Artur Antonowicz z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, II Natasza Tkaczuk z SP Osiek, III Antoni Lewandowski z SP Drzemlikowice, a IV miejsce Natalia Grudzińska z SP Chwalibożyce.

W grupie starszej najlepiej na wylosowane zestawy pytań odpowiadał Oskar Wołodko z GSP w Oławie, II miejsce zajął Adam Mykita z SP Bystrzyca. Ponieważ Julia Traziewicz z GSP w Oławie i – Michał Serwadczak z SP Bystrzyca otrzymali tyle samo punktów w części ustnej, o III miejscu zdecydowała większa liczba punktów z testu. I tak III miejsce przypadło Juli.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsce, w obydwu grupach wiekowych, oprócz bonów prezentowych, nagród i dyplomów wywalczyli awans do konkursu na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

Nagrody wręczali p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata, komendant PSP kpt. Bartłomiej Marcinów, zastępca komendanta bryg. Krzysztof Gielsa, komendant gminny OSP Tadeusz Frysztak oraz st. ansp. w stanie spoczynku Stanisława Socha.

źródło: Gmina Oława

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - XLII gminny konkurs Młodzież zapobiega pożarom
OSI - OLAWA.INFO -

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin