Oławskie piwnice pod ratuszem będą udostępnione

- opublikowano: 01-03-2019

Wszystko na to wskazuje, że zabytkowe piwnice pod oławskim ratuszem doczekają się niedługo zagospodarowania. Według słów burmistrza Tomasza Frischmanna dla piwnic tych planowane są trzy funkcje. Pierwsza to rozszerzenie działalności Izby Muzealnej. W tym roku mamy 20-lecie istnie Izby, dlatego w tym roku jeszcze zostanie uruchomiona inwestycja mająca za zadanie szersze udostępnienia jej mieszkańcom Oławy. Izba więc stanie się znacznie nowocześniejsza, multimedialna i będzie służyć celom warsztatowo-edukacyjnym, głównie dla dzieci, gdzie poprzez zabawę uczyć się będą historii miasta i regionu.

Ma też powstać mini sala widowiskowa, ponieważ miejsce to jest bardzo klimatyczne, o czym można było się już przekonać przy okazji organizowanych w tym miejscu koncertach. Jednak, aby było ono w pełni funkcjonalne należy zwiększyć ilość toalet i dostosować kwestie oświetlenia, czyli wszystkich tych elementów, które są konieczne dla sprawnego funkcjonowania tego typu miejsc.

Trzecim elementem będzie mini kawiarenka, która będzie prowadzoną przez Bibliotekę Koronka, będzie to kilku stolikowy lokal z niedużym menu typ kawa, herbata, ciastko, ewentualnie tost ale za to ma sprzyjać zwiększeniu udziału mieszkańców w życiu biblioteki. Będzie więc uzupełnieniem jej oferty biblioteki z możliwością wypożyczenia książki , gazety na przykład oczekując na koncerty w mini sali widowiskowej.

Zmieni się tęż oczywiście otoczenie samego ratusza, jest to związane z trwającą rewitalizacją rynku, powstaną więc obok niego dwa pawilony, wystawione do dzierżawy o charterze gastronomicznym, w okresie letnim pojawią się tak pożądane w tym miejscu tzw. ogródki.

D.S.

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 21. )
11-03-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tyż oławianin- u was wszystko kojarzy się z aferami i te zwały błota, potworne dziury i brak oświetlenia przy nowych budynkach mieszkalnych w Oławie, zapewne odpowiadają postkomuniści albo agencji na usługach kremla?
Co ma do tego rada miejska? Od takich nieprawidłowości jeżeli są uzasadnione jest prokuratura!
11-03-2019 ~ Aron Szechter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
za to piwnice oławskiego ratusza przepełnione miłością i tolerancją ... oświetlone wybrukowane piękną tolerancyjną kostką w kolorze tęczy ...
jak patrze na koszty inwestycji oławskich ile kosztował parking ... ile basen ...
no ale ... nie bądźmy tacy skrupulatni w końcu to za pieniądze jakich i tak nie widzimy :)
11-03-2019 ~ Też oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A ty co „oławianin”? Zwały błota, potworne dziury i brak oświetlenia przy nowych budynkach mieszkalnych w Oławie, to nie jest afera? Ludzie zapłacili za mieszkania pełne rynkowe ceny, razem z wymaganymi przepisami utwardzonymi i oświetlonymi dojazdami i dojściami i gdzie są te dojazdy i dojścia? Gdzie są pieniądze, które ludzie zapłacili za dojazdy i dojścia? Nazywasz „nawiedzonymi” tych, którzy to podnoszą? To jak ciebie nazwać?
11-03-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Też oławianin- ty nawet nie zasługujesz na to , że tytułować się oławianinem. Jaki ujawnianie afer(?) czy was już całkiem pogięło? Znowu ta sama narracja, znowu te absurdalne nazywania kogoś - POstkomuchem a gdzie ty ( w domyśle ,,wy" , bo takich nawiedzonych jest więcej ) się wychowałeś/wychowaliście w Polsce czy w San Escobar , chłopie powinieneś się leczyć na nogi bo na głowę już za późno?
11-03-2019 ~ Też Oławianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Oławianinie”! Skąd ci przyszło do głowy, że ujawnianie afer i wzywanie radnych do działania w obronie praw ich wyborców, to obraza i sianie nienawiści? Jesteś POstkomuchem, że przyjąłeś tą ich zakłamaną narrację?
10-03-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Aron , przez twoje zwidy jestem prowokowany do odpowiedzi czyli do łamania zasad, ale zrobi to aby ci pomóc ;
z tego skrótu LGBT kojarzę tylko LG , mam TV z tej firmy, nieźle odbiera , czy jesteś koneserem telewizorów czy też fruwasz w przestrzeni między galaktycznej z tymi swoimi absurdalnymi poglądami?
Chłopie ogarnij się , daj sobie pomóc głupota jest wyleczalna .
10-03-2019 ~ Aron Szechter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
jak zwykle wulgarne epitety od środowiska oławiak LGBT ... homopropaganda jest obca cywilizacji łacińskiej --- faszyzm szerzony przez LGBT nie przejdzie !

juras zawsze powtarzał róbta co chceta .... wolność - a wy z LGBT jak zwykle zamordyzm faszyzm gwałty na dzieciach wprowadzacie ...
i to obowiązkowe gwałty z penetracją ... poczytaj program nauczania w szkołach jaki został wprowadzony przez LGBT

jeszcze raz do oławiaka --- Faszyzm lewicowych bojówek LGBT nie przejdzie .... !
10-03-2019 ~ odp. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Aron jesteś zwykłym hipokrytą, gadasz jak nawiedzony , nikt nikogo nie wysyła na mróz, wolontariat jest dobrowolny a zarazem szlachetny, nie obrażaj tysiące wspaniałych ludzi którzy kwestują co roku w WOŚP. Ta wasza grupa szyderców przeciwko normalności już nie długo po wyborach jesiennych ,,padnie" i znowu Polska będzie Polską.
...sorry , to co ty ssiesz i kumy ssiesz nikogo nieinteresujące , tylko żebyś zajady nie dostał?

Owsiakowi to możesz buty wiązać, dzięki waszej antyreklamie znowu Orkiestra WOŚP osiągnęła rekord-rupta tak dalej!
Do hasła STOP NIENAWIŚCI (dodałbym) i GŁUPOCIE!
P.S
Nie odpisuj, bo niech mi się z tobą gadać
09-03-2019 ~ Aron Szechter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
olawianin teraz to poleciałeś równo po Jurasie ... to on na mróz wysłał tysiące dzieci z puszkami karmi mrówkę całą milionami z puszek a ty z mową nienawiści do Wielkiej orkiestry ? a co ona przeszkadza działaczom z LGBT ? macie swoje środowiska nikt wam w du..... // no może nikt z normalnych :) --- wracając do podstępnej pełnej mowy nienawiści i antysemityzmu wyssanego ... no sorry oławiak ale ssać to ty pewnie co innego ssiesz... :)

jak ja was lubię wy homo LGBT za ten infantylny arogancki stosunek do wszystkiego co normalne ...
09-03-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Aron nie nudź, nie będę z tobą dyskutować, nie ten poziom, ty nie odróżniasz mowy nienawiści od mowy absurdu , przecież twoje wywody to flaki z olejem.
P.S
Owsiakowi to możesz buty wiązać, dzięki waszej antyreklamie znowu Orkiestra WOŚP osiągnęła rekord-rupta tak dalej! :D :P ;)
08-03-2019 ~ Aron Szechter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
olawianin ponawiam prośbę nie używaj mowy nienawiści nie nakręcaj spirali agresji -- czy każdy musie mieć serce ? czy nie można żyć z rozrusznikiem serca zafundowanym przez Jurasa Owsiaka ? ?

róbta co chceta --- sie ma !
08-03-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Aron nie nudź konia, gdzie tu jest mowa nienawiści(?).Czas raz na zawsze rozwiązać ten problem. Wydaje mi się , że wystarczy aby administratorzy naszych lokalnych portali społecznościowych zaczęli blokować te komentarze które są nie na temat i ewidentnie prowokują do spirali nienawiści, obrażają, używają urągającego słownictwa.
GP zaczęła blokować te absurdalne wpisy nie na temat w dodatku obraźliwe, można- można!

P.S
...BKK ... człowieka o łagodnym sercu ---- fakt po lewej stronie ale jednak- tobie Aron nawet przeszkadza po której stronie ma serce, ty pewnikiem i twój guru macie serce po prawej stronie, bo jakby inaczej prawdziwi patrioci- buha,ha,ha
08-03-2019 ~ Aron Szechter ( gość OSI) zgłoś naruszenie
oławiak czy pisząc te słowa przepełnione mową nienawiści miałeś na myśli BKK ... człowieka o łagodnym sercu ---- fakt po lewej stronie ale jednak
08-03-2019 ~ olawianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do BBK - nie wiem dlaczego, ale mam taka nadzieję, że działania podjęte na ostatniej sesji Rady Miejskiej przez naszych rajców nie będą gołosłowne w sprawie jegomościa który obraza i sieje nienawiść!
08-03-2019 ~ BKK ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego w wątku o mieszkaniach plus w Oławie wyłączono możliwość komentowania? To niesprawiedliwe i nieuczciwe względem osób chcących zareagować na totalnie absurdalny ostatni wpis!
02-03-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
nad rzeką na kocyku jest jeszcze taniej .... piwko w wodzie chłodzone ... jedziesz do Wrocławia płacisz 10 ... za lokal nie za piwo .. ważne gdzie i w jakim towarzystwie pijesz -- Oława to prowincja dobre piwo wypijesz w Probusie i wystarczy ... silić się na siedzenie pod ratuszem z butelką piwa Piast bez sensu nie ma tradycji i raczej nie będzie ... ml-łodzi wyjechali z Oławy ... a starzy nie będą siedzieć znają się jak łyse konie jeszcze z nasiadówek komitetu miejskiego PZPR w Oławie --- bezpartyjni wiadomo biedni nie obłowili się więc na działeczkach siedzą
02-03-2019 ~ do Mariana ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chyba twój ogródek jest pusty tak jak ty pesymisto
02-03-2019 ~ Marian ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Mocni to jesteście tylko w gębie i internecie, a ogródki stoją puste.
Mnie też stać ale zaraziłem się od Szkotów oszczędnością i nie lubię przepłacać, więc tak czy inaczej ogródki będą puste.

01-03-2019 ~ oławiak ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bardzo dobrze a kto powiedział ze po 8 zł piwo , i czy w ogóle piwo . jak komuś nie pasuje to do BIEDRONKI! Tak nawiasem mówiąc w zeszłym sezonie w rynku we Wrocławiu w ogródkach spotkać można było pełno oławian i piwo było w zeszłym roku po 10, 12 i drożej bez przesady ! Mnie zastanawia fakt taki iż nie bedzie już na pewno parkingu !
01-03-2019 ~ Vitek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
@Marian, pisz za siebie, inni mieszkańcy nie potrzebują adwokata, bo Ciebie i Twoich znajomych nie stać na piwo za 8 zł, a mnie stać.
01-03-2019 ~ Marian ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Piwo po 8 zł to nie na moją kieszeń i innych obywateli miasta, więc ogródki raczej się nie utrzymają.
To nie Wrocław, tylko sypialnia oławska.

OSI - OLAWA.INFO - Oławskie piwnice pod ratuszem będą udostępnione

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin