Dużymi krokami zbliża się sezon miejskich imprez plenerowych

- opublikowano: 21-02-2019

Przed nami cztery różne wydarzenia: Oławska Majówka, Oławski Dzień Dziecka, Święto Miasta – Dni Koguta oraz Letnie Party. Znamy już daty imprez i artystów, którzy pojawią się na scenie przed oławską publicznością.

Oławska Majówka – 3 maja – tereny rekreacyjne Oławy tzw. "Miasteczko"

Sezon miejskich imprez rozpoczynamy Oławską Majówką, na którą w tym roku zapraszamy 3 maja. Na scenie wystąpi polski raper PlanBe, łódzki zespół grający muzykę electro pop – KAMP! oraz KAMIL BEDNAREK.

PlanBe, czyli Bartosz Krupa (rocznik 1996) – polski raper i autor tekstów. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, ReTo, Bedoes czy Otsochodzi oraz wokalistami Smolasty i Sztoss.

15 września 2017 roku premierę miał jego debiutancki album pt. "Insomnia". Płyta dotarła do 4. miejsca Polskiej listy przebojów OliS a w sierpniu 2018 zdobyła status złotej płyty. KAMP! – zespół grający muzykę electro pop, założony w Łodzi. Brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u. Zadebiutowali w 2009 roku EP-ką "Thales One". W 2010 złonkowie KAMP! Wydali podwójnie "A-side" Heats / Distance of the Modern Hearts” przyciągając uwagę międzynarodowej publiczności.
23 listopada 2012 roku zespół wydał debiutancki album długogrający zatytułowany „Kamp!”. Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy i coraz większa popularność zaowocowały wieloma koncertami w klubach i na festiwalach, począwszy od Szanghaju, przez Londyn lub Pragę, aż po Los Angeles. Kolejne produkcje otworzyły zespołowi drzwi do regularnego promowania swoich materiałów za granicą.

KAMIL BEDNAREK– wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, na scenie od 2008 roku, kiedy to wraz z zespołem Star Guard Muffin wydaje epkę "Ziemia Obiecana". Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi "Mam Talent" i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila. W 2012 roku po zmianach w składzie powstał zespół BEDNAREK, z którym Kamil koncertuje. Za pierwszą płytę zespołu Bednarek przyjmuje się wysoko oceniany album „Jestem…”, który utrzymywał się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje, który uzyskał status diamentowej płyty. W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej.
Podczas koncertu usłyszymy zapewne utwory z płyt "Jestem...", "Oddycham", "Talizman" oraz „MTV Unplugged BEDNAREK”.

Dni Koguta – 22 i 23 czerwca – tereny rekreacyjne Oławy tzw. "Miasteczko"

Przedostatni weekend czerwca rezerwujemy na najważniejszą miejską imprezę, czyli Dni Koguta. Święto Miasta to nasz lokalny festiwal składający się z wydarzeń o różnym charakterze, wśród których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Tradycyjnie już odbędzie się Zlot Zabytkowych Pojazdów i – jak co roku – możliwe będzie zwiedzanie ratuszowej wieży oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej.
Dni Koguta są także okazją do wysłuchania na żywo występów gwiazd polskiej sceny muzycznej.Imprezę otwierają występy zaproszonych orkiestr dętych. Następnie wystąpi Oławska Orkiestra Dęta, która w tym roku obchodzi swój Jubileusz 10-lecia. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie występ popularnej gwiazdy muzyki POP - MARGARET. Drugiego dnia rozpoczynamy VIII Oławskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych, wieczorem bawić nas będzie KABARET MŁODYCH PANÓW. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ.

MARGARET, czyli Małgorzata Jamroży. Zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 minialbumem "All I Need". EP-ka promowana była przez singel "Thank You Very Much", który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także trzecim najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale.
W 2014 wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Add the Blonde", który uzyskał certyfikat platynowej płyty. Rok później Margaret wydała drugi album studyjny, zatytułowany "Just the Two of Us", który nagrała w duecie z Mattem Duskiem i który zdobył status platynowej płyty. W 2017 został wydany kolejny album artystki zatytułowany "Monkey Business". W 2018 z piosenką "In My Cabana" wystąpiła w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018, zajmując siódme miejsce. W tym samym roku jej piosenka "Byle jak" otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018.
Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards, Kids' Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki.

KABARET MŁODYCH PANÓW – na kabaretowej scenie od października 2004 roku, Młodzi Panowie: Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Bartek Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych.

Zespół VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ – powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty współny utwór "Ameryka" oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata.
Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” -  owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się "wejść do tej samej rzeki" - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Podczas koncertu usłyszymy dużo nowości, ale z całą pewnością nie zabraknie też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów.

Letnie Party – 7 września –  tereny rekreacyjne Oławy tzw. "Miasteczko"

Na największą miejską imprezę na zakończenie lata zapraszamy 7 września. Nie zabraknie Holy Festival, który w ubiegłym roku cieszył się dużą popularnością. Organizatorzy Holy Festival wpisali już Oławę do swojego kalendarza imprez, dlatego w ich imieniu zapraszamy na oławskie "Miasteczko". Na scenie jako główny artysta wystąpi raper Żabson. O kolejnych wykonawcach poinformujemy wkrótce.

ŻABSON – właściwie Mateusz Zawistowski (rocznik 1994) to popularny raper, który stał się idolem nastolatków dzięki swoim utworom takim jak: Księżniczki, Koperta, TRAPOLLO i Bingo. Swój pierwszy, debiutancki minialbum zatytułowany "NieKumam" wydał 14 marca 2015 roku. Drugą Epkę zaprezentował już rok później. 23 lutego 2018 wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "To Ziomal". Wydawnictwo dotarło do 3. miejsca OLiS. Żabson współpracował między innymi z Borixonem, Quebonafide, Białasem, Solarem czy Sitkiem. W 2018 roku uczestniczył wraz z Pezetem, Sitkiem i Sokołem w Projekcie Tymczasem.

Centrum Sztuki Oława

Zobacz konferencje prasową, w której mowa jest o imprezach plenerowych w Oławie w 2019 roku.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 7. )
24-02-2019 ~ Marian ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie mieszkaniec zakaz ruchu w Sienkiewicza stoi zawsze w czasie imprez.
Dziura jest prywatna może Pan sądzić sąsiada, że wykopał Panu dziurę. Ciesz się Pan że nic tam nie wybudowali bo by miał Pan z kim przez okno pogadać. Stawik jest fajny, żabki pływają, sama natura.
23-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
co stało się z amfiteatrem ? dla czego został zniszczony ? a teren po nim nie jest wyrównany do dzisiaj ... proste gdyby nie to zadaszenie z rur stalowych stałby do dzisiaj ... pytanie kto miał chrapkę na tą stal .... odpowiedź da ten kto zatwierdził rozbiórkę --- a co z tego miał jeden z drugim ... wiadomo nic nie ma darmo ...
23-02-2019 ~ mieszkaniec sienkiewicza 5/5A ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Burmistrzu. Pomimo moich próśb uregulowania postoju samochodów n ulicy Sienkiewicz przy zakładzie Przyrodoleczniczym , która to część stała sie de facto parkingiem, aż strach pomyśleć co się będzie działo w dniach imprez plenerowych. Nie dostaniemy się do naszych posesji. Prosimy więc o oznakowanie znakami poziomymi ulica zmuszając kierowców do przestrzegania prawa. Kodeks drogowy określa sposób parkowania na ulicy publicznej. jednocześnie prosimy na czas imprez zamknięcie tego odcinka drogi ustawiając zna zakaz wjazdu. Jeżeli nic się nie zmienieni to zorganizujemy protest lokatorski blokując wjazd na ulicę poprzez ustawienie swoich samochodów. Mam nadzieję, że pan podejdzie do tematu poważnie. Narazie mamy problem pękających budynków co niewątpliwie jest z powodu słynnego wykopu. pozdrawiam
22-02-2019 ~ Tran ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak głosowaliście, tak macie. Trzeba głosować na tego który o tym mówił głośno, że miasto sobie organizuje koncerty z pieniędzy podatników.
22-02-2019 ~ Ola ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Fajnie urządzać sobie imprezy z naszych podatków... Czy to rola samorządu?
22-02-2019 ~ Raper ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Może wreszcie na coś się przyda ten wielki ekran na zapleczu ośrodka.
21-02-2019 ~ Miro ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I stąd te planowane podwyżki za ogrzewanie ? Aby było z czego je sfinansować ?

OSI - OLAWA.INFO - Dużymi krokami zbliża się sezon miejskich imprez plenerowych
OSI - OLAWA.INFO - Raper PlanBe  zagra w podczas Oławskiej Majówki 2019
OSI - OLAWA.INFO - KAMP! zespół, grający muzykę electro pop, także zagra podczas Oławskiej Majówki 2019
OSI - OLAWA.INFO - Kamil Bednarek - to gwiazda Oławskiej Majówki 2019
OSI - OLAWA.INFO - MARGARET wystąpi podczas Dni Koguta 2019 w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Występ Kabaretu Młodych Panów to jedna z atrakcji Dni Koguta 2019 w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Zespół VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ to jedna z gwiazd Dni Koguta 2019 w Oławie
OSI - OLAWA.INFO - Letnie Party 2019, to propozycja dla młodych mieszkańców Oławy. W tym roku na letniej scenie wystąpi popularny raper ŻABSO

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin