Komunikat o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłu PM10

- opublikowano: 18-02-2019

Przekroczenia pyłu PM10 – Informacja z dnia 18.02.2019 r.

GIOŚ – Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu informuje, że w dniu 17.02.2019 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godzin w stacjach pomiarowych w: Dusznikach-Zdroju (powiat kłodzki), Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lubaniu, Nowej Rudzie (powiat kłodzki), Oławie i Wrocławiu.

Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać dzisiaj, tj. 18.02.2019 r.

Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu (szczególnie w godzinach wieczornych).

Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu:
1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania,
2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej.
3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza.

Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 2. )
21-02-2019 ~ kura domowa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
przy wale oławki od ul.kilińskiego działkowicze już usypali górę odpadów ze swoich działeczek-niepotrzebne wiadra plastikowe butelki przycięte gałęzie i wszelakie śmieci,góra rośnie no cóż porządki wiosenne, za chwilę zostanie podpalona ta górka odpadów, czarny ,gęsty dym będą wdychać wszyscy którzy wybiorą się do parku na spacer,reszta smogu powędruje na okoliczne domy,w kierunku szkoły itp,może straż miejska wreszcie zainterweniuje,a może tabliczka w tym miejscu informująca o zakazie spalania śmieci,a może dla przykładu ukarać finansowo śmieciarzy-działkowców (góra odpadów usypywana i podpalana jest od wczesnej wiosny do póżnej jesieni,i tak co roku)myślę,że to zjawisko też przyczynia się do jakości powietrza w naszym miescie.
20-02-2019 ~ Rolof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy burmistrz cokolwiek z tym robi?


najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin