Pod naszym patronatem: Amore Italiano in opera - Gala Karnawałowa | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaDopłata za wodę i ścieki do końca kwietnia 2019

- opublikowano: 04-02-2019

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie: zmiany Uchwały Nr L/330/18 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 27 września 2018r. w sprawie dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Oława na okres trwania zatwierdzonej taryfy przez organ regulacyjny Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Przyjęta zmiana wprowadza zapis:
Uchwała podlega ogłoszeniu w sposób zwyczajowo przyjęty.
Dopłaty, o których mowa w §1, obowiązują od dnia wejścia w życie nowych taryf dla zbiorowego zapotrzebowania w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków zatwierdzonych przez organ regulacyjny do dnia 30 kwietnia 2019r.


O sprawie nowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Oława było bardzo głośno w oławskich mediach, chodzi oczywiście o fakt znacznej podwyżki opłat, która wynikła z nowych przepisów, które odebrały możliwość kształtowania tych stawek lokalnym samorządom.

Jak poinformował we wrześniu prezes Przemysław Daca z Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie do Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej trafiło 2561 wniosków taryfowych od lokalnych przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych z tego zatwierdzono 2294 taryf. Ponad 2 tys. nie przewiduje podwyżek cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, a jeżeli one są, to niewielkie i wynikają m.in. z inflacji. Około 125 taryf przewiduje natomiast podwyżkę opłat za wodę i ścieki.

Na skierowanie do wojewódzkiego sądu administracyjnego zaakceptowanych taryf przez Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zdecydowały się obok Oławy jeszcze samorządy m.in. z Karczewa w woj. mazowieckim i Fromborka z woj. warmińsko-mazurskiego. Do czasu więc rozstrzygnięcia sprawy UM w Oławie zdecydował się przedłużyć do końca kwietnia dokonywanie dopłat różnicy z budżetu miasta wynikającej z obowiązującej w chwili obecnej nowej, wyższej taryfy.

W uzasadnieniu przyjętej uchwały czytamy.

W dniu 21 maja 2018 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wydało decyzję nr WR.RET.070.213.2018.MK zatwierdzającą taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Oława. Od tej decyzji złożone zostało odwołanie do Prezesa Wód Polskich. Jednakże organ odwoławczy nie uwzględnił naszych argumentów i utrzymał w mocy pierwotną decyzję. W chwili obecnej przedmiotowa decyzja została przez nas zaskarżona do sądu i jednocześnie wystąpiliśmy do organu zatwierdzającego taryfę o wstrzymanie jej wykonania, jednakże Wody Polskie odmówiły nam wstrzymania jej wykonania. Tym samym z jednej strony zmuszeni jesteśmy obciążyć naszych mieszkańców kosztami zużycia wody według nowych, wyższych, taryf, które zostały zaskarżone do sądu. Nadmienić należy, że do dnia dzisiejszego sąd nie wydał jeszcze wyroku. Po korzystnym sądowym rozstrzygnięciu należałoby dokonać ponownych przeliczenie kosztów i dokonać zwrotów, tak powstałych nadpłat, mieszkańcom. Aby uniknąć powstałego zamieszania prawnego, przedkładam Wysokiej Radzie powyższy w pełni uzasadniony projekt uchwały wnosząc o jej przyjęcie.

D.S.

zwiń pole komentarza
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 61. )
15-02-2019 ~ Siostra Anastazja ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Miałam koszmarny sen! Przyśniła mi się Matka Boska z Wałęsą w klapie. Koszmar!
15-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popcorn! Doskonale podsumowałeś sposób działania totalnej opozycji. Dokładnie tak jest.
15-02-2019 ~ Bolek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Skoro ktoś umieścił tu taki wielki wizerunek Wałęsy, to chyba warto przeczytać krótką refleksję :

„Jesteśmy to winni śp. Janowi Olszewskiemu za „nocną zmianę”, Stoczniowcom pomordowanym w 1970 roku, Górnikom pomordowanym w Kopalni „Wujek”,pozostałym Ofiarom więzionym i pomordowanym w czasie „stanu wojennego” i później, a także wszystkim Polakom za okrągły stół”.

Zobacz, co jesteśmy im wszystkim winni pod zakładką „Aktualności” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”

15-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Internauta, gdybyś trochę jak mówisz ogarnął temat zauważyłbyś, że większość dyskusji tego forum sprowadza się tu do problemu kto za to odpowiada. Jeżeli nasi to zamiatamy temat pod dywan, jeżeli oni robimy aferę choćby dowody istniały tylko w wirtualnej rzeczywistości. Nic nie potrafimy obiektywnie osądzić bo tak jak Tobie chociaż podpisujesz się liczbą pojedyncza wydaje się że przemawiasz w imieniu społeczności.
15-02-2019 ~ internauta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn- nic o tym nie sądzimy , bo z tobą jak i z twoim guru nie zamierzamy dyskutować . Ogarnij się chłopie tematem dyskusji jest woda a nie światopogląd. Pytania kieruj do swojego guru, nadajecie na tych samych falach.
15-02-2019 ~ Rolof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale tylko jedna osoba tutaj pluje jadem, więc ta czerwona płachta to chyba działa tylko na Rolfa a nie na pozostałych. Nawet jakby mieszkał w Polsce to nie wiem czy bym chciał się do niego pofatygować. Ja się urodziłem po 89 roku to by mnie zwyzywał od komunistów i ubeków, albo dziecko komunistów i ubeków, a ja wrażliwy jestem na tym punkcie, bo akurat mój pradziadek był AKowcem i został zakatowany przez UB, dziadek z uwagi na pochodzenie (syn AKowca) był prześladowany przez komunistów, a ojciec nie mógł wyjechać z babcią na leczenie za granicę na które zrzuciła się cała okoliczna społeczność, bo zażądano od niego podpisania lojalki. Więc jakby mi jakiś niemiec powiedział to co ma zwyczaju mówić do osób o innych poglądach niż on to mógłbym nie wytrzymać, dlatego nie mam zamiaru z tym kimś się spotykać czy rozmawiać na żywo. Mając na względzie przeszłość mojej rodziny ciężko mi szanować osobę, która akurat w PRLu paszport dostała, która chołbi tutaj osobę, której rodzina będąc w AK dziwnym trafem zamiast być prześladowana przez komunistów dostaje dom na Żoliborzu.
14-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
kusi mnie jeszcze zgodne z konstytucją oderwanie od kościoła europejskie państwo, co o tym sądzicie?

foto
14-02-2019 ~ apel ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn z wiadomym nickiem pod przykrywką ,,gościa' który go popiera , bo jest ich tylko dwóch apeluję do was - NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!
14-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ja tu sobie tylko ironizuję jak prosty dzban i czekam aż jakiś inteligent wskaże mi właściwą drogę... 3,2,1...
14-02-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popcorn! Prawda i fakty, to nie są poglądy. Tym hejterom nie podoba się prawda i nie podobają się fakty obnażane przez Rolfa. I tyle w tym temacie. Jak to mawiał Lenin? Jeśli fakty nie pasują do ideologii, to tym gorzej dla faktów. Czy nazwanie komucha komuchem to zły język?
14-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
rozumie, że poglądy Rolfa mogą się nie podobać, tak samo jak język którego używa... ale "publikuje" tu pod nazwiskiem jako jedyny, czy ktoś z krytykantów pofatygował się do niego i twarzą w twarz lub telefonicznie powiedział to co myśli w formie jak tutaj?

mówiłem, nie zgadzasz się ignoruj... a tak jest niezły ubaw z tego gdy działa on jak czerwona płachta na byka i wyzwala głęboko skrywane instynkty których kultura w normalnych warunkach nie pozwoliłaby upublicznić

foto
14-02-2019 ~ kapituła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ou,ou jak widać lista kandydatów się zawęża , jest ich właściwe dwóch , czekamy na propozycje i opinię.
14-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Znowu jakiś ubecki troll podpisuje się moim imieniem. Nie potrafisz POstbolszewicka kanalio wymyślić jakiegoś swojego Nicku, tylko musisz podszywać się pode mnie? Daj sobie z tym spokój, bo jak cię znajdę, a jak tylko będę chciał, to cię znajdę, to sam siebie będziesz żałować.
14-02-2019 ~ kapituła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drodzy Internauci kogo mianujemy do zaszczytnego tytułu ,,DZBANA TYGODNIA" za bezsensowne wpisy nie na temat, za sianie nienawiści ?? ??
13-02-2019 ~ Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
żeby nazywać PiS prawicą, to trzeba być kompletnym ignorantem
13-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy wierzycie w to, że Prezes czegoś nie wiedział? Że posadził na baaardzo eksponowanym stanowisku państwowym oraz w spółce Srebrna człowieka którego nie prześwietlił? ŻART! Takie bajki tylko w TVPiS i Trwam!
13-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co jest "gościu", wielbicielu ubeczki-"ktośki"? Chcesz przemalować niepodlegócciową prawicę na komunistów, a komunistów na patriotów? Ale cię pogięło - w chińskie 88! I kto cię teraz wyprostuje?
13-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
no to policzmy: Kryże, Piotrowicz, Wolski, Król, Targalski, Kujda... ktoś jeszcze? śmiało...

mówicie, że Ci którzy teraz znaleźli Kujdę w Srebrnej jednocześnie ukrywają u Szwedów Michnika, wystawiają do Europarlamentu Millera, Cimoszewicza, Belkę, wracają ulicę Armii Ludowej Warszawie? tak?

ok.
13-02-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Taka prawda z tym Kujdą nie wiedział ,dobrze wiedział i podzielam zdanie Ktośki. Proponuję przyznawanie nominacji w kategorii DZBAN TYGODNIA , na naszym forum , lista kandydatów już wkrótce
13-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do: co się z narodem dzieje?

Niemcy budując gazociąg z Rosją chcą zapłacić za oblężenie Stalingradu to można się cofnąć do XX wieku... jeżeli Polacy chcą chociażby zwrotu zagrabionych dzieł sztuki to już nie.

Jeżeli umówimy się, że ogon to noga to ile koń ma nóg?


13-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To dlaczego „totalna opozycja” i całe jej zaplecze tak potwornie szkodzi Polsce i Polakom? Kto za tym stoi? Krasnoludki? Raczej kolejne pokolenie Krasnoarmiejców. Zobacz, co Putin wyprawia na całym świecie. Bez potężnej agentury nie zdziałałby nic. Myślisz, że Putin jest taki głupi i zrezygnował z utrzymania wielotysięcznej agentury w Polsce? To ty jesteś głupi i to jak but z lewej nogi!
13-02-2019 ~ co się z narodem dzieje? ( gość OSI) zgłoś naruszenie
29 lat po upadku komuny a tu proszę dalej agencji bezpieki, sługusy Kremla, komunistyczna mafia - podobno są wszędzie; otwierasz lodówkę agenci, otwierasz piekarnik - agent, podnosisz deska -agent, ktoś puka do drzwi - agenci, ktoś oferuje nowe pakiety reklamowe- agenci ,przychodzi kominiarz też agent - pewnie chce założyć posłuch w kominie, włączasz TV - obcy agenci ( poza publiczną tam ich nie ma), sprzątaczka na klatce - pewnie agentka , bo podsłuchuje , kto stoi za podwyżką wody(?)- pewnie agenci UB, SB , WC, NKWD, Stasi, GRU, Łubudubu ?? ?? ?? ?
Ludzie zejdźcie na ziemie, czas się opamiętać, żyjemy w XXI wieku. :* :D ;) :)
13-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tusk: Wolę politykę ciepłej wody w kranie.
12-02-2019 ~ bul,bul,bul ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Głównym tematy forum jest WODA i jak widać lanie wody niektórzy opanowali do perfekcji.
12-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ktośka! Gdyby Jarosław Kaczyński wiedział o agenturalnej przeszłości Kujdy, to nie dopuściłby do obsadzenia nim tak ważnego stanowiska. Akta Kujdy były w utajnionych zbiorach IPN. Nie wiedziałaś o tym? Czy ty w ogóle cokolwiek wiesz? Nic nie wiesz, tylko wymyślasz, bo za trollowanie płaci ci Kreml.

Tak się przejęłaś jednym byłym agentem SB w PiS, a tymi setkami tysięcy byłych agentów komunistycznej bezpieki w PO/PSL/SLD itd. w ogóle się nie interesujesz? Ciągle czynni agenci POsowieckiej agentury też cię w ogóle nie interesują? Nie interesuje cię też, co wyprawia taki np. „Bolek”, kompromitując Polskę na cały świat?
12-02-2019 ~ Edi ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PiS zawodzi, ale powrót do władzy PO nawet w koalicji to najgorsza rzecz dla Polski
12-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf, a czemu Kujdę wywalają ze stanowiska? Bo dziennikarze się wykazali. PiS teraz bezczelnie udaje, że niczego nie wiedzieli. Głupa palą jak nic. Chcesz mi wmówić, ze Prazes nic nic wiedział ?? ?? ? Takie bujdy do możesz wmawiać dzieciom w PiSskownicy. Obłudnicy jedni !! !! !! !

"Klęczą przed figurą, a diabła mają za skórą" !! !!
12-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Byli współpracownicy SB są wszędzie, jednak w PiS jest ich bardzo niewielu i, jak widać, są demaskowani i wywalani z urzędów. Czy POstkomunistyczna mafia (PO, .Nowoczesna, PSL, SLD, Kukizy i inne Biedronie, czy Palikoty) wywaliły z publicznych stanowisk chociaż JEDNEGO byłego esbeka?
Nie, ani jednego, więc opłacana z Kremla POstbolszewicka trollko p.t. Ktośka, zamknij się. Zobacz najpierw belki w twoich oczach, zanim zaczniesz szukać pyłku w oczach innych.
12-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ciiiii....

youtube.com/watch?v=B8FoSuIfiR0foto
12-02-2019 ~ do Ktośki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Twój wpis uderza w same jądro dobrej zmiany i za to szacun a kapitan bomba za takie durne wpisy niech se wsadzi lont w 4 litery i leci tam gdzie Gagarin, może ufoki uwierzą w te dyrdymały? :D
12-02-2019 ~ kapitan bomba ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ... sługusy nie tylko kremla te (...) ... z UB...SB....PZPR to sprzedajne (...) do wynajęcia ---- oni służyli okupantowi i bez znaczenia jest dla nich kto będzie okupantem ważne aby dał im władzę --- wrócą Rosjanie wyciągną książeczki PZPR.... legitymacje UB i pobiegną przywitać nowych okupantów
11-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oj jaka szkoda, ze za kilka miesiecy wybory. Trzeba będzie niestety pożegnać tych znanych opozycjonistów z czasów Polski Ludowej.... Piotrowicz, Kujda, Przyłębski (TW Wolfgang), Kryże i inni... oj jaka szkoda :( ((( ;)11-02-2019 ~ Czapajew ( gość OSI) zgłoś naruszenie
.....widać że gość ma problemy z rzeczywistością.
10-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wiem, jakiego Karola znasz, jednak ten z całą pewnością jest ubeckim kłamcą i fałszuje historię, w celu szkalowania antykomunistów i niepodległościowców, przy czym określenie „ubecki” odnosi się nie tylko do oryginalnego pokolenia UB, ale też SB i ich kolejnego pokolenia, bo to ta sama komunistyczna mafia, tylko przepoczwarzona w POstkomunistów. To zawsze byli i nadal są wrogowie Polski i sługusy Kremla.
10-02-2019 ~ och Karol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli to jest ten Karol którego znam, to czy tak młody człowiek może być ubeckim kłamcą czy postbolszewickim sługusem Kremla?
Po za tym jest to człowiek inteligentny i wykształcony - magister historii, wiec historie Polski ma w paluszku.
10-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I jeszcze jedno, Karolu, ubecki kłamco. Od 1 stycznia 1972 granica PRL-NRD została otwarta i nie trzeba było mieć paszportu na wyjazd do NRD. Każdy, kto miał dowód osobisty, mógł dowolnie przekraczać tę granicę, kiedy tylko chciał.
10-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Karol, czyli postbolszewicki sługus Kremla i kolejnego pokolenia UB, jak zwykle łże, aż się belki wyginają, żeby tylko oczernić i oszkalować społecznika i działacza niepodległościowego.

Wyjazdy do NRD były w latach 1970 - 1975, na podstawie międzyrządowej umowy o oddelegowywaniu kilkudziesięciu tysięcy polskich pracowników do pracy w fabrykach w NRD. Jechał, kto tylko chciał, bo wbrew ówczesnej propagandzie, panowało w tym czasie w Polsce duże bezrobocie. Ludzie byli kierowani do NRD wprost z urzędów zatrudnienia, szczególne z Polski wschodniej, jak np. z Kielc, albo poprzez polskie fabryki, które prowadziły w tym celu dodatkowy nabór.

Zaś paszporty w jedną stronę dla szczególnie niewygodnych opozycjonistów były wydawane w latach 1981 – 1983 i to nie do NRD, bo tam nikt z takim paszportem nie był przyjmowany.

Fałszujesz historię postbolszewicki pomiocie. Dobrze ci za to płacą? Już niedługo dostaniesz za to nieco inną zapłatę. Czasy POstkoministycznej mafii dobiegają nieuchronnego końca.
10-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A to ciekawe, bo większość ludzi, których znam jak potrzebowali wyjechać za granicę to mieli tylko jeden wybór albo podpisanie lojalki albo odmowa wydania paszportu.
09-02-2019 ~ Karol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To ciekawe Rolfie? Więzienie albo paszport, a ty wybrałeś paszport i ... NRD.
Jako opozycjonista bez przeszkód mogłeś wyjechać na Zachód. Znam ludzi, którzy dzięki temu trafili do RFN, a potem do USA, a ty wybrałeś NRD. Tyle, że wiemy dobrze, żadnym opozycjonistą nigdy nie byłeś i bajki teraz opowiadasz.
09-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak samo, jak wszyscy aktywni opozycjoniści, którym ubecja zaproponowała albo więzienie albo paszport w jedną stronę, postbolszewicki hejterze. Dobrze ci Kreml płaci?
09-02-2019 ~ rokita ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ze względu na wiek pewnikiem pierwszy będzie w piekle , ale to ma też dobre strony, bo zagrzeje miejsce dla swoich wyznawców !
09-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak już wyzywasz wszystkich od ubeków, to opowiedz lepiej jak paszport dostałeś w PRLu.
09-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jaki ubecki hejter, który nie potrafi odróżnić dobra od zła, podszywa się pod moje imię. Ta ich nienawiść zeżre ich żywcem. Ale spoko. Wasz koniec zbliża się wielkimi krokami. Pytanie tylko, czy starczy dla was miejsca w piekle, oj, będzie bardzo ciasno.
09-02-2019 ~ Igor ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Reasumując w Oławie miastem rządzi PIS z BBS a powiatem Pis w egzotycznej koalicji. Oławski Pis ma ma za sobą rząd , który może pomóc w oławskich inwestycjach np. drogi. Zastanawiam się dlaczego w Oławie nie korzysta się z programów rządowych .
09-02-2019 ~ więcej pokory ( gość OSI) zgłoś naruszenie
..... zbudowało Armię z prawdziwego zdarzenia- ciekawe , ruskie w 3 dni przeszliby przez Polskę bez żadnych strat, zbudowało silną pozycję Polski w świecie- chyba raczej we wszechświecie , rozbiło gigantyczne mafie przestępcze-ciekawe a kto siedzi , bo jak na razie ci co podobno kradli mieli siedzieć , ale nie siedzą a ci z dobrej zmiany za to siedzą?
08-02-2019 ~ Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pis po jedno zło
08-02-2019 ~ zdumiony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf jak to jest tamci nakradli a zamykają tych z dobrej zmiany?
08-02-2019 ~ zenio ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W czasach jednocyfrowego bezrobocia urzędy pracy powinny działać inaczej niż wtedy, gdy bez pracy pozostawał co piąty dorosły obywatel. Potrzeby rynku pracy się zmieniają, prywatne agencje pośrednictwa z powodzeniem rekrutują bezrobotnych na właściwie dowolne stanowiska, a jednak czas w urzędach pracy zatrzymał się co najmniej dekadę temu.
Bezrobotni przychodzą do urzędów nie po to, by znaleźć pracę, ale by zostać objętymi ubezpieczeniem zdrowotnym.
Także pracodawcy od lat wybierają korzystanie z usług agencji zatrudnienia, które działają sprawniej niż urzędy i choć za swoje usługi pobierają opłaty, to dają gwarancję prawidłowego wyselekcjonowania kandydatów do pracy.
Urzędy do likwidacji albo do głębokiej reformy!
08-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Olo! Zanim znowu napiszesz coś tak potwornie durnego, to najpierw zapoznaj się z ustawowym zakresem działania Urzędów Pracy. Nie masz zielonego pojęcia ani o zadaniach własnych tych urzędów ani o działaniu administracji ani o gospodarce ani o rynku pracy. Skoro dzisiaj nie masz pracy, to znaczy że jesteś śmierdzącym leniem i pasożytem, najwyraźniej trollującym za pieniądze Kremla.
08-02-2019 ~ Olo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"zlikwidowało bezrobocie,"
skoro bezrobocie zlikwidowane to po co jeszcze istnieją Urzedy Pracy w kazdym powiecie i województwie. Nie ma bezrobotnych to urzednicy nie sa tam potrzebni. A zatrudnienie w tych urzędach nadal rośnie.
Jestem ponad rok zarejestrowany w PUP( bez prawa do zasiłku) i ani jednej oferty pracy nie dostałem z tego urzędu . Muszę tylko chodzić i rejestrować się w wyznaczonym terminie. Urzędnicy maja pseudozajęcie to żadne pośrednictwo pracy.
08-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nieprawda! PiS, to nie PO ani nie PZPR, gdzie szefów regionów wyznacza centrala. W PiS szefowie regionów są wybierani w regionach, oddolnie, a ponieważ cały wrocławski region jest naszpikowany POstkomunistami, to również wrocławski PiS jest zdominowany przez POstkomunistyczne układy. Trzeba być kompletnie ślepym, żeby tego nie widzieć, albo być płatnym kremlowskim trollem (niepotrzebne skreślić).

Komuniści, a potem POstkomuniści budowali swoją mafię najpierw przez 45 lat komuny, a potem przez prawie 30 lat POstkomuny i zainstalowali się dosłownie wszędzie, we WSZYSTKICH dziedzinach życia publicznego, gospodarczego, a nawet kulturalnego. Oczywiście zainstalowali się też „Solidarności” (z „Bolkiem” na czele), w PiS, a nawet w Kościele. Żeby to wyplenić, trzeba przynajmniej kilkunastu lat.

Jednak, mimo tego, w ciągu ostatnich trzech lat PiS postawiło Polskę na nogi, zlikwidowało nędzę i biedę, zlikwidowało bezrobocie, rozwinęło gospodarkę, zbudowało Armię z prawdziwego zdarzenia, zbudowało silną pozycję Polski w świecie, rozbiło gigantyczne mafie przestępcze itd. itd.

Nawet kilkuset Brezdeni w PiS nie jest w stanie tego ani zmienić, ani zablokować dalszego rozwoju i dalszych reform. Więc przestań szczekać na PiS, jak wściekły pies na karawanę.
07-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A tego "guru z Wrocka" kto namaścił, szefów województw wskazuje przecież ścisłe kierownictwo partii.
Od kilku lat powtarzasz, że PiS musi się oczyścić, skoro nie potrafiło oczyścić własnych szeregów przez kilka lat, to w jaki sposób wyborcy mieliby powierzyć im kierowanie czymkolwiek skoro nie radzą sobie z własną partią?
CO do posłowania Brezdenia, to wystarczy, że Kempa, Babiarz, P. Czarnecki, Świat albo Stachowiak - Różecka zdecydują się na start do europarlamentu i się dostaną, wtedy Brezdeń z automatu zostaje posłem. Więc ja bym się raczej nie założył o to, że w tym roku nie zostanie posłem, tym bardziej, że pojawiały się informacje o starcie pani Kempy do europarlamentu.
06-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brezdenia na listach umieszcza jego guru z Wrocka, a nie PiS w ogóle, a już najmniej ma z tym wspólnego centrala PiS w Warszawie. Tajemnicą poliszynela jest przecież, że wrocławski pseudo-PiS jest na usługach wrocławskiej POstkomuny i dlatego PiS we Wrocku przegrał wybory tak sromotnie.

PiS musi wyczyścić swoje szeregi z takich Brezdeni i ich opiekunów na wojewódzkich szczeblach, ale nie da się tego zrobić wszędzie z dnia na dzień, bo codziennie pchają się do PiS albo zwykli karierowicze, albo POstkomunistyczne wtyczki. To wymaga czasu i ciężkiej pracy, a tu trzeba jeszcze rządzić krajem, naprawiać potworne szkody wyrządzone Polsce przez POstkomunę, rozwijać gospodarkę i odpierać coraz to nowe wściekłe fałszywe ataki na PiS ze strony POstkomuny.

Ale damy radę, spokojna czaszka. Brezdeń posłem PiS nie będzie, to jest pewne. Już raz próbował i dostał kopa od wyborców. Teraz może być już tylko gorzej.
06-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przyjmując twierdzenia Rolfa należałoby uznać, że tym PiSem to jakieś chyba głupki zarządzają, bo skoro Brezdeń jest farbowanym lisem i szkodzi, to dlaczego od tylu lat zarządza oławskim PiSem i jest wystawiany jako kandydat na eksponowane stanowiska (burmistrz, starosta, wysokie miejsce na liście do parlamentu)?
A może po prostu jest tak, że cały ten PiS, to po prostu takie Brezdenie albo Misieiwcze?
06-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Żeby bardziej uwiarygodnić farbowanie fałszywych pisowców, z Brezdeniem na czele.
05-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego zatem w trakcie głosowania, na liście wyborczej obok wybranych kandydatów z PiS (w tym twojego ukochanego Brezdenia) było logo PiS? Na żadnej innej liście nie było, tylko akurat przy tych kandydatach.
05-02-2019 ~ abc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Obecna koalicja rządząca Oławą to PiS i BBS !
Powiatem także rządzi Pis w koalicji.
05-02-2019 ~ NOT AS. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Szanowni Oławianie obecna koalicja rządząca Oławą to przysłowiowa granda banda ,która robi z Oławian
cieci , a polega to na tym ,że mamy spółkę gminną , która powinna słuchać i działać na rzecz społeczności Oławskiej, a ona działa na przekór tej społeczności , bo tą spółką rządzi Prezes ,który ma społeczeństwo i Radę Miasta w D...E działa tak jak mu Platforma nakazała .
05-02-2019 ~ smakosz wody ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dalej nie kumam, po co te odwołanie do sądu i pytanie zasadnicze- czy prezes zostanie odwołany jeśli burmistrz przegra w sądzie a tak naprawdę przegrają konsumenci czyli my- podatnicy którzy utrzymują jednego i drugiego?
04-02-2019 ~ tia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Sprawa jest bardzo prosta. Zmieniło się prawo w tym zakresie i teraz stawki akceptuje nie samorząd tylko Wody Polskie. Natomiast wnioskodawcą wskazującym wysokość stawki nadal jest ta sama osoba czyli miejska spółka wodociągowa (ZWiK). Więc w tym wypadku Wody Polskie klepnęły stawki zaproponowane przez prezesa ZWiK, którego pracodawcą jest nie kto inne jak burmistrz Frischmann (gdyż miasto jest właścicielem ZWiK). "Winnym" podniesienia stawek za wodę i ścieki jest bezpośrednio prezes ZWiK, a pośrednio burmistrz.
04-02-2019 ~ smakosz wody ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co jest grane z tą wodą , kto tu zawinił z tą podwyżką a kto się skompromitował? Dlaczego totalna opozycja radnych nie podejmuje poważnej dyskusji na temat wzrostu cen wody ?

OSI - OLAWA.INFO - Dopłata za wodę i ścieki do końca kwietnia 2019

najnowsze tematy:
komentowane
reklama
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | redakcja | reklama | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin