Dopłata za wodę i ścieki do końca kwietnia 2019

- opublikowano: 04-02-2019

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie: zmiany Uchwały Nr L/330/18 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 27 września 2018r. w sprawie dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Oława na okres trwania zatwierdzonej taryfy przez organ regulacyjny Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Przyjęta zmiana wprowadza zapis:
Uchwała podlega ogłoszeniu w sposób zwyczajowo przyjęty.
Dopłaty, o których mowa w §1, obowiązują od dnia wejścia w życie nowych taryf dla zbiorowego zapotrzebowania w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków zatwierdzonych przez organ regulacyjny do dnia 30 kwietnia 2019r.


O sprawie nowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Oława było bardzo głośno w oławskich mediach, chodzi oczywiście o fakt znacznej podwyżki opłat, która wynikła z nowych przepisów, które odebrały możliwość kształtowania tych stawek lokalnym samorządom.

Jak poinformował we wrześniu prezes Przemysław Daca z Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie do Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej trafiło 2561 wniosków taryfowych od lokalnych przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych z tego zatwierdzono 2294 taryf. Ponad 2 tys. nie przewiduje podwyżek cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, a jeżeli one są, to niewielkie i wynikają m.in. z inflacji. Około 125 taryf przewiduje natomiast podwyżkę opłat za wodę i ścieki.

Na skierowanie do wojewódzkiego sądu administracyjnego zaakceptowanych taryf przez Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zdecydowały się obok Oławy jeszcze samorządy m.in. z Karczewa w woj. mazowieckim i Fromborka z woj. warmińsko-mazurskiego. Do czasu więc rozstrzygnięcia sprawy UM w Oławie zdecydował się przedłużyć do końca kwietnia dokonywanie dopłat różnicy z budżetu miasta wynikającej z obowiązującej w chwili obecnej nowej, wyższej taryfy.

W uzasadnieniu przyjętej uchwały czytamy.

W dniu 21 maja 2018 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wydało decyzję nr WR.RET.070.213.2018.MK zatwierdzającą taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasto Oława. Od tej decyzji złożone zostało odwołanie do Prezesa Wód Polskich. Jednakże organ odwoławczy nie uwzględnił naszych argumentów i utrzymał w mocy pierwotną decyzję. W chwili obecnej przedmiotowa decyzja została przez nas zaskarżona do sądu i jednocześnie wystąpiliśmy do organu zatwierdzającego taryfę o wstrzymanie jej wykonania, jednakże Wody Polskie odmówiły nam wstrzymania jej wykonania. Tym samym z jednej strony zmuszeni jesteśmy obciążyć naszych mieszkańców kosztami zużycia wody według nowych, wyższych, taryf, które zostały zaskarżone do sądu. Nadmienić należy, że do dnia dzisiejszego sąd nie wydał jeszcze wyroku. Po korzystnym sądowym rozstrzygnięciu należałoby dokonać ponownych przeliczenie kosztów i dokonać zwrotów, tak powstałych nadpłat, mieszkańcom. Aby uniknąć powstałego zamieszania prawnego, przedkładam Wysokiej Radzie powyższy w pełni uzasadniony projekt uchwały wnosząc o jej przyjęcie.

D.S.

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 120. )
21-02-2019 ~ Anonim ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ty wyssałeś bezdenną głupotę, ale nie wiadomo skąd, pewnie z piekielnych mocy.
20-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pytanie jeśli ojcem dziecka jest Polak a matką żydówka co wysysa ich dziecko ?
20-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ustawa „447” obowiązuje w USA, nie w Polsce, podobnie jak polskie ustawy nie obowiązują w USA. Zatem ustawa ta nie ma dla Polski żadnego znaczenia. Polska nie jest w ogóle wymieniona w tej ustawie, bo Polski w czasie holokaustu nie było. Za wszystkie krzywdy wyrządzone Żydom w czasie niemieckiej okupacji na terenie dawniejszej i dzisiejszej Polski ponoszą Niemcy.

To samo dotyczy okresu powojennego, kiedy dawne tereny Polski były okupowane przez Rosję. Do roku 1989, a właściwie do roku 2015, tereny dawnej i dzisiejszej Polski były okupowane i zarządzane przez sowiecką i posowiecką agenturę.

Wszelkie roszczenia majątkowe dotyczące tych okresów dotyczą zatem Niemiec i Rosji, ale w żadnym wypadku Państwa Polskiego.

Poza tym, za roszczeniami nienależącymi do żadnych spadkobierców stoją jedynie niektóre organizacje żydowskie, niemające żadnej legitymacji do występowania w imieniu całego Narodu Żydowskiego i sterowane prosto z Kremla, podobnie jak większość polityków amerykańskich „demokratów”. To są tacy sami „demokraci”, jak KOD w Polsce.

Co do obelżywych słów świeżo upieczonego p.o. szefa izraelskiej dyplomacji, Israela Katza, w stosunku do Polaków, to on jest takim samym reprezentantem Narodu Żydowskiego, jak TuSSki, KomoRuski, Schetynescu, czy Kopaczka smoleńska przynajmniej na metr, byli reprezentantami Narodu Polskiego. Oni też wygadywali różne rzeczy, aż w końcu Naród Polski pogonił ich od władzy.

Jasne są też powody, dla których Katz dopuścił się takiej obelgi w stosunku do Narodu Polskiego. Opisałem to w moim krótkim felietonie p.t. „Co dzieje się z władzami Izraela?” opublikowanym na stronie „Stanowice-marcinkowice.hpage.com” pod zakładką „Aktualności”.
20-02-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kiedy wreszcie zrobicie porządek z mową nienawiści na waszym portalu, kiedy zrobicie porządek z usuwaniem komentarzy nie na temat.
20-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ustawa 447 zezwala Departamentowi Stanu USA na pomoc stowarzyszeniom zrzeszającym ofiary Holocaustu w odzyskiwaniu majątków żydowskich, które nie mają spadkobierców. 

- Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki - powiedział Israel Kac, pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela.

20-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uprzejmie dziękuję administratorowi portalu za wykasowanie komentarzy internauty używającego nicku „Isaak Solzman”, zniesławiających moją osobę. Proszę jednocześnie o rozważenie usunięcia komentarzy tej samej osoby, zawierających treści antysemickie, bowiem, wobec aktualnej sytuacji, są to komentarze de facto antypolskie.
19-02-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie którzy a właściwie dwóch najwyraźniej nie wiedza kiedy ze sceny zejść aby do końca się nie ośmieszyć.
19-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
abstrahujac od tej obustronnej wymiany uprzejmosci to przy obecnie prowadzonej w Europie polityce historycznej polski Zyd mieszkajacy w Niemczech musi miec ciezko, ja bym nie wiedzial co myslec.

czytalem plotki, ze izraelski premier powiedzial co powiedzial poniewaz polska delegacja w mowie konczacej szczyt V4 planowala uzyc zwrotu "niemieccy nazisci" i nie chcial ulec izraelskim naciskom chcacym go usunac
19-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nadal zastanawiam się, czy głupią złośliwą małpę można pozwać do sądu za naruszenie dóbr osobistych. Jak będę miał z Prokuratury twoje personalia, to podejmę decyzję. Na razie wystąpię do administratora portalu o wykasowanie tego oszczerstwa pod moim adresem.

18-02-2019 ~ Do Isaak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Naucz się najpierw pisać po polsku i naucz się historii Polski, a dopiero potem możesz próbować pisać o Polakach.
18-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy wściekły antysemityzm, to jest „odmienne zdanie”, czy może jednak objaw faszyzmu i rasizmu?

Jeśli wypowiadam się nie na temat poruszany w artykule wiodącym, to tylko dlatego, że odpowiadam na hejt jednego, lub najwyżej dwóch szalejących na tym forum pod różnymi nickami postbolszewickich trolli i wrogów Polski, plujących jadem przy okazji każdej publikacji.

Mogę oczywiście znaleźć miłosierdzie dla takich nieodpowiedzialnych idiotów, dających się zaprząc do antypolskiej propagandy, ale tylko wtedy, kiedy uznają swoje błędy i wyrażą skruchę.

Żadnego jednak miłosierdzia dla takich nędznych kreatur, jak ta, która wypisuje tu, że ten, który broni Żydów przed wściekłym antysemityzmem, pewnie byłby szmalcownikiem. To jest tak, jakby Piłsudskiemu zarzucić sowiecki bolszewizm. Skąd biorą się takie wredne kanalie na tym świecie? To chyba ci, których nie stworzył Bóg, tylko którzy powstali dopiero wtedy, jak świnie zaczęły uprawiać seks, z przeproszeniem świń.
18-02-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tysiące polaków dorobiło sie na tragedii swoich zydowskich sąsiadów, tylko nózkami przebierali z niecierpliwościa kiedy niemcy zabiorą żydków do getta. I wcale nie byli to bandyci i patologia. Przedwojenna Polska to bida z nyndzą a w potocznej swiadomości zawszonych wiejskich analfebótow każdy zyd miał pieniadze. Chociaz i wsród nich byli biedni. Polaków raziło to ze byli pracowici i trzymali sie razem, kształcili dzieci i zdobywali niedostepne dla polaków zawody lekarza, prawnika mimo getta ławkowego. Tacy straszący pozwami jak Rolf napewno zostaliby szmalcownikami. Widać u niego wielką ochote do kapowania.
18-02-2019 ~ gostek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak ja pan lubię, uwielbiam jak pan wypowiada się na tematy które proponuje administrator, są to wypowiedzi merytoryczne i wyważone , ile w tej treści jest radości , miłosierdzia dla drugiego człowieka który ma odmienne zdanie.

Co do ostatniego wpisu , że na małpi bełkot odpowiadać nie będę - znowu szacun , jak mawiał kiedyś ,,złoto-ustny polityk"rodem z postkomuny ; mężczyznę poznaje się po tym, nie jak zaczyna, tylko jak kończy.

Pozdrawiam Pana i życzę dużo wytrwałości w walce z agentami postkomuny. :P
18-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Na małpi bełkot odpowiadał nie będę.
18-02-2019 ~ kabaret ( gość OSI) zgłoś naruszenie
....Silna gospodarczo i militarnie Polska, w sojuszu wojskowym z USA, stanowi bardzo poważne zagrożenie dla imperialnych planów Kremla, zawładnięcia przynajmniej dawnym terenem sowieckich wpływów, czyli całej Europy Środkowo-Wschodniej, a docelowo – całą Europą. Silna Polska jest teraz największym zmartwieniem Moskwy i każdy sojusznik atakujący Polskę jest dobry.
Kuń by uśmiał , taka silna, że sowieci przeszliby w ciągu paru dni bez żadnych strat ot cała prawda.
18-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
dla czego mamy się bać żydów ?
18-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Uwaga Rolf znowu straszy pozwami i procesami. BÓJMY SIĘ !! !! !
18-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bolszewicki faszysta, kłamca i fałszerz historii p.t. „Issak Soltzman” przypisuje mi słowa, których nigdy nie wypowiedziałem, ani nie napisałem. Jak tylko Prokuratura ustali jego tożsamość, pozwę go do sądu za naruszenie moich dóbr osobistych, chociaż muszę się nad tym jeszcze zastanowić, bo przecież małpa nie jest w stanie mnie obrazić, a „Issak Soltzman” ma najwyraźniej małpi rozum.

W związku z ostatnią haniebną wypowiedzią świeżo powołanego p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela, trzeba wyraźnie stwierdzić, że wypowiedź ta nie ma nic wspólnego z prawdą. Zarówno Polski Naród, jak i Polskie Państwo (wówczas podziemne) ratowali setki tysięcy Żydów przez niemiecką zagładą, często płacąc za to zamordowaniem całej własnej rodziny przez Niemców.

To są fakty historyczne bogato udokumentowane ponad wszelką wątpliwość. Jakieś pojedyncze napaści polskiego marginesu społecznego na Żydów nic w tych relacjach nie zmieniają. Wręcz przeciwnie, polscy tzw. szmalcownicy, czyli bandyci i złodzieje, jakich znajdziemy w każdym narodzie, byli ścigani i skazywani na śmierć przez ówczesne Polskie Państwo Podziemne.

Dlaczego więc p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela tak bezczelnie publicznie kłamie? Cel jest jasny i czytelny. Chodzi o pogorszenie, a najlepiej zniszczenie dobrych stosunków Polski z USA, co leży w interesie Rosji.

Silna gospodarczo i militarnie Polska, w sojuszu wojskowym z USA, stanowi bardzo poważne zagrożenie dla imperialnych planów Kremla, zawładnięcia przynajmniej dawnym terenem sowieckich wpływów, czyli całej Europy Środkowo-Wschodniej, a docelowo – całą Europą. Silna Polska jest teraz największym zmartwieniem Moskwy i każdy sojusznik atakujący Polskę jest dobry.

Co ma z tym wspólnego Izrael? Bardzo dużo. Izrael boi się Iranu, jak ognia, a Iran, bez wsparcia Kremla, jest tylko papierowym tygrysem. Zatem niektórzy politycy Izraela chcą przypodobać się Moskwie i pomóc Kremlowi w niszczeniu dobrych relacji Polski z USA, licząc w zamian na przychylność Rosji, czyli na powstrzymanie Iranu w napaści na Izrael, do której Iran czyni wyraźne przygotowania, z pomocą Rosji.

Tu nie chodzi o żydowski antypolonizm, bo jest to zjawisko absolutnie marginalne. Tu chodzi o antypolonizm niektórych polityków i to nie tylko z Izraela, stanowiących agenturę postbolszewickiej Rosji. Takich polityków mamy też w polskiej „totalnej opozycji” i to na pęczki, a do ich płatnych antypolskich hejterów należy wspomniana wyżej małpa pod nickiem „Issak Soltzman”.
18-02-2019 ~ ...dość tego! ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ludzie czy was pogięło- lejcie sobie wodę gdzie indziej, tu rozmawiamy o kosztach wody , precz z polityką chyba, że według waszej wiedzy za podwyżkę wody są odpowiedzialni agencji kremlowscy albo agenci Mosadu?
18-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Szef izraelskiego MSZ: Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki."

Rolf, sądzisz o kolejnych wypowiedziach izraelskich polityków i powiązanych z nimi dziennikarzy, znów zostali źle zrozumiani, przejęzyczyli się?

Na 21-22 lutego zaplanowano w Paryżu konferencję „Nowa polska szkoła historii i Holocaustu”. Udział w niej wezmą m.in. Jan Grabowski, Jan Gross czy Barbara Engelking. Co Rolf sądzisz o naukowych dokonaniach gości tej konferencji?17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
według żydów antysemita to ten .którego żydzi nie lubią i to by się zgadzało !
teraz pytanie czy antypolonizm to zacieranie zbrodni żydów na narodzie polskim ?
według żydów nie ... według żyda jestem zwierzęciem nieczystym można mnie zabić oczywiście tylko tych świadomych bo przecież trzeba zabić jak to w poprzednich postach Rolf pisał o karaniu śmiercią za antysemityzm :) ktoś musi pracować dla żyda i na żyda dla tego Rolfowi nie opłacało by się zabić wszystkich nie żydów ... to logika Rolfa i jego sitwy .

ale jesteśmy na innym etapie teraz Rolf i jego mocodawcy z Izraela mają zadanie utopić we krwi |Polskę w wojnie z Iranem .

17-02-2019 ~ Hanka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Słusznie pan Rolf nawtykał temu trollowi. Ten zdeklarowany antysemita przekroczył wszelkie granice i teraz zajmie się nim Prokuratura.
17-02-2019 ~ Rolf |Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wolność słowa nie uprawnia do faszystowskiego hejtu, do wzywania do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym, czy narodowościowym . Takie wybryki podlegają karze i to surowej.
17-02-2019 ~ ROB ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf czy jak Ci tam inny Zbyszek , Ty masz polskie obywatelstwo że tak mordę do wszystkich tutaj drzesz?
Straszyć to Ty sobie swoją żonę prokuraturą możesz nie nas . W tym kraju jest wolność słowa i demokracja,więc jak Ci się coś nie podoba,to zawsze możesz wrócić do swojej kochanej Kolonii.
17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popieram apel tak to jest Polska i należy zwalczać wszelkie przejawy antypolonizmu ... Polska ma tylko interesy i nie naszym interesem jest wojna napastnicza na Iran pod przywództwem Izraela !

Premier Izraela wyraźnie publicznie stwierdził ,że Izraelowi potrzebna jest wojna z Iranem .

nie dajmy utopić we krwi Polski po przez manipulacje Rolfa i podobnych agentów państwa położonego w Palestynie .

Nie zapominajmy o Polakach zamordowanych przez żydów w mundurach NKWD ...
Nie zapominajmy o Polakach zamordowanych przez żydów działających w organizacji faszystowskiej UB jacy wraz z Armią czerwoną wesz;o po 2 wojnie do Polski

17-02-2019 ~ APEL ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Apel do portalu OSI aby blokować wszystkie wpisy nie na temat a szczególnie teksty w sposób bezwzględny obrażający tych internautów którzy mają inne zdanie. Jak długo będziecie tolerować mowę nienawiści na tym portalu.
Po sąsiedzku GP już dawno sobie z tym poradziło.
17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Karalne to jest wywoływanie konfliktów zbrojnych- narażających Polskę i stawiające Polskę w roli agresora --- karalne to jest zatajanie zbrodni żydowskich na narodzie Polskim
17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
docplayer.pl/17125076-Prawo-zydowskie-o-gojach.html tutaj wydanie polskojęzyczne 1918r
Rolfie w Izraelu kupisz sobie wydanie z 2019 bez zmian ... pogarda do nie żydów aż kipi

wasza wojna żydzie nie nasza ... Persja zwana Iranem nigdy nie była nam wrogiem nie znajdziesz żadnej publikacji opluwającej Polaków wydanej w Iranie natomiast jest ich tysiące w Izraelu
17-02-2019 ~ SMSM ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do Administratora Forum.

Wnosimy o zablokowanie antysemickiej faszystowskiej propagandy na tym forum. Zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie poszło już dziś faksem do Prokuratury Krajowej. Powielanie takich treści przez Wasz portal może też okazać się karalne.
17-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bolszewicki faszysto p.t. „Issak Soltzman”! Wyciągasz jakieś androny starożytnej Judei, które ani dziś, ani nawet 500 lat temu, nie mają żadnego znaczenia. Takie same bzdury możesz znaleźć w pismach starożytnej Grecji, starożytnej Persji, czy starożytnego Rzymu. Powiesz to samo o dzisiejszych Grekach i Włochach, co wygadujesz o Żydach?

Nie uda ci się skłócić Polaków z Żydami. Próbowali tego już Hitler i Stalin i nie dali rady. Taka malutka kanalia jak ty, nie ma żadnych szans.
17-02-2019 ~ Chrześcijanin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chrześcijan mordują islamiści, nie Żydzi i to codziennie tysiącami. Żydzi bronią się przed ciągłymi atakami palestyńskich muzułmanów ostrzeliwujących Izrael prawie codziennie ruskimi rakietami. Rolf ma świętą rację. Jesteś zaślepiony faszystowskim antysemityzmem i nie widzisz, co się wokół ciebie dzieje.
17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kilka Nauczań żydowskiego Talmudu.


Talmud szczególnie definiuje wszystkich, którzy nie są Żydzami, jako nie-ludzkie zwierzęta.
Erubin 21b.


Ktokolwiek nie słucha rabinów zasługuje na śmierć i będzie ukarany przez poddanie gotowaniu w gorących benach w piekle.Moed Kattan 17a.
Jeżeli Żyd jest skuszony by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle.Żydzi są boscy:
Sanhedrynu 58b.
Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga.Jest w porządku oszukać Gojów:
Sanhedrynu 57a.


Żyd nie musi zapłacić gojowi ("Cuthean" ;) zapłaty, której był mu winny za pracę.Żydzi Mają Wyższy Status Prawny:


Baba Kamma 37b.
"Jeżeli wół Izraelity ubodzie woła Kananeńczyka nie ma żadnej odpowiedzialności; ale jeżeli wół Kananeńczyka ubodzie woła Izraelity, zapłata ma być w pełni."Żydzi mogą kraść od Gojów:
Baba Mezia 24a.
Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja ("pogański" ;) , to nie musi on być zwrócony. (Potwierdzony też w Baba Kamma 113b).Sanhedrynu 76a.
Bóg nie będzie oszczędzać Żyda, który "poślubia jego córkę starcowi albo bierze żonę dla jego syna niemowlęcia albo zwraca zgubiony artykuł gojowi (Cuthean) ... "Żydzi mają okradać i zabijać Gojów:
Sanhedrynu 57a.
Kiedy Żyd zamorduje goja ("Cuthean" ;) , nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać.Baba Kamma 37b.
Goje są poza ochroną prawa i Bóg "wystawił ich pieniądze Izraelowi".Żydzi mogą okłamywać gojów:
Baba Kamma 113a.
Żydzi mogą użyć kłamstw ("wybiegów" ;) by oszukać goja.Nie-żydowskie Dzieci PODLUDZKIE:
Yebamoth 98a.
Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami.
Abodah Zarah 36b. Nieżydowskie dziewczyny są w stanie nieczystości (niddah) od urodzenia.
17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ... jesteście razem z całym izraelskim systemem propagandy rozpracowani w Polsce ...
wiem dla was wszyscy są winni tylko nie żydostwo ... a więc jak go tam nazywasz faszystowski Izrael bo przecież takimi metodami mordowani są Palestyńczycy na swojej ziemi metodami jakie stosowali socjaliści narodowi zwani nazistami

przypominam że My Katolicy mamy 10 przykazań natomiast wy żydzi macie torę gdzie jasno jest napisane że jesteście wybrani a my pozostali jesteśmy jak zwierzęta .które możecie zabijać .. i stąd te pogardliwe sformułowania Rolfa ... Premiera Izraela ... waszej ambasador w Polsce w stosunku do Polski i Polaków

17-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stanowicko-Marcinkowickie
Stowarzyszenie Mieszkańców
Organizacja o charakterze pożytku publicznego
__________________________________________________________________________________


Nad.: Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców
ul. Słonecznikowa 5 * PL 55-200 Stanowice

Prokuratura Krajowa
Departament Postępowania Przygotowawczego
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa


Data: 17 lutego 2019
Nasz znak: K-8027 (proszę podawać przy wszelkiej korespondencji w tej sprawie)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Zawiadamiamy, że na forum internetowym „OSI Oława” (siedziba Redakcji: Rynek 24, II piętro, 55-200 Oława) ukazał się następujący komentarz:

17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI)
„NIGDY NIE ZAPOMNIMY MILIONÓW POLAKÓW WYMORDOWANYCH PRZEZ ŻYDÓW !”

Bezpośredni link.
(…)

Wobec oczywistego kłamstwa historycznego dotyczącego „Holokaustu” i antysemickiej propagandy stawiającej Żydów w roli sprawców „wymordowania milionów Polaków”, wnosimy o ustalenie autora tego wpisu i wszczęcie z urzędu przeciwko niemu odpowiedniego postępowania.

Dr.-Ing.h.c.(UK) Rolf Michałowski
PEŁNOMOCNIK


________________________________________________________________________________________________________
Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców – organizacja o charakterze pożytku publicznego
Zarząd: niejawny z powodu szykan i prześladowań przez mafię postkomunistyczną, która opanowała samorządy Ziemi Oławskiej
Siedziba: 55-200 Stanowice k/Oławy, ul. Słonecznikowa 5 * KRS: 0000377608 * REGON: 021744046 * NIP: 9121872637
Pełnomocnik: Dr.-Ing.h.c. (UK) Rolf Michałowski
Konto nr 49 2030 0045 1110 0000 0238 8430 Bank BGŻ SA Oddz. Oława
e-mail: stanowice-marcinkowice@hotmail.com oraz stanowice.marcinkowice@gmail.com

17-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A szmalcownik i obcy agent dalej swoje. Próbuje w interesie Kremla fałszować historię. NKWD, to byli Rosjanie, nie Żydzi, a na czele „Czeki” stał Feliks Dzierżyński, pochodzący z polsko-litewskiej szlachty.

Z tym rzekomym „wymordowaniem milionów Polaków przez Żydów” przekroczyłeś już wszelkie granice i będzie zawiadomienie do prokuratury. Jesteś zwykłą, bezrozumną bolszewicką kanalią.

Innym internautom, którzy czytają te wierutne bzdury tego szmalcownika i bolszewickiego agenta, wyjaśniam, że w Konferencji Warszawskiej nie chodziło wyłącznie o Iran i Izrael, jak ten moralny śmieć tu wypisuje, lecz o cały Bliski Wschód, jako aktualny punkt zapalny i zagrożenie dla bezpieczeństwo dla całego świata.

Polska jest dziś w miarę bezpieczna tylko dlatego, że w 2015 roku władzę w Polsce przejęli Polacy-patrioci, a utracili ją obcy agenci i komuniści, co doprowadziło do zablokowania sprowadzenia setek tysięcy muzułmańskich imigrantów do Polski. Drugim ważnym elementem dającym Polsce bezpieczeństwo jest sojusz z USA, rujnowany wcześniej przez posowiecką agenturę spod znaku Bolka-Wałęsy, TuSSkiego, KomoRuskiego, Zdradka Sikorskiego i innego postbolszewickiego pomiotu.

Co do mnie osobiście, to walczę z antysemityzmem i każdym faszyzmem nie dlatego, że rzekomo jestem Żydem, lecz dlatego, że jestem czystej krwi Polakiem i patriotą.

Oczywiście nie mam nic przeciwko starożytnej cywilizacji Persów, podobnie jak nie mam nic przeciwko pewnie równie starej cywilizacji Rosjan. Tu chodzi jedynie o to, kto tymi krajami dziś rządzi, a rządzą nimi bardzo niebezpieczne faszystowskie reżimy, jak kiedyś w Niemczech.

Konferencje takie, jak ta w Warszawie, służą temu, żeby te reżimy odizolować od dopływu pieniędzy z reszty świata i od dostaw wszelkiej broni, szczególnie tej nowoczesnej, także temu, żeby reżimy te straciły poparcie wśród własnej ogłupionej propagandą ludności.

Gdyby taka konferencja odbyła się w roku np. 1937, czy w 1938, i wzięło w niej udział 60 państw, jak w Warszawie to pewnie nie doszłoby do II. Wojny Światowej, bo faszystowski reżim Hitlera straciłby podstawę swojego bytu.
17-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pisze w imieniu milionów Polaków i Palestyńczyków wymordowanych przez żydów ... czy to nie NKWD w większości byli żydami --mordowało Polaków na wschodzie wywoziło na Syberię ?? Kto się upomni teraz o zamordowanych Polaków jeśli mordercami są żydzi a prezydent Duda zadelkarował walkę z antysemityzmem przy czym słowem nie wspomniał o zydowskim antypoloniźmie .

Nie mamy nigdy nie mieliśmy żadnych interesów z Izraelem .. nic strategicznego od nich nie kupujemy i niewiele im sprzedajemy więc do czego są nam potrzebni żydzi skoro nie mamy z nimi interesu ?

Fakt oni mają interes abyśmy wywołali wojnę z Iranem ...ale to nie jest dla nas interes !
w Polityce jak napisał popcorn liczy się interes i tylko to ....w polityce istnieje siła lub brak siły i nic po za tym ... po co nam żydzi skonfliktowania z setkami milionów Arabów ?

Iran to wielkie bardzo silne państwo starożytna cywilizacja Persów ... i co mamy wypowiedzieć wojnę Iranowi bo żydzi tak chcą ?

inaczej konferencja w Teheranie ... w Jałcie była bez Polski i skazywała Polskę na pożarcie przez sovietów to samo obecna konferencja w Polsce dokładnie taka sama mamy knuć za plecami Iranu w sprawie Iranu ?

popatrzcie na mapę gdzie leży Iran co mam wspólnego z nim i co wspólnego z Izraelem ?
chcesz Rolf pakuj się z powrotem do Izraela i żyj tam ---izraelska piąta kolumna pyskaczy jest już rozpracowana nic w Polsce nie zdziałasz ... może wyślą cie na następną misję do Burkinafaso ?

NIGDY NIE ZAPOMNIMY MILIONÓW POLAKÓW WYMORDOWANYCH PRZEZ ŻYDÓW !
17-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
defence24.pl/napastnik-czy-ofiara-czyli-iran-jako-zakladnik-relatywizmu-analiza

ryba nie myśli, ryba wie
17-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popcorn! Jeśli uważasz, że aktualny polski rząd nie chroni polskich interesów, to jesteś wart tego obcego agenta i szmalcownika, a nawet Bolka.
17-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf, ten "szmalcownik i obcy agent" pisze całkiem o czym innym. Warto czasami wyjść poza ciągle te same schematy odpowiedzi.

„Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony”.

Może naiwnie ale tego od naszych polityków w pierwszej kolejności oczekuję.
17-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Produkujący się tutaj pod Nickiem „Issak Soltzman” obcy agent, o moralności szmalcownika, działa świadomie na szkodę Polski, wybiórczo manipulując faktami i bezczelnymi kłamstwami. Jego celem jest skłócenie Polaków z USA i z Izraelem, co leży w interesie Rosji i Niemiec. Takie kanalie trzeba izolować ze społeczeństwa – w czasie okupacji AK załatwiało takie mendy kulą w zdradziecki, szmalcownicy łeb.

Tutaj nie chodzi o żadną „linię PiS i prezesa…”, lecz o prawdę i kłamstwo, o wielkie fakty historyczne, a nie o jakieś pojedyncze przypadki, w żadnym wypadku niereprezentatywne dla ówczesnej sytuacji.

Wśród obywateli polskich, w tym również żydowskiego pochodzenia, trafiali się kolaboranci współpracujących z hitlerowskimi Niemcami, a później z sowietami. Państwo Polskie, wówczas podziemne, nigdy nie kolaborowało z Niemcami, ani z sowietami.

Państwo PRL nie było państwem polskim, lecz sztucznym tworem narzuconym przez sowietów, przy pomocy zdrajców w Polsce, różnych narodowości, ale głównie Polaków, którzy dali się kupić i ogłupić, albo po prostu zastraszyć.

Inaczej było w innych krajach Europy Zachodniej, jak np. we Francji, gdzie państwo francuskie wydało niemieckim oprawcom tysiące Żydów na śmierć.

Wyjątkowym draństwem i haniebnym antypolskim aktem jest interpretacja słów Papieża Benedykta XVI., że „zbrodniarzami byli Polacy i naziści a ofiarami Niemcy i żydzi”. Już tylko za takie twierdzenie ten typ powinien wylądować w pierdlu.

Niemcy nie byli ofiarami, lecz zbrodniarzami. Poza nielicznymi wyjątkami, stawiającymi opór, cały naród niemiecki, jak jeden mąż, tworzył Wehrmacht, SS, Gestapo, które dopuściły się ludobójstwa na niespotykaną dotąd skalę.

Mówiąc o Niemcach jedynie „naziści” to tak, jakby o Polakach powiedzieć „komuniści”. Różnica polega jedna na tym, że Niemcy sami wybrali sobie nazizm, jako wiodącą ideologię i brali w masowy udział w unicestwianiu innych nacji, a Polakom ta ideologia została narzucona przez obcy reżim.

Reasumując, szmalcownik i obcy agent piszący tu pod nickiem „Issak Soltzman”, to nie tylko antysemickie faszystowskie ścierwo, ale przede wszystkim zdeklarowany wróg Polski i Polaków. I nie będę żałował ani oszczędzał „epitetów”, czyli nazywania rzeczy po imieniu, tam, gdzie mamy do czynienia z wrogami Polski i Polaków. WOOOOOOOON z przestrzeni publicznej, bolszewicki pomiocie !! !
17-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Stoi sobie trzech gości przy barze, podchodzi czwarty, chwilę podsłuchuje i... hej chłopaki, to jest bar, tu się o ciśnieniu gada.
17-02-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale mata zryte berety, tematem dyskusji jest problem dopłaty za wodę i ścieki a wy pieprzyta o stosunkach między narodami. Ogarnijta się , wieśta łyk wody z kranu podobno mineralizowanej to sie opamiętata.
:-/ :* ;(
16-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Proszę bez epitetów ... zadałem tylko pytania ...fakt nie są zgodne z linią PIS i prezesa ... ale jednak przyznasz Panie Rolf nie są epitetami
Panie Rolf czy to nie Papierz Benedykt 16 w Auschwitz stwierdził ,że Niemcy byli pierwszą ofiarą nazistów ?? ? kto chce wygoogla tą informację ---czyli według tej logiki zbrodniarzami byli Polacy i naziści a ofiarami Niemcy i żydzi
Panie Rolf z innej strony w 1939 na Polskę wspólnie i w porozumieniu napadli naziści i związek radziecki to wiemy wszyscy 22-września 1939 w mieście Brześć odbyła się wielka wspólna defilada zwycięstwa nad Polską obok siebie maszerowali zwycięzcy Armia czerwona i Naziści ,,, proszę sprawdzić od strony nazistów defiladę przyjmował Niemiec generał Heinz Guderian natomiast od strony Armi Czerwonej Żyd generał Siemion Kriwoszein --- znajdzie Pan to nazwisko w spisie wybitnych dowódców żydowskich jakie wydaje obecnie Izrael
nasuwa się taka myśl czy Polskę w 1939 pokonali żydzi i Niemcy wspólnie i w porozumieniu ?
Panie Rolfie czy to nie orkiestra żydowska w mieście Białystok witała Armię czerwoną w 1939 roku ?? ?
Panie Rolf miasto Grodno przez 4 dni dzielnie walczyło z dywizjami czołgów armii czerwonej w tym czasie żydzi zamieszkujący Grodno zbrojnie wystąpili przeciw Polakom mimo że mieli obywatelstwo polskie a na Grodno nacierała Armia Czerwona sprawdzi Pan to bez problemu .
Panie Rolf czy kiedykolwiek w jakkolwiek Iran zaszkodził Polsce lub Polakom ?

szalom
16-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"Jan Hartman
@JanHartman1
Jeśli PiS poważy się na przejęcie Polin, ma w Izraelu i USA prze-rą-ba-ne. A razem z tym cała Polska. Kolego Gliński - nawet nie myśl o tym! To nie jest zabawa..."

ładnie nam się prof. wpisał w naszą dyskusję, poczekamy, zobaczymy...
16-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Issak Soltzman”! Zbliżyłeś się poziomem swoich komentarzy do „ktośki”. Mnie na tym poziomie nie ma, więc nie pogadamy. Po prostu spadaj z powrotem na Łubiankę.
16-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf teraz to jak to się mówi w Polsce poleciałeś po bandzie
Rozumiem zadbane polskie cmentarze w Iranie to przejaw skrajnego antysemityzmu .
no brawo za logikę typowa ... teraz nasuwa się pytanie czy to nie Iran interweniował w Polsce w sprawie ustawy IPN ? tak to ten straszny Iran ustami ambasador Izraela rozpętał tą antypolską nagonkę
Rolfie a jakimi metodami będę przesłuchiwany i przez kogo bo wiem ,że żydzi jacy stanowili praktycznie całe UB w Polsce ... w 1968 dostali paszporty i wyjechali z Polski ... no brawo tysiące Polaków marzyło aby dostać paszport wyjechać na pogrzeb ojca brata za granicę a tu proszę ... wycieczka z komunistycznego piekła do wolnego świata tylko dla oprawców wyrywających paznokcie na przesłuchaniach --- czy to nie brat Adasia Michnika ścigany jest za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu -- przypomnij Rolf w którym roku wyjechał z Polski

szalom
16-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
„Issak Soltzman”! Przestań wykorzystywać to forum do twojej obrzydliwe antysemickiej propagandy, bo wylądujesz na przesłuchaniu w prokuraturze – jest na to paragraf w kodeksie karnym. Polska wypłaca nie tylko dodatki do emerytury, ale nawet całe emerytury ludziom, którzy pracowali w Polsce i płacili tu składki emerytalne i nie ma tu znaczenia narodowość.
16-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ktośka osiągnęła poziom wypowiedzi Bolka – Lecha Wałęsy. To świadczy o tym, że ma moralność wszy łonowej, rozum małpy i obycie świni. Skąd biorą się tacy ludzie?
16-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drogi Rolfie -
Obywatelom Izraela Polska wypłaca dodatek do emerytury 100Euro jest to do sprawdzenia Polska emerytura w Izraelu- Sejm poparł ustawę, która to umożliwia
Osoby uprawnione do emerytury lub renty z FUS będą mogły odbierać to świadczenie na terenie Izraela - zakłada projekt ustawy ws. ratyfikacji umowy między Polską a Izraelem. Projekt pozytywnie zaopiniowały we wtorek sejmowe komisje polityki społecznej i rodziny oraz spraw zagranicznych.
Następna sprawa to w Iranie aczkolwiek Popcorn pisze najbardziej logicznie ma rację to Brytyjczycy decydowali jednak to dziś Iran perfekcyjnie utrzymuje cmentarze polskie na terenie Iranu są zadbane i otoczone czcią ... na terenie Izraela natomiast jest wiele pomników ku czci Armii Czerwonej mimo że ona nie miała wpływu na wyzwolenie Izraela wręcz nie mogła nas wyzwolić ... po prostu Izrael istnieje od 1948 roku

szalom
16-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
tak Ktośka, a później zorganizowali w Teheranie konferencję i przydzielili nas do stalinowskiej strefy wpływów w Europie, daj spokój ze swoimi zabawnymi komentarzami

jedyne co wtedy Iran mógł to być uprzejmym wobec decyzji Brytyjczyków
16-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Polski rząd wchodzi w dupę Izraelowi i USA bez masełka. USA wciąga nas w dyplomatyczną wojenkę z Iranem, która do niczego nie jest nam potrzebna. Za kasę Polaków zjechali się ludzie ze świata. Nażarli się nachlali i pojechali. Jedyne co nam pewnie zostało po tej imprezie to koszta i popsute relacje gospodarcze z Iranem. Trump ma nas w dupie. Straszy nas tylko Iranem, który pewnie nawet nie wie gdzie Polska leży. Jedyne o co chodzi Trumpowi to naciągnięcie nas na zakup kolejnych militarnych zabawek. Dla Trumpa jesteśmy jedynie rynkiem zbytu. Ma nas w dupie i tyle, a naszym rządzącym wyraźnie się to podoba!

Szkoda, że zapominamy o historycznym geście Iranu "Wg. raportu brytyjskiego oficera A. Rossa od marca do września 1942 r. wyjechało do Iranu łącznie 75 003 wojskowych i 41 128 cywili, w tym ok. 20 tys. dzieci. Ponadto przez Meszhed wyjechało 2 694 osoby, głównie cywili."

Iran w czasie wojny niósł pomoc naszym rodakom przyjmując wg bardzo ostrożnych szacunków 130.000 Polaków.
16-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pierwszy cytat:

"Niestety, nie znamy faktycznej pozycji międzynarodowej Polski na dzień dzisiejszy – tą wiedzą dysponuje tylko ścisłe grono osób w kraju. Nie wiemy więc, jakie zagrożenia czają się w mroku pozakulisowym, bo prawdziwej polityki nie robi się przecież w telewizji – to tylko teatr dla ludu. Możliwe, że nasze położenie jest na tyle trudne, że musimy iść na pewne ustępstwa. Ale to tylko spekulacje, bo równie dobrze wcale nie musi być z nami, jako państwem, aż tak źle, aby godzić się na absurdalne żądania! Pewne jest jednak to, że jak największa liczba Polaków powinna sobie zdawać sprawę z potencjalnego zagrożenia, bowiem kapitulacja wobec roszczeń organizacji żydowskich najprawdopodobniej będzie miała fatalne skutki dla naszej gospodarki i mocno przyblokuje jej rozwój na lata (co odczujemy w naszych portfelach). A do osób żądających od Polski „wyrównania rachunków”, powinien iść jeden przekaz: pretensje proszę wysuwać w stosunku do Niemców."

i drugi cytat:

"Mężczyzna myśli
Koń myśli
Owca myśli
Krowa myśli
Pies myśli
Ryba nie myśli
Ryba jest niema,bezwyrazowa
Ryba nie myśli,bo ryba wie wszystko
Ryba wie wszystko"

poza konkursem czyj to tekst i z jakiego filmu?
dobrego weekendu
16-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jesteś w błędzie i bezmyślnie powtarzasz kłamstwa głoszone przez wrogów Polski, którzy chcą skłócić Polskę, z kim tylko się da.

Po pierwsze, Polacy nie są winni żadnych pieniędzy Izraelowi. To, co polscy obywatele żydowskiego pochodzenia utracili w Polsce, jest dziełem Niemców i Rosjan i tylko do nich Żydzi mogą kierować roszczenia odszkodowawcze.

Po drugie, Polacy nie ukrywają żadnych swoich zbrodni. O absolutnie pojedynczych i zupełnie marginalnych zbrodniach popełnionych przez Polaków na Polakach żydowskiego pochodzenia mówi się publicznie. W każdym narodzie znajdzie się zawsze kilku bandziorów, którzy mordują dla pieniędzy. W czasie II Wojny Światowej, bo przecież o tych czasach piszesz, Armia Krajowa karała śmiercią tych Polaków, którzy wydawali polskich obywateli żydowskiego pochodzenia Niemcom na śmierć i zgarniali ich mienie.

Po trzecie, wypowiedź ambasador Izraela, nazywanej przez samych Żydów „litwaczką”, była kłamstwem, która ta musiała później prostować, a premier Izraela wielokrotnie podkreślał, że holokaust, to dzieło wyłącznie Niemców, a Polacy ratowali Żydów, ryzykując własnym życiem.

Po czwarte, ostatnia wypowiedź premiera Izraela na ten temat, na warszawskiej konferencji w sprawie uzyskania pokoju na Bliskim Wschodzie, została zmanipulowana przez dziennikarza i sprostowana.

Popcornowi pragnę wyjaśnić, że również się myli i też bezmyślnie powtarza kłamstwa płodzone przez wrogów Polski. Ani USA ani Izrael nie „transferuje od nas” żadnych pieniędzy. To co płacimy USA, to za super nowoczesne uzbrojenie, właśnie po to, żeby zbudować najsilniejszą armię w Europie. „Transferowanie pieniędzy od nas” miało miejsce w ramach Unii Europejskiej, przez obce koncerny i różne mafie, ale rząd PiS zrobił na to „szlaban”.
16-02-2019 ~ Issak Soltzman ( gość OSI) zgłoś naruszenie
a co drogi Rolfie sądzisz o pieniądzach jakie Polacy są winni Izraelowi ... i dla czego Polacy ukrywają perfidnie swoje zbrodnie ?? ? Przecież Ambasador Państwa Izrael publicznie napomniała Polskę na oczach całego świata ... premier Izraela stwierdził ,że Polacy są co najmniej tak samo winni holokaustowi jak naziści ...
Tylko ta fałszywa Rosja ukrywa zbrodnie Polaków na narodzie wybranym jaki jest Izrael
16-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
strasząc na Iranem, Rosją i Turcją... USA razem z Izraelem powoli wytransferują od nas kwoty za część których moglibyśmy zbudować największą armię w Europie a opozycja będzie się ekscytować budową pojedynczego wieżowca w Warszawie

( patrz link z poprzedniego wpisu )

uf!, całe szczęście, że to kolejna teoria spiskowa a media obu nurtów powiedzą nam jaka jest prawda w tej i innych interesujących nas sprawach ;)16-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Iran jest państwem terrorystycznym zagrażającym całemu światu, podobnie jak Rosja, czy jak w latach 30. i 40 XX wieku Niemcy. Bliski Wschód stał się przez to regionem destabilizującym wszelki porządek na świecie, chociażby przez codzienne mordowanie tysięcy chrześcijan, a także przez istną inwazję radykalnego Islamu na Europę.

Ktoś, kto uważa, że należy przejść na tym do porządku dziennego i że to nie dotyczy bezpieczeństwa Polski, jest albo kompletnym idiotą, albo na usługach muzułmańskiego terroryzmu (niepotrzebne skreślić). Jest jeszcze jedna opcja – jest na usługach POstkomunistów, którzy chcą obalić rząd RP, żeby móc znowu rozkradać Polskę i okradać Polaków i wykorzystują każdy atak antypolskich sił do własnych złodziejskich potrzeb.

Konferencja w sprawie przywrócenia pokoju na Bliskim Wschodzie (głównie przez odebranie wszelkiej broni Iranowi i Palestynie, a przede wszystkim przez niedopuszczenie do pozyskania przez Iran broni atomowej), w której biorą udział przedstawiciele najwyższych władz z aż 60 państw ( !! !), o często o niejednakowych interesach, jest niesłychanie ważna i rozpoczyna bardzo konkretne działania na rzecz powstrzymania terroryzmu irańskiego i palestyńskiego (powstało 7 wyspecjalizowanych międzynarodowych zespołów roboczych).

Zorganizowanie tej konferencji Warszawie jest niezbitym dowodem na to, że rola Polski na świecie stała się bardzo ważna i że świat teraz bardziej liczy się ze zdaniem Warszawy, niż Berlina, Paryża, czy Madrytu.

Co do „wypowiedzi gości”, a właściwie tylko lewackich dziennikarzy, siły wrogie Polsce atakują Polskę, a szczególnie aktualny rząd RP, przy każdej możliwej okazji, a tym bardziej przy tak spektakularnych okazjach, jak ta konferencja. Ataki te zawsze są oparte na nieprawdzie i fałszu, jednak ostatnio Polska potrafi takim działaniom skutecznie przeciwdziałać, czego dowodem są publiczne sprostowania i przeprosiny ohydnych pomówień.
16-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ostatni tydzień to cykl wypowiedzi oraz ich sprostowań gości których sobie zaprosiliśmy na niepotrzebną nam konferencję dotyczącą głównie Iranu.

przykład:
Amerykański sekretarz stanu podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem nawiązał do sprawy restytucji mienia utraconego w czasie Holokaustu. Ale prawdziwą burzę wywołał podany przez niego przykład „niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom”, w którym przywołał stalinowskiego oprawcę Franciszka Blajchmana.

W nawiązaniu do tej konferencji warto przeczytać:
link: facebook.com/149745129071523/posts/302469990465702?sfns=mo
i samemu wyciągnąć wnioski lub dla wygoda uznać za kolejną teorię spiskową

Argument artystów ocieplających wizerunki polityków jest dość zabawny, co można powiedzieć np. o zdjęciach Gérarda Depardieu z Putinem, że nagle kapitalizm przestał się mu podobać?

Co do wrzuconego zdjęcia, jest tam wszystko, krzyż, ostatnia wieczerza, Piłsudski i Jan Paweł II ( poza kadrem ), TW broniący konstytucji Kwaśniewskiego, córka TW opowiadająca się za oderwaniem kościoła od państwa i poszerzeniem praw do aborcji... kusząca jak pisałem propozycja
16-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Teorie spiskowe powiadasz? A kto blokował wejście Polski do NATO, usiłując przepchnąć kolejny blok wojskowy pod dyktando Rosji? Kto chciał na siłę przeforsować pozostawienie Wojskowych baz sowieckich w Polsce w formie pseudogospodarczych spółek, wyłączonych spod zarządu Państwa Polskiego? Kto forsował rabunkową prywatyzację majątku Polski? Kto stanął na czele zamachu stanu „nocna zmiana”, który doprowadził do obalenia pierwszego niekomunistycznego rządu w Polsce? Kto w końcu szpiclował za pieniądze dla komunistycznej bezpieki? Kto dzisiaj staje w obronie postkomunistycznej kasty sędziów, mających jeszcze na rękach krew antykomunistycznej opozycji? Kto nawołuje publicznie do kolejnego zamachu stanu (będziecie wyskakiwać przez okna)? To są teorie, czy jednak twarde fakty?
16-02-2019 ~ co się z narodem dzieje ( gość OSI) zgłoś naruszenie
.....Podczas konferencji prasowej w Warszawie Wiceprezydent USA Mike Pence w obecności Prezydenta RP cytował słowa Lecha Wałęsy w kontekście przyjaźni Polski i Ameryki. - Nasza przyjaźń jest mocna bo znajduje fundamenty w wolności i demokracji. Wspólnie będziemy bronić dobrobytu naszych krajów. Jak powiedział wielki bohater Lech Wałęsa: Trzymamy głowy wysoko w górze, ponieważ mimo zapłaconej ceny, wolność ceny nie ma. Dzisiaj w USA trzymamy głowy wysoko, tak jak ludzie w Polsce, bo stoimy z wami ramię w ramię .
Wielka Gwiazda ekranu światowego Cathrine Deneuve na festiwalu filmowym „Cinema For Peace” w Berlinie pozuje do zdjęcia z L.Wałęsą w koszulce Konstytucja . Zdjęcia obiegły cały świat.
Co ty na to popcorn, supermocarstwo nr 1 na świecie, nasz największy sojusznik , artyści wielkiego formatu kina światowego dostrzegają L.Wałęsy jako bohatera narodowego a Wy ciągle tworzycie teorie spiskowe.
Cienkie Bolki jesteście!

15-02-2019 ~ Siostra Anastazja ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Miałam koszmarny sen! Przyśniła mi się Matka Boska z Wałęsą w klapie. Koszmar!
15-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popcorn! Doskonale podsumowałeś sposób działania totalnej opozycji. Dokładnie tak jest.
15-02-2019 ~ Bolek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Skoro ktoś umieścił tu taki wielki wizerunek Wałęsy, to chyba warto przeczytać krótką refleksję :

„Jesteśmy to winni śp. Janowi Olszewskiemu za „nocną zmianę”, Stoczniowcom pomordowanym w 1970 roku, Górnikom pomordowanym w Kopalni „Wujek”,pozostałym Ofiarom więzionym i pomordowanym w czasie „stanu wojennego” i później, a także wszystkim Polakom za okrągły stół”.

Zobacz, co jesteśmy im wszystkim winni pod zakładką „Aktualności” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”

15-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Internauta, gdybyś trochę jak mówisz ogarnął temat zauważyłbyś, że większość dyskusji tego forum sprowadza się tu do problemu kto za to odpowiada. Jeżeli nasi to zamiatamy temat pod dywan, jeżeli oni robimy aferę choćby dowody istniały tylko w wirtualnej rzeczywistości. Nic nie potrafimy obiektywnie osądzić bo tak jak Tobie chociaż podpisujesz się liczbą pojedyncza wydaje się że przemawiasz w imieniu społeczności.
15-02-2019 ~ internauta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn- nic o tym nie sądzimy , bo z tobą jak i z twoim guru nie zamierzamy dyskutować . Ogarnij się chłopie tematem dyskusji jest woda a nie światopogląd. Pytania kieruj do swojego guru, nadajecie na tych samych falach.
15-02-2019 ~ Rolof ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale tylko jedna osoba tutaj pluje jadem, więc ta czerwona płachta to chyba działa tylko na Rolfa a nie na pozostałych. Nawet jakby mieszkał w Polsce to nie wiem czy bym chciał się do niego pofatygować. Ja się urodziłem po 89 roku to by mnie zwyzywał od komunistów i ubeków, albo dziecko komunistów i ubeków, a ja wrażliwy jestem na tym punkcie, bo akurat mój pradziadek był AKowcem i został zakatowany przez UB, dziadek z uwagi na pochodzenie (syn AKowca) był prześladowany przez komunistów, a ojciec nie mógł wyjechać z babcią na leczenie za granicę na które zrzuciła się cała okoliczna społeczność, bo zażądano od niego podpisania lojalki. Więc jakby mi jakiś niemiec powiedział to co ma zwyczaju mówić do osób o innych poglądach niż on to mógłbym nie wytrzymać, dlatego nie mam zamiaru z tym kimś się spotykać czy rozmawiać na żywo. Mając na względzie przeszłość mojej rodziny ciężko mi szanować osobę, która akurat w PRLu paszport dostała, która chołbi tutaj osobę, której rodzina będąc w AK dziwnym trafem zamiast być prześladowana przez komunistów dostaje dom na Żoliborzu.
14-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
kusi mnie jeszcze zgodne z konstytucją oderwanie od kościoła europejskie państwo, co o tym sądzicie?

foto
14-02-2019 ~ apel ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn z wiadomym nickiem pod przykrywką ,,gościa' który go popiera , bo jest ich tylko dwóch apeluję do was - NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!
14-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ja tu sobie tylko ironizuję jak prosty dzban i czekam aż jakiś inteligent wskaże mi właściwą drogę... 3,2,1...
14-02-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popcorn! Prawda i fakty, to nie są poglądy. Tym hejterom nie podoba się prawda i nie podobają się fakty obnażane przez Rolfa. I tyle w tym temacie. Jak to mawiał Lenin? Jeśli fakty nie pasują do ideologii, to tym gorzej dla faktów. Czy nazwanie komucha komuchem to zły język?
14-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
rozumie, że poglądy Rolfa mogą się nie podobać, tak samo jak język którego używa... ale "publikuje" tu pod nazwiskiem jako jedyny, czy ktoś z krytykantów pofatygował się do niego i twarzą w twarz lub telefonicznie powiedział to co myśli w formie jak tutaj?

mówiłem, nie zgadzasz się ignoruj... a tak jest niezły ubaw z tego gdy działa on jak czerwona płachta na byka i wyzwala głęboko skrywane instynkty których kultura w normalnych warunkach nie pozwoliłaby upublicznić

foto
14-02-2019 ~ kapituła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ou,ou jak widać lista kandydatów się zawęża , jest ich właściwe dwóch , czekamy na propozycje i opinię.
14-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Znowu jakiś ubecki troll podpisuje się moim imieniem. Nie potrafisz POstbolszewicka kanalio wymyślić jakiegoś swojego Nicku, tylko musisz podszywać się pode mnie? Daj sobie z tym spokój, bo jak cię znajdę, a jak tylko będę chciał, to cię znajdę, to sam siebie będziesz żałować.
14-02-2019 ~ kapituła ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Drodzy Internauci kogo mianujemy do zaszczytnego tytułu ,,DZBANA TYGODNIA" za bezsensowne wpisy nie na temat, za sianie nienawiści ?? ??
13-02-2019 ~ Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
żeby nazywać PiS prawicą, to trzeba być kompletnym ignorantem
13-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy wierzycie w to, że Prezes czegoś nie wiedział? Że posadził na baaardzo eksponowanym stanowisku państwowym oraz w spółce Srebrna człowieka którego nie prześwietlił? ŻART! Takie bajki tylko w TVPiS i Trwam!
13-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co jest "gościu", wielbicielu ubeczki-"ktośki"? Chcesz przemalować niepodlegócciową prawicę na komunistów, a komunistów na patriotów? Ale cię pogięło - w chińskie 88! I kto cię teraz wyprostuje?
13-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
no to policzmy: Kryże, Piotrowicz, Wolski, Król, Targalski, Kujda... ktoś jeszcze? śmiało...

mówicie, że Ci którzy teraz znaleźli Kujdę w Srebrnej jednocześnie ukrywają u Szwedów Michnika, wystawiają do Europarlamentu Millera, Cimoszewicza, Belkę, wracają ulicę Armii Ludowej Warszawie? tak?

ok.
13-02-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Taka prawda z tym Kujdą nie wiedział ,dobrze wiedział i podzielam zdanie Ktośki. Proponuję przyznawanie nominacji w kategorii DZBAN TYGODNIA , na naszym forum , lista kandydatów już wkrótce
13-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
do: co się z narodem dzieje?

Niemcy budując gazociąg z Rosją chcą zapłacić za oblężenie Stalingradu to można się cofnąć do XX wieku... jeżeli Polacy chcą chociażby zwrotu zagrabionych dzieł sztuki to już nie.

Jeżeli umówimy się, że ogon to noga to ile koń ma nóg?


13-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To dlaczego „totalna opozycja” i całe jej zaplecze tak potwornie szkodzi Polsce i Polakom? Kto za tym stoi? Krasnoludki? Raczej kolejne pokolenie Krasnoarmiejców. Zobacz, co Putin wyprawia na całym świecie. Bez potężnej agentury nie zdziałałby nic. Myślisz, że Putin jest taki głupi i zrezygnował z utrzymania wielotysięcznej agentury w Polsce? To ty jesteś głupi i to jak but z lewej nogi!
13-02-2019 ~ co się z narodem dzieje? ( gość OSI) zgłoś naruszenie
29 lat po upadku komuny a tu proszę dalej agencji bezpieki, sługusy Kremla, komunistyczna mafia - podobno są wszędzie; otwierasz lodówkę agenci, otwierasz piekarnik - agent, podnosisz deska -agent, ktoś puka do drzwi - agenci, ktoś oferuje nowe pakiety reklamowe- agenci ,przychodzi kominiarz też agent - pewnie chce założyć posłuch w kominie, włączasz TV - obcy agenci ( poza publiczną tam ich nie ma), sprzątaczka na klatce - pewnie agentka , bo podsłuchuje , kto stoi za podwyżką wody(?)- pewnie agenci UB, SB , WC, NKWD, Stasi, GRU, Łubudubu ?? ?? ?? ?
Ludzie zejdźcie na ziemie, czas się opamiętać, żyjemy w XXI wieku. :* :D ;) :)
13-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tusk: Wolę politykę ciepłej wody w kranie.
12-02-2019 ~ bul,bul,bul ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Głównym tematy forum jest WODA i jak widać lanie wody niektórzy opanowali do perfekcji.
12-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ktośka! Gdyby Jarosław Kaczyński wiedział o agenturalnej przeszłości Kujdy, to nie dopuściłby do obsadzenia nim tak ważnego stanowiska. Akta Kujdy były w utajnionych zbiorach IPN. Nie wiedziałaś o tym? Czy ty w ogóle cokolwiek wiesz? Nic nie wiesz, tylko wymyślasz, bo za trollowanie płaci ci Kreml.

Tak się przejęłaś jednym byłym agentem SB w PiS, a tymi setkami tysięcy byłych agentów komunistycznej bezpieki w PO/PSL/SLD itd. w ogóle się nie interesujesz? Ciągle czynni agenci POsowieckiej agentury też cię w ogóle nie interesują? Nie interesuje cię też, co wyprawia taki np. „Bolek”, kompromitując Polskę na cały świat?
12-02-2019 ~ Edi ( gość OSI) zgłoś naruszenie
PiS zawodzi, ale powrót do władzy PO nawet w koalicji to najgorsza rzecz dla Polski
12-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf, a czemu Kujdę wywalają ze stanowiska? Bo dziennikarze się wykazali. PiS teraz bezczelnie udaje, że niczego nie wiedzieli. Głupa palą jak nic. Chcesz mi wmówić, ze Prazes nic nic wiedział ?? ?? ? Takie bujdy do możesz wmawiać dzieciom w PiSskownicy. Obłudnicy jedni !! !! !! !

"Klęczą przed figurą, a diabła mają za skórą" !! !!
12-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Byli współpracownicy SB są wszędzie, jednak w PiS jest ich bardzo niewielu i, jak widać, są demaskowani i wywalani z urzędów. Czy POstkomunistyczna mafia (PO, .Nowoczesna, PSL, SLD, Kukizy i inne Biedronie, czy Palikoty) wywaliły z publicznych stanowisk chociaż JEDNEGO byłego esbeka?
Nie, ani jednego, więc opłacana z Kremla POstbolszewicka trollko p.t. Ktośka, zamknij się. Zobacz najpierw belki w twoich oczach, zanim zaczniesz szukać pyłku w oczach innych.
12-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ciiiii....

youtube.com/watch?v=B8FoSuIfiR0foto
12-02-2019 ~ do Ktośki ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Twój wpis uderza w same jądro dobrej zmiany i za to szacun a kapitan bomba za takie durne wpisy niech se wsadzi lont w 4 litery i leci tam gdzie Gagarin, może ufoki uwierzą w te dyrdymały? :D
12-02-2019 ~ kapitan bomba ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ... sługusy nie tylko kremla te (...) ... z UB...SB....PZPR to sprzedajne (...) do wynajęcia ---- oni służyli okupantowi i bez znaczenia jest dla nich kto będzie okupantem ważne aby dał im władzę --- wrócą Rosjanie wyciągną książeczki PZPR.... legitymacje UB i pobiegną przywitać nowych okupantów
11-02-2019 ~ Ktośka ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oj jaka szkoda, ze za kilka miesiecy wybory. Trzeba będzie niestety pożegnać tych znanych opozycjonistów z czasów Polski Ludowej.... Piotrowicz, Kujda, Przyłębski (TW Wolfgang), Kryże i inni... oj jaka szkoda :( ((( ;)11-02-2019 ~ Czapajew ( gość OSI) zgłoś naruszenie
.....widać że gość ma problemy z rzeczywistością.
10-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie wiem, jakiego Karola znasz, jednak ten z całą pewnością jest ubeckim kłamcą i fałszuje historię, w celu szkalowania antykomunistów i niepodległościowców, przy czym określenie „ubecki” odnosi się nie tylko do oryginalnego pokolenia UB, ale też SB i ich kolejnego pokolenia, bo to ta sama komunistyczna mafia, tylko przepoczwarzona w POstkomunistów. To zawsze byli i nadal są wrogowie Polski i sługusy Kremla.
10-02-2019 ~ och Karol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeżeli to jest ten Karol którego znam, to czy tak młody człowiek może być ubeckim kłamcą czy postbolszewickim sługusem Kremla?
Po za tym jest to człowiek inteligentny i wykształcony - magister historii, wiec historie Polski ma w paluszku.
10-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I jeszcze jedno, Karolu, ubecki kłamco. Od 1 stycznia 1972 granica PRL-NRD została otwarta i nie trzeba było mieć paszportu na wyjazd do NRD. Każdy, kto miał dowód osobisty, mógł dowolnie przekraczać tę granicę, kiedy tylko chciał.
10-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Karol, czyli postbolszewicki sługus Kremla i kolejnego pokolenia UB, jak zwykle łże, aż się belki wyginają, żeby tylko oczernić i oszkalować społecznika i działacza niepodległościowego.

Wyjazdy do NRD były w latach 1970 - 1975, na podstawie międzyrządowej umowy o oddelegowywaniu kilkudziesięciu tysięcy polskich pracowników do pracy w fabrykach w NRD. Jechał, kto tylko chciał, bo wbrew ówczesnej propagandzie, panowało w tym czasie w Polsce duże bezrobocie. Ludzie byli kierowani do NRD wprost z urzędów zatrudnienia, szczególne z Polski wschodniej, jak np. z Kielc, albo poprzez polskie fabryki, które prowadziły w tym celu dodatkowy nabór.

Zaś paszporty w jedną stronę dla szczególnie niewygodnych opozycjonistów były wydawane w latach 1981 – 1983 i to nie do NRD, bo tam nikt z takim paszportem nie był przyjmowany.

Fałszujesz historię postbolszewicki pomiocie. Dobrze ci za to płacą? Już niedługo dostaniesz za to nieco inną zapłatę. Czasy POstkoministycznej mafii dobiegają nieuchronnego końca.
10-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A to ciekawe, bo większość ludzi, których znam jak potrzebowali wyjechać za granicę to mieli tylko jeden wybór albo podpisanie lojalki albo odmowa wydania paszportu.
09-02-2019 ~ Karol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To ciekawe Rolfie? Więzienie albo paszport, a ty wybrałeś paszport i ... NRD.
Jako opozycjonista bez przeszkód mogłeś wyjechać na Zachód. Znam ludzi, którzy dzięki temu trafili do RFN, a potem do USA, a ty wybrałeś NRD. Tyle, że wiemy dobrze, żadnym opozycjonistą nigdy nie byłeś i bajki teraz opowiadasz.
09-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tak samo, jak wszyscy aktywni opozycjoniści, którym ubecja zaproponowała albo więzienie albo paszport w jedną stronę, postbolszewicki hejterze. Dobrze ci Kreml płaci?
09-02-2019 ~ rokita ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ze względu na wiek pewnikiem pierwszy będzie w piekle , ale to ma też dobre strony, bo zagrzeje miejsce dla swoich wyznawców !
09-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak już wyzywasz wszystkich od ubeków, to opowiedz lepiej jak paszport dostałeś w PRLu.
09-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jaki ubecki hejter, który nie potrafi odróżnić dobra od zła, podszywa się pod moje imię. Ta ich nienawiść zeżre ich żywcem. Ale spoko. Wasz koniec zbliża się wielkimi krokami. Pytanie tylko, czy starczy dla was miejsca w piekle, oj, będzie bardzo ciasno.
09-02-2019 ~ Igor ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Reasumując w Oławie miastem rządzi PIS z BBS a powiatem Pis w egzotycznej koalicji. Oławski Pis ma ma za sobą rząd , który może pomóc w oławskich inwestycjach np. drogi. Zastanawiam się dlaczego w Oławie nie korzysta się z programów rządowych .
09-02-2019 ~ więcej pokory ( gość OSI) zgłoś naruszenie
..... zbudowało Armię z prawdziwego zdarzenia- ciekawe , ruskie w 3 dni przeszliby przez Polskę bez żadnych strat, zbudowało silną pozycję Polski w świecie- chyba raczej we wszechświecie , rozbiło gigantyczne mafie przestępcze-ciekawe a kto siedzi , bo jak na razie ci co podobno kradli mieli siedzieć , ale nie siedzą a ci z dobrej zmiany za to siedzą?
08-02-2019 ~ Rolf ( gość OSI) zgłoś naruszenie
pis po jedno zło
08-02-2019 ~ zdumiony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf jak to jest tamci nakradli a zamykają tych z dobrej zmiany?
08-02-2019 ~ zenio ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W czasach jednocyfrowego bezrobocia urzędy pracy powinny działać inaczej niż wtedy, gdy bez pracy pozostawał co piąty dorosły obywatel. Potrzeby rynku pracy się zmieniają, prywatne agencje pośrednictwa z powodzeniem rekrutują bezrobotnych na właściwie dowolne stanowiska, a jednak czas w urzędach pracy zatrzymał się co najmniej dekadę temu.
Bezrobotni przychodzą do urzędów nie po to, by znaleźć pracę, ale by zostać objętymi ubezpieczeniem zdrowotnym.
Także pracodawcy od lat wybierają korzystanie z usług agencji zatrudnienia, które działają sprawniej niż urzędy i choć za swoje usługi pobierają opłaty, to dają gwarancję prawidłowego wyselekcjonowania kandydatów do pracy.
Urzędy do likwidacji albo do głębokiej reformy!
08-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Olo! Zanim znowu napiszesz coś tak potwornie durnego, to najpierw zapoznaj się z ustawowym zakresem działania Urzędów Pracy. Nie masz zielonego pojęcia ani o zadaniach własnych tych urzędów ani o działaniu administracji ani o gospodarce ani o rynku pracy. Skoro dzisiaj nie masz pracy, to znaczy że jesteś śmierdzącym leniem i pasożytem, najwyraźniej trollującym za pieniądze Kremla.
08-02-2019 ~ Olo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
"zlikwidowało bezrobocie,"
skoro bezrobocie zlikwidowane to po co jeszcze istnieją Urzedy Pracy w kazdym powiecie i województwie. Nie ma bezrobotnych to urzednicy nie sa tam potrzebni. A zatrudnienie w tych urzędach nadal rośnie.
Jestem ponad rok zarejestrowany w PUP( bez prawa do zasiłku) i ani jednej oferty pracy nie dostałem z tego urzędu . Muszę tylko chodzić i rejestrować się w wyznaczonym terminie. Urzędnicy maja pseudozajęcie to żadne pośrednictwo pracy.
08-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nieprawda! PiS, to nie PO ani nie PZPR, gdzie szefów regionów wyznacza centrala. W PiS szefowie regionów są wybierani w regionach, oddolnie, a ponieważ cały wrocławski region jest naszpikowany POstkomunistami, to również wrocławski PiS jest zdominowany przez POstkomunistyczne układy. Trzeba być kompletnie ślepym, żeby tego nie widzieć, albo być płatnym kremlowskim trollem (niepotrzebne skreślić).

Komuniści, a potem POstkomuniści budowali swoją mafię najpierw przez 45 lat komuny, a potem przez prawie 30 lat POstkomuny i zainstalowali się dosłownie wszędzie, we WSZYSTKICH dziedzinach życia publicznego, gospodarczego, a nawet kulturalnego. Oczywiście zainstalowali się też „Solidarności” (z „Bolkiem” na czele), w PiS, a nawet w Kościele. Żeby to wyplenić, trzeba przynajmniej kilkunastu lat.

Jednak, mimo tego, w ciągu ostatnich trzech lat PiS postawiło Polskę na nogi, zlikwidowało nędzę i biedę, zlikwidowało bezrobocie, rozwinęło gospodarkę, zbudowało Armię z prawdziwego zdarzenia, zbudowało silną pozycję Polski w świecie, rozbiło gigantyczne mafie przestępcze itd. itd.

Nawet kilkuset Brezdeni w PiS nie jest w stanie tego ani zmienić, ani zablokować dalszego rozwoju i dalszych reform. Więc przestań szczekać na PiS, jak wściekły pies na karawanę.
07-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A tego "guru z Wrocka" kto namaścił, szefów województw wskazuje przecież ścisłe kierownictwo partii.
Od kilku lat powtarzasz, że PiS musi się oczyścić, skoro nie potrafiło oczyścić własnych szeregów przez kilka lat, to w jaki sposób wyborcy mieliby powierzyć im kierowanie czymkolwiek skoro nie radzą sobie z własną partią?
CO do posłowania Brezdenia, to wystarczy, że Kempa, Babiarz, P. Czarnecki, Świat albo Stachowiak - Różecka zdecydują się na start do europarlamentu i się dostaną, wtedy Brezdeń z automatu zostaje posłem. Więc ja bym się raczej nie założył o to, że w tym roku nie zostanie posłem, tym bardziej, że pojawiały się informacje o starcie pani Kempy do europarlamentu.
06-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brezdenia na listach umieszcza jego guru z Wrocka, a nie PiS w ogóle, a już najmniej ma z tym wspólnego centrala PiS w Warszawie. Tajemnicą poliszynela jest przecież, że wrocławski pseudo-PiS jest na usługach wrocławskiej POstkomuny i dlatego PiS we Wrocku przegrał wybory tak sromotnie.

PiS musi wyczyścić swoje szeregi z takich Brezdeni i ich opiekunów na wojewódzkich szczeblach, ale nie da się tego zrobić wszędzie z dnia na dzień, bo codziennie pchają się do PiS albo zwykli karierowicze, albo POstkomunistyczne wtyczki. To wymaga czasu i ciężkiej pracy, a tu trzeba jeszcze rządzić krajem, naprawiać potworne szkody wyrządzone Polsce przez POstkomunę, rozwijać gospodarkę i odpierać coraz to nowe wściekłe fałszywe ataki na PiS ze strony POstkomuny.

Ale damy radę, spokojna czaszka. Brezdeń posłem PiS nie będzie, to jest pewne. Już raz próbował i dostał kopa od wyborców. Teraz może być już tylko gorzej.
06-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Przyjmując twierdzenia Rolfa należałoby uznać, że tym PiSem to jakieś chyba głupki zarządzają, bo skoro Brezdeń jest farbowanym lisem i szkodzi, to dlaczego od tylu lat zarządza oławskim PiSem i jest wystawiany jako kandydat na eksponowane stanowiska (burmistrz, starosta, wysokie miejsce na liście do parlamentu)?
A może po prostu jest tak, że cały ten PiS, to po prostu takie Brezdenie albo Misieiwcze?
06-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Żeby bardziej uwiarygodnić farbowanie fałszywych pisowców, z Brezdeniem na czele.
05-02-2019 ~ do Rolfa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dlaczego zatem w trakcie głosowania, na liście wyborczej obok wybranych kandydatów z PiS (w tym twojego ukochanego Brezdenia) było logo PiS? Na żadnej innej liście nie było, tylko akurat przy tych kandydatach.
05-02-2019 ~ abc ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Obecna koalicja rządząca Oławą to PiS i BBS !
Powiatem także rządzi Pis w koalicji.
05-02-2019 ~ NOT AS. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Szanowni Oławianie obecna koalicja rządząca Oławą to przysłowiowa granda banda ,która robi z Oławian
cieci , a polega to na tym ,że mamy spółkę gminną , która powinna słuchać i działać na rzecz społeczności Oławskiej, a ona działa na przekór tej społeczności , bo tą spółką rządzi Prezes ,który ma społeczeństwo i Radę Miasta w D...E działa tak jak mu Platforma nakazała .
05-02-2019 ~ smakosz wody ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dalej nie kumam, po co te odwołanie do sądu i pytanie zasadnicze- czy prezes zostanie odwołany jeśli burmistrz przegra w sądzie a tak naprawdę przegrają konsumenci czyli my- podatnicy którzy utrzymują jednego i drugiego?
04-02-2019 ~ tia ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Sprawa jest bardzo prosta. Zmieniło się prawo w tym zakresie i teraz stawki akceptuje nie samorząd tylko Wody Polskie. Natomiast wnioskodawcą wskazującym wysokość stawki nadal jest ta sama osoba czyli miejska spółka wodociągowa (ZWiK). Więc w tym wypadku Wody Polskie klepnęły stawki zaproponowane przez prezesa ZWiK, którego pracodawcą jest nie kto inne jak burmistrz Frischmann (gdyż miasto jest właścicielem ZWiK). "Winnym" podniesienia stawek za wodę i ścieki jest bezpośrednio prezes ZWiK, a pośrednio burmistrz.
04-02-2019 ~ smakosz wody ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Co jest grane z tą wodą , kto tu zawinił z tą podwyżką a kto się skompromitował? Dlaczego totalna opozycja radnych nie podejmuje poważnej dyskusji na temat wzrostu cen wody ?

OSI - OLAWA.INFO - Dopłata za wodę i ścieki do końca kwietnia 2019

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin