Repertuar kina Odra 1-7.02.2019

- opublikowano: 31-01-2019

ASTERIX I OBELIX: TAJEMNICA MAGICZNEGO WYWARU
Czas: 105'
Kraj: FRANCJA
Gatunek: animowany, familijny
Data premiery: 18.01.2019
Reżyser: Alexandre Astier

Opis
Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej musi jednak zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Gallów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i kapłana Demoniksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

MISZMASZ CZYLI KOGEL MOGEL 3
Kraj: POLSKA
Gatunek: komedia
Data premiery: 25.01.2019
Reżyser: Kordian Piwowarski
Obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk

Opis
Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy.

UNDERDOG
Kraj: POLSKA
Gatunek: akcja
Data premiery: 11.01.2019
Reżyser: Maciej Kawulski
Obsada: Eryk Lubos, Aleksandra Popławska, Janusz Chabior

Opis
„Underdog” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.
„Underdog” to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni.

Najsilniejszy konkurent Zimnej Wojny w Oskarowym wyścigu wkrótce w Kinie Odra.

21.02.2019 w ramach Seansu Kinomana pokażemy w Kinie Odra film ROMA w reżyserii Alfonso Cuarón, jeden z najmocniejszych kandydatów do Oscara w kilku kategoriach (najlepszy: film, reżyseria, zdjęcia, film nieanglojęzyczny), już obsypany nagrodami (m.in. 2 Złote Globy, Złoty Lew w Wenecji) i nominacjami (7 do nagród BAFTA).

"Roma" to poruszający portret życia w targanym rodzinnymi i politycznymi konfliktami Meksyku lat 70-tych. Cleo i Adela, służące z indiańskiego ludu Misteków, pracują dla rodziny z klasy średniej. Gdy pani domu, matka czwórki dzieci, musi radzić sobie z nieobecnością męża, Cleo stawia czoła druzgocącej prawdzie. Jak wpłynie to na relacje z dziećmi, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w społeczeństwie, gdzie klasa i rasa są ze sobą splecione, obie zmagają się ze zmianami przenikającymi ich dom w czasach starć wspieranej przez rząd milicji z demonstrującymi studentami.

Centrum Sztuki Oława

dodaj
komentarz
komentarz z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI

Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

OSI - OLAWA.INFO - Repertuar kina Odra 1-7.02.2019
OSI - OLAWA.INFO - Seanse cykliczne w kinie Odra

najnowsze tematy:
komentowane
Oławski Serwis Informacyjny - pierwszy oławski portal: Oława, Jelcz Laskowice, Domaniów | OSI odtłuszczone ;) OSI i "ciasteczka"
UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin